Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jó ötlet lenne-e, ha a kérdése...

Paradoxa kérdése:

Jó ötlet lenne-e, ha a kérdéseket is lehetne értékelni, de a pontozás szempontjából csak pozitív irányban? Ha a szabályokat sérti, arra ott van a "jelentés" lehetősége. Én a remek és számomra hasznos kérdéseket szeretném jutalmazni. Ti nem?

Figyelt kérdés

Sok remek kérdést olvasok itt, amelyekre részben, vagy egészében nem tudom a választ. Egyszóval a válasz engem is érdekel.

Ha a kérdéseket is lehetne értékelni, de a pontozás szempontjából csak pozitív módon, akkor a rosszindulatú, empátiát és segítő szándékot nélkülöző, egoista, beképzelt, öntelt, intoleráns magatartás itt kiszűrésre kerülne.

Mindannyian kisgyermekként érkeztünk ide, akinek a kíváncsiság az egyik legértékesebb tulajdonsága. Ha a kérdés jóindulatú, bár naiv, azzal szemben szerintem helyes és jóérzésre vall a tolerancia tanúsítása.

Ha maga a kérdés a szabályokat sérti, azaz például a fenti negatív magatartások jegyeit hordozza, arra továbbra is ott lenne a "jelentés" lehetősége.

A kérdések pozitív pontozására pedig, akár egy új, az eddigi összpontszámtól függetlenül is megjeleníthető pontszám is szolgálhatna.

Ez egy "nyer-nyer" szituációt hozna létre e tekintetben. A szabályain lehetne finomítani, akár közös ötleteléssel is. A lényeg, hogy jó lenne, ha lenne ilyen, ha a többség is szeretné.

Én a remek és számomra hasznos kérdéseket szeretném jutalmazni. Ti nem?



#Kérdések pozitív pontozása #Remek kérdések jutalmazása #Nyer-nyer szituáció
2023. márc. 21. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Szükségtelen versenyhelyzetet teremtene, hogy csak a pontokért egymásra licitálva minél színesebb-szagosabb kérdéseket gyártanak majd, amit kizárólag pozitívan lehet értékelni. A provokatívat, a megosztót, a fikciót is, ahogy a rosszindulatú, egoista, beképzelt, öntelt, intoleráns kérdező jutalomként élhetné meg, hogy még szimpatizálnak is a hülyeségével.


Az igazságosság az most a rendszerben, hogy nincs egyoldalú pontozás és jogod van egyet nem érteni a másik emberrel.

2023. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kétségtelenül felmerülhetnek ilyen problémák, viszont szerintem a folyton szándékosan negatív kérdéseket gyártók kiszűrhetőek a jelentés funkció gyakori használatával.

Mindemellett az igazán remek kérdéseket rendszeresen feltevő személyek alig hinném, hogy tömegével kezdenének itt versengeni valamiféle pontokért. Mert nem az a jellemző rájuk, hogy üres versengéssel foglalkozzak. Másrészt az "igazán remek kérdésekre" szerintem nem az a jellemző, hogy "színes-szagos, provokatív, megosztó, hülyeségek" lennének. Ennek megítélését én a többségre bíznám, a többségnek szavazok bizalmat. És hiszek abban, hogy a valóban jó kérdések számára ez előnyösebb lenne hosszú távon.

Azt hiszem ez a szemlélet összeegyeztethető Barabási Albert hálózatkutató eredményeivel, melyekről például a Képlet című könyvében írt.

2023. márc. 21. 16:24
 3/8 A kérdező kommentje:

"Az igazságosság az most a rendszerben, hogy nincs egyoldalú pontozás és jogod van egyet nem érteni a másik emberrel."

Ezzel teljesen egyetértek, ebben nem is történne semmilyen változás akkor, ha egy, kizárólag a kérdésekre vonatkozó új pontszám jelenne meg, függetlenül az eddigi rendszertől, összpontszámtól. Azt a pontszámot is mindenki olyan értékű jelző számnak tekintené, amilyennek akarja.

2023. márc. 21. 16:36
 4/8 A kérdező kommentje:

Most egy kérdés az összpontszámban plusz 3 pontként jelenik meg. Ha szabályszegő akkor -3 pontként jelenik meg, a moderátorok törlik és a rendszer levon 3 pontot. Ez teljesen reális szerintem is.

A kérdésekért járó külön pontszám annak külön kezelt mérőszáma lehetne, hogy a többség mely, a szabályokat betartó kérdéseket tart igazán jónak.

Ha csak átlagosnak tartja, akkor nyilván nem kattint arra a gombra, hogy "remek kérdés".

2023. márc. 21. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:
5%

A gyk-nak nem az a szerepe, hogy pontokat szerezzél akár kérdésekkel, akár válaszokkal.


Viszont a válaszok pontozásánál többnyire el tudod dönteni, hogy melyik válasz a helyes.

2023. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
83%-os, úgy látszik eldöntötték, hogy a te válaszod épp nem helyes.
2023. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
#6: ez rendben is van, nem kifogásolta senki. Te csináltad 3 fiókból, vagy mi ez az indokolatlan személyeskedés és kérés nélküli dicsekedés?
2023. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"A gyk-nak nem az a szerepe, hogy pontokat szerezzél akár kérdésekkel, akár válaszokkal."


Ezzel teljesen egyetértek.


"Viszont a válaszok pontozásánál többnyire el tudod dönteni, hogy melyik válasz a helyes."


Magam részéről a "viszont" szó nélkül ezzel is egyet értek. Ugyanis szerintem nem áll ellentétben az előző mondatoddal.


A gondolatmenetet ezután így folytatnám: Természetesen azt is el tudod dönteni, hogy melyik kérdést tartod igazán jónak és számodra nagyon hasznosnak. Mindemellett egy igazán szuper kérdés, bizonyos értelemben már magában hordozhatja azt is, hogy mi lehet rá a válasz.

2023. márc. 21. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!