Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van lehetőség módosítani a...

Van lehetőség módosítani a hitel levonás fordulónapját?

Figyelt kérdés

OTP-nél van ingatlanhitelünk, minden hónapban 4-én vonják le automatikusan a hitelt, azonban a fizetés csak 5-én jön meg. Így kvázi egy adott fizetésből mindig duplán vonnak, a fizu előttre lenullázódik a számla, és mivel nem tudják hó elején egyösszegben beszedni, mindig levonnak mellé 1000 Ft késedelmi kamatot is...

Neten nem találtam erről infót. Volt, aki hasonló helyzetben volt, és sikerült kérvényezni a módosítást?



2021. nov. 4. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Persze hogy lehet. Alapvetően már akkor jelezni kellett volna, amikor szerződést kötöttek, hogy a 4.-e nem jó.
2021. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És ez szerződésmódosításnak minősül vajon, annak egyszeri díjával?

A szerződéskötéskor nem volt ez opciós, nem tudták pontosan megmondani, hogy mikor folyósítanak. Következő hónap 4-én utalták ki a hitelt, és onnantól kezdve azokon a napokon vonják le.

2021. nov. 4. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, 1-jén kaptuk meg a hitelt és minden hónap 1-jén vonják. Ott helyben megkérdeztük, lehet-e módosítani, de azt mondták, nincs rá lehetőség. Ez a Raiffeisen volt, lehet, hogy más banknál működik. Hívd fel az ügyfélszolgálatot és kiderül.

Azt viszont nem értem, mi az, hogy egy fizetésből duplán vonnak. Egy hónapban egyszer vonnak csak, akárhányadikán is. Ha most novemberben 10-én vonnák, lenne pénzed? Na, ezt a pénzt hagyd rajta a számlán 4-éig és akkor majd le tudják vonni.

2021. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Apósék Raiffeisennél voltak ugyanígy, nekik sem engedték anno. Kíváncsi vagyok, itt lesz-e rá lehetőség, majd felhívom őket.


A 2x vonást úgy értettem, hogy hónap elején leveszik az X összeget a már beérkezett fizetésből, és kövi hónap elején ugyanennek a fizetésnek a maradékát nullázzák le a következő esedékes hitel miatt, mert még nem érkezett be a fizetés. Persze értem, hogy akkor se maradna több, de így még le is vonnak a késedelmes fizetésért, holott nem lenne a fizetéshez mérten még aktuális hitelbeszedés. Ahhoz, hogy legyen rajta hónap elején is egy újabb X összeg, és ne vonjanak le büntetést, ennyivel több pénznek kéne lennie a számlán.

Ha nem módosítható, akkor ez van, benyeljük járulékos költségnek... költsék patikára!

2021. nov. 4. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2022. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!