Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi történne ha bevezetnék ezt...

Mi történne ha bevezetnék ezt a módosítást, van rá lehetőség?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy van, ha írsz egy kérdés alá választ, akkor ha elegen pontozták, úgy a kiírt százalékra nyomva látszódik, hogy a felhasználó aki lepontozott, vagy felpontozott, annak hány %-os a válaszadási rátája.


Mi történne, ha egy olyan módosítást csinálnának az oldalon, hogy a % mellé/alá oda lenne írva a válaszoló Userneve is. Tehát névre pontosan látod, hogy melyik válaszoló pontozott le, illetve fel.


Így ha valaki nevét mindig látod a lepontozók között, akkor tudod hogy ezt csak trollkodásból teszi.


Mit gondoltok erről?

Olyan véleményt nem fogadok el, hogy nem jó, mert valakinek olyan személyes a Userneve, hogy nem akarja másnak megmutatni, mert a pontozás nem kötelező, ha ez a helyzet akkor ne pontozzon.


2023. jan. 21. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"a felhasználó aki lepontozott, vagy felpontozott, annak hány %-os a válaszadási rátája."


Az nem a válaszadási rátát jelzi, hanem azt, hogy az illető hány százalékban értékel hasznosan. Egyébként ponthogy az anonimitás az oldal lényege.

2023. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szerintem te félreérted a fogalmakat.

Az oldalon egy tetszőleges Usernevet/álnevet megtudsz adni amikor regisztrálsz.

Ez a Usernév bármilyen kitalált dolog lehet, ennek feltüntetésével a személyedről nem tud meg senki semmit, anoním maradsz.

Miért kéne az álnevet is, ami nem valós és nem mond el semmit a használójáról rejtetté tenni?

2023. jan. 21. 20:53
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem értelek félre, értem mit írsz, de értelmetlen és halott ügy. Amúgy ha annyira azt szeretnéd, hogy mindenki vállalja fel magát, neked miért is van anonimra állítva a nick neved?!🙂 Hisz az csak egy kitalált név.
2023. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De félreérted, mivel:


"Az anonimitás fogalmát különböző módon értelmezhetjük, de általában azt jelenti, hogy a felhasználó valódi identitása nem ismert, vagy legalábbis nincs köztudatban. Ha valaki kitalál magának egy álnévet, és azt felvállalja, de a többi felhasználó az álnevén kívül nem tud róla semmit, akkor az anonimnak tekinthető.


Ennek az az oka, hogy az álnév általában nem kapcsolódik a felhasználó valódi nevéhez, és a felhasználó valódi személyazonossága elrejtve marad."


A nevem pedig azért van elrejtve, mivel amikor meg volt jelenítve mindenki azon rugózott, hogy "megint te írod ki a kérdéseidet","nem unod még", stbb.. kommentek jöttek, ha pedig válaszoltam egy kérdésre, akkor lepontoztak. Hiába írtam jót, vagy volt szubjektív vélemény kérő a kérdés, meglátták a nevemet és már 0%-on voltam.

Viszont csak azért írták ezt, mert látták, hogy én hány kérdést írok ki, de mindenki más is ugyanannyit ír, csak nem látszik a neve, ezért nem tudják róla. Viszont ha mindenkinek látszódna a neve, akkor nem jöttek volna ilyen kommentek, mivel az leminősíti a válaszolót és lesz róla másnak véleménye, és tudja mindenki hogy csak egy kötekedő felhasználó az adott személy akinek nem releváns a véleménye.

Ezért vettem le a nevemet.

2023. jan. 21. 21:27
 5/15 A kérdező kommentje:
Illetve eléggé félreértetted, mert nem az volt a kérdés, hogy mindenkinek látszódjon a neve, hanem az, hogy az értékelésnél látszódjon csak. Ehhez nem kell megjeleníteni és lehet anonímra állítva lennie a névnek, viszont a név az értékelésnél látszódni fog.
2023. jan. 21. 21:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
És? Lényegében a trollok éltetik márcsak az oldalt, szándékosan nincsenek kibannolva. Csinálj egy saját fórum oldalt és az olyan lesz, amilyenre szeretnéd. Itt nem te hozod a döntéseket, épp ezért a kérdésed is butaság, mivel ígyis-úgyis képzelegsz csak, hogy milyen lehetne az oldal. Olyan amilyen. Ha nem tetszik, akkor ne használd. Én sem bírom az ok nélkül lepontozókat, meg a trollokat, de itt vagy megszoksz, vagy megszöksz szabály van. Ezzel nem lehet mit kezdeni, még modinak se veszik fel az embert, hogy kilehessen tenni azokat, akik baromkodnak stb.
2023. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben nem számít, hogy ott van-e egy felhasználónév vagy sem. Csak téged fog jobban idegesíteni, miközben az oldal szabályait nem sérti az sem, ha valaki kizárólag "nem hasznos" gombbal értékel. Nem jelentheted a felhasználókat ezért, és nem lesz következménye sem. Nem lesz ezért senki korlátozva vagy tiltva, és nem is tartozik magyarázattal azért, hogy melyik gombot miért nyomta.

Az agresszív, eltüntethetetlen trollok hetente többször is fiókot váltanak a tiltás után, semmiben nem releváns, hogy téged egyik héten XY nevű, másik héten YZ nevű pontozott le.


A "mi lenne ha" fantáziálgatásnak sincs sok értelme, mert mindenki tudja hogy úgysem lesz ilyen változás. Amíg nem prioritás az IP cserés tiltáskerülés kijavítása, addig értelme sincs másra gondolni.

2023. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor azt kéne bevezetni, hogy fizetős legyen az oldal. Mondjuk 100-500Ft a regisztráció, így a komoly emberek ezt még bevállalják, mert ez nem pénz, de egy troll nem akar fizetni minden egyes regisztrációkor, ha letiltják. Ezzel lehetne csökkenteni a számukat.
2023. jan. 21. 22:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szuper ötlet. Akkor csinálj egy fizetős fórumot, kíváncsi vagyok rá, hányan fognak regisztrálni ebben a hatalmas gazdasági válságban egy olyan oldalra, aminek a kérdéseire 99 %-ban tud válaszolni a Google is, ingyen.
2023. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem elég népszerű az oldal, már több éve létezik, aki akart már rég regisztrált, nem sok új ember regisztrál, csak azok akiket letiltanak és visszajönnek.
2023. jan. 21. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!