Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért pont ilyen színűek az...

Miért pont ilyen színűek az értékelő gombok (piros, zöld)?

Figyelt kérdés
Ha valaki színvak, vagy színtévesztő az hogyan pontoz?

2022. dec. 19. 07:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A jeleket értelmezve. Ha fölé viszed az egeret, azt is kiírja hogy mit jelent. A "hasznos számodra a válasz?" kérdés utáni három olyan visszajelzési lehetőségnél, ami az eldöntendő kérdésre logikusan háromféle kimenetre utal (és még nemzetközileg is egyezményes jelek vannak rajtuk), nagyon nehéz lenne azt belemagyarázni, hogy a színük miatt nem tudja valaki hogy mire utalhat. De ha mégis így lenne, akkor inkább ne használja.
2022. dec. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja várj, mégis. Ugyanis ha lenyomod a gombot, akkor szó szerint kiírja a kérdés helyére hogy te melyik választ adtad, tehát a gomb mit jelent. Ha elsőre nem esik le, hogy az első gomb a pipával azt írja hogy "számodra hasznos ez a válasz", és abból a másik kettő vajon mi lehet, akkor legrosszabb esetben is egyszer kipróbálod mind a három gombot és tudni fogod.

(bocs a dupláért, de úgy éreztem a második válasz nyomatékosítaná, hogy miért alaptalan vagy értelmetlen a kérdés, annyira egyértelműsítve van többszörösen is a gombok használata.)

2022. dec. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
És te, bizonyára nem színvakként és nem színtévesztőként, hogyan pontozol? Ugyanis a Gy. k.-n, használó nem tud pontozni. Pontokat a Gy. k. ad. Hogy miért, mennyit, azt elolvashatod a Használati útmutató „Mi az a toplista? Hogyan alakul?” fejezetében, vagy a „Toplistás helyezéseid”-re kattintva, illetve a 27 kategória- és az összesített 30 napos toplisták mindegyikében, továbbá az All-time toplistában. Például, a kérdésedért a következő éjjel 3 pontot fogsz kapni, anélkül, hogy bármilyen jel bárki által történő látásán kéne töprengened. Pontozni (1-től 5 pontig) pl. itt lehet: [link] .
2022. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet pontozni, ott vannak a válaszok mellett 3 kis gombocska, egy zöld, egy félig zöld félig piros és egy piros. Nálad most éppen pirosra nyomtam. Ezzel tudsz pontozni, értékelni.
2022. dec. 19. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És a pirosra nyomással hány pontot adtál?
2022. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

#5: -1, 0 vagy +1 aszerint, hogyan értékelődik majd ki éjfélkor.


"Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont."

https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista

2022. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

↑ 6/ (14:05) Azt kérdeztem, hogy a kérdező hány pontot adott válaszomra, te pedig azt mutatod be, hogy ő hány pontot kapHAT az értékelésére. Ráadásul, azt támasztottad alá, amit a kérdező nem hasznosnak értékelt: pontot, naponta egyszer, éjjel, automatikusan a Gy. k. ad.

A kérdező nem adott pontot a válaszomra, nem pontozhatta, mert az, lehetetlen. Három lehetősége volt: hasznosnak jelölve 100%-osnak értékelhette volna, félig-meddig hasznosnak jelölve 49%-osnak értékelhette volna, nem hasznosnak jelölve: 0%-osnak értékelte.

A válaszokat százalékosan lehet értékelni, igaz, a jeleknél nincsenek megadva a százalékok, azok a válasznál megjelenő százalékértékre kattintva, számolással derülnek ki. (Százalékérték és nem pont az értékelés következménye.). Pont, a válaszoknál, csak írásjelként fordul elő.

Az, hogy a Gy. k.-n elterjedt a használók által végzett válaszértékelést pontozásnak nevezni, egy képzavaros szóhasználat. De ha valaki akár a Gy. k. kialakított rendszerének alkalmasságában kételkedik (vagy, gyakrabban, az értékelők értékelését bírálja), akkor illik megfelelő fogalmakat használnia.

2022. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7, rosszul tudod, ha lepontoznak és többen egyetértenek, akkor nem én kapok pontot, hanem te vesztel. Tehát ha annyira kíváncsi vagy, ha egyetértenek velem, akkor -1 pontot adtam neked.
2022. dec. 19. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

↑ 8/ (16:49) „nem én kapok pontot, hanem te”.


Ha kellő értékelés lesz, akkor „is” lesz: következményként TE IS kapsz pontot az értékelésed és a kialakult érték összevetése alapján, és másodlagos következményként ÉN IS kapok pontot az értékelések alapján kialakult százalék (százalék, nem pont) alapján. Én, közvetlenül, a használók által végzett értékelések alapján (mivel azok adott százalékokat jelentenek) százalékértéket kapok. Piros körben, ha 0%-49% tartományba esik, és zöld körben, ha 50%-100% tartományba esik. Szó sincs pontról, amit pontozással adhatnátok. Pontot a Gy. k.-tól kapok, nem tőled, mert te (is) csak százalékot tudsz „adni” a válaszra; magadnak pedig semmit sem tudsz adni, következményként mégis kapsz pontot.


És a pont mennyiségét is rosszul tudod.

Te kaphatsz az értékelésed (ami százalék és nem pont) és a kialakult érték (ami százalék és nem pont) összevetése alapján -1, vagy +1 pontot. És előbbi esetben csökken, utóbbi esetben nő az értékelési százalékod.

Másodlagosan, (-5) – (+5 ) tartományban kaphatok pontot a válaszom mások által végzett százalékos értékelései, és a jogosultsági szintjük figyelembevételével beszámított értékelési százalékaik alapján történő súlyozott átlagú százalékszámítás alapján. És ha ez 0%-49% tartományba esik akkor csökken, ha 50%-100% tartományba esik, akkor nő a válaszadási százalékom.

2022. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Azért, hogy megkülönböztetni lehessen őket.
2022. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!