Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan lehet növelni a pontozá...

Hogyan lehet növelni a pontozási százalékomat?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nem függ a válaszadási hasznosságtól.

Szeretném növelni, mivel elég alacsony (30%, 2-es szint) a pontozási százalékom.

Úgy pontozok, hogy akit lepontoznak azt én is lepontozom, aki fel van pontozva, annak én is nyomok zöldet. Tehát a tömeggel haladok.

Ezt csinálom már pár napja, még sem nőtt egyetlen egy százalékot sem.

Hogyan lehetne magasabb a pontozási százalékom?



2023. febr. 1. 08:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Máshogy működik, mint ahogy értelmezed. A szintekhez van kötve a maximális értékelési százalék, és az minden egyes szintlépéssel nő (15-30-50-75-100% a maximum az 1-2-3-4-5. szinteken).

Lehet, hogy már most is 80-90% körül van az értékelési százalékod, de a szinted korlátozása miatt az oldal csak 30%-ot számol el belőle. Ezt úgy tudod megnövelni, hogy magasabb szintre lép a fiókod, amihez a többi statisztikát kell növelni (minél több mások által hasznosnak értékelt választ adsz). 3. szinten már 50%-ot fog írni, 4. szinten 75%-ot, és 5. szinten maximum 100%-ot. Tehát ha az értékelési százalékod például 87%, akkor 4. szinten 75%-ot fog írni, mert maximum ennyit számol el az oldal. De 5. szinten már 87%-ot fog írni, mert maximum 100%-ot számol el.

2023. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor amííg 5-ös szintű nem leszek addig szinthez lesz kötve a %-om.


Még olyat szeretnék megkérdezni, hogy 1 nap alatt lehetséges top1-nek lenni valamelyik kategóriában?


Ha megnézek egy random kategóriát, akkor a kategóriában a toplistán kb. 2000 pontja van az 1. embernek.

Elvileg ha a tömeggel együtt értékelek akkor 1 pontot kapok 1db jó értékelésért.

Ha visszamegyek a nagyon régi kérdésekre és akit felpontoztak arra én is nyomok egy zöldet, akit meg le arra meg pirosat, majd ezt 40-50 oldalon keresztül minden kérdésnél megcsinálom, akkor lehetséges, hogy holnap reggel megnyitom a toplistát az adott kategóriában és azt mutatja, hogy én vagyok elöl?

2023. febr. 1. 08:32
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Még akkor sem biztos.


(Amúgy meg "kösz", hogy nem hasznosság, hanem a pontozó trollnokok szerint értékelsz. Akkor neked köszönhető ez is? https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1211444..

Nem tudom, mi a nem hasznos az adott, - kérdezett - számokban.)

2023. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

A toplista az elmúlt 30 nap változását mutatja, nem a napi statisztikát. Amilyen számot látsz az összpontszámban, azt 30 nap alatt generálták a felhasználók és nem tegnapról mára.

A régi kérdések elszámolása teljesen más ütemben történik, kb. hetente vagy még ritkábban. Ha sok régi választ értékelsz, annak eredményét valamikor 1-2 héten belül fogja kijelezni az oldal, és bele sem kerül a havi statisztikába.

Ha szeretnél a toplistában szerepelni, akkor a friss tartalmakat kell nagy mennyiségben értékelned, abban viszont az a kockázat is benne van, hogy idővel átfordulnak az értékelések, és azért pontlevonást kapsz majd. De szerintem nem sok értelme van a számok és statisztikák rabjává válni, mert semmit nem jelent egy virtuális lista elején lenni. Nem ismerik el mások, nem leszel több vagy jobb tőle. Képes lennél órákon át egy olyan monoton, fárasztó, felesleges, céltalan dolgot végezni csak azért, hogy néhány napra egy anonim toplistára kerülj, amit alig néhány ember figyel, és őket sem fogja különösen érdekelni? Vannak produktívabb és értelmesebb dolgok is, amivel sikerélményt lehet elérni (pl. másnak segíteni tudsz a problémája megoldásában és megköszöni), mint ez (birka módon a tömeggel együtt értékelni, csak hogy minél több pontod legyen, ami 30 nap múlva el is tűnik, ha abbahagyod).

2023. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Értem, akkor nem vesződök vele. Azt hittem pedig, hogy 1 nap alatt a csúcsra törhetek.


#3, amit linkeltél kérdést, ott is pontoztam mindenkit, én vagyok a pontozók közül a 30%-os, aki zölden volt annak zöld ment, aki piroson, annak piros.

Megnéztem a profilomban, azt írja, hogy 91%-os a pontozásom, akkor már csak 5-ös szintűnek kell lennem.

2023. febr. 1. 08:47
 6/18 A kérdező kommentje:

#4, azt írja, hogy 29 pontom van. Akkor mégis napról napra változik. Mert eddig nem is jártam ebben a kategóriában, ezt az 1 kérdést írtam ki, ez 3 pont, meg 26-ot értékeltem.

Akkor lehet mégis működne az ötletem

2023. febr. 2. 07:04
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

↪ 6/ A kérdező kommentjéből: „#4” „Akkor mégis napról napra változik.” 2023. febr. 2. 07:04


Persze.

A Használati útmutatóban is olvasható: „minden éjjel újraszámolódnak”. És az is, hogy „A Változás oszlopban az ikonok az előző napi toplistás pontszámhoz képest történt változást szimbolizálják. Ha az egérmutatót az ikon fölé mozgatod, többet megtudhatsz.”

Utóbbi, képen: [link]

Az ikonok hogyan szimbolizálhatnák a Változás oszlopban az előző napi toplistás pontszámhoz képest történt változást, hogyan lenne a fölé húzott egérmutatóval megjeleníteni a „Tegnapi pont”számot és helyezést, ha nem lenne naponkénti újraszámolás? (Éjjel történik, éjfél után kezdődik.)


A 4-es válaszban (2023. febr. 1. 08:43) arról van szó, amit a 2-es kommentedben (2023. febr. 1. 08:32) írtál: „visszamegyek a nagyon régi kérdésekre és akit felpontoztak arra én is nyomok egy zöldet, akit meg le arra meg pirosat”. És, helytállóan.

A 30 napos toplistákban (Saját helyezéseid, 30 napos – összesített – toplista, és a 27 kategória toplista) olyan értékelésedre kapott pont nem is látszódhat, ami a lista nézési napjától több mint 30 nappal korábban megjelent kérdéshez írt válasznál történt. A „nagyon régi” kérdést bizonyára úgy értette a 4-es válasz írója is, ahogyan én is, hogy az bizony több mint 30 napos. Sőt!

Az All-time toplistában pedig – kísérleti tapasztalat – valóban késve frissítenek régi válaszok értékelése esetén.


A kérdésed tegnap írtad ki, tegnap értékelhettél ebben a kategóriában olvasható válaszokat, ha az éjjeli feldolgozás után ma látod az értük kapott pontokat. Láthatod a Saját toplistádban.Ha az összes kategóriában 2023. január 3. – 2023. február 1. időszakban, ezzel a 29 ponttal együtt, a pontjaid összege legalább 1434, akkor szerepelsz a 30 napos toplistában is. Az látható, hogy a Kezdőoldal » Egyéb kérdések kategória toplistában a 4. lapon szerepelsz „Új felhasználó” szövegű változásikonnal, ami nem helytálló szöveg, mert nem új felhasználó vagy, csak ebben a kategóriában 2023. január 2. – 2023. január 31. időszakban nem volt 0-tól eltérő pontösszeged.


Elérhető, hogy kategória toplistá(k)ban legelőre kerülj, de az ottmaradáshoz folyamatosan szerezned kell a pontokat, mert napról napra kiesik egy-egy napi pontszámod.

És ha odaérsz, vagy akár ott is maradsz, akkor mi lesz?

Az összesített 30 napos toplista legelejére kerüléshez rendesen meg kell dolgoznod; jelenleg napi átlagban 988 pont kell hozzá.

2023. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne nagyobb érdem kiérdemelni az első helyet ahelyett, hogy a birkacsordával tartassz, akik olvasás nélkül lepontoznak teljesen hasznos válaszokat is? Miért kell még ennél is jobban szétcseszni az oldalt?
2023. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy holnap mennyi pontom lesz, ma vagy 200-250 válasz értékeltem visszamenőleg. Majd írok róla.
2023. febr. 2. 13:58
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Legalább annyi jó van benne, hogy az amúgy normális, de 1-2 gyökér miatt lepontozott válaszok csak további 30%-kal becsmérled le, hiszen el sem olvasod mit írtak, mert a színe szerint értékelsz. Remek katonája leszel itt az oldal trollseregének, mire eléred az 5. szintet, hogy hasonló jelzőket érdemelj ki. Remélem a kukid is nőtt 1-1 millimétert minden ilyen gombnyomás után az elégedettségtől.
2023. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!