Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Ha egy kérdés alatt 10 válaszból mondjuk csak egyetlen egy, a 6. válasz van így értékelve: [link]

A többi válasz nagyjából ugyanazt írja le mint az értékelt, csak más szavakkal megfogalmazva, még sincs rajta egy értékelés sem. Ez vajon véletlen lehet, vagy valami okosság van a háttérben?

A kérdést szándékosan nem linkelem, pár órája került egyébként kiírásra. A napokban mellesleg egyre többször futottam bele hasonlóba, hogy sok válasz közül csak egy-kettőn volt rengeteg zöld, ami nem is feltétlen számított helyes válasznak.


2023. ápr. 12. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Mivel a legtöbben általában reflexből pontoznak, illetve nekik is úgy adja a pontot, hogy egyezően pontoznak-e a már pontozott kérdéssel, így a nagyon amgas vagy nagyon alacsonyra pontozott válaszokra nyomnak csak sokan.
2023. ápr. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak olyan válaszok ahol kiugróan magas az értékelések száma, miközben átlagosan a töredéke érkezik rá (ráadásként a saját válaszokat rendre pozitívan és mindenki másét negatívan értékeli), akkor valaki pontfarmoló hálózatot üzemeltet és a saját profiljai statisztikáját húzza fel épp vele. Van olyan is, aki képtelen elviselni hogy nincs igaza, és több profil használatával tömeges véleményt generál (látszólag több egyetértő értékelést kap, a valóságban az összes profilt ő kezeli és azért lépeget át sorban, hogy a saját igazát megvédje velük). Így bármit leírhat, mert nála van a tömeg amit a saját véleményéhez hajlíthat.


Olyan is van amit az első ír, hogy ha kialakul egy értékelési sorrend, utána már színre szín alapon kezdik el értékelni mert azért jár pont, viszont van különbség a két dolog között. Az ő példája természetes módon alakul ki, mert ha végigértékelik a válaszokat, akkor közel ugyanannyi darab lesz mindegyik alatt.

Ha viszont olyat látsz, hogy egy flegma, cinikus, kötekedő válaszon van 15-20 pozitív értékelés, a gyorsan rá reagáló normálisakon ugyanennyi negatív, majd a később érkező válaszokon átlag 3-4 értékelés, akkor a kiugró nagyságú értékelés "botokkal" volt farmolva (a provokátor által, van ilyen felhasználó az oldalon, felismerhető a válaszadási stílusa és hogy mennyire felülreprezentált értékelésben; nem egy hasonló kérdést tettek már fel a jelenséggel kapcsolatban mások is), és csak a 3-4 a valós aktivitása az oldalnak amit a kategória látogatók leadnak.


Ez is egy olyan dolog, amivel a moderátorok semmit nem tudnak kezdeni, így hiába jelentenéd hogy valaki visszaél ezzel. Újabb szög a koporsóba hogy miért nem használják az oldalt, mert a válaszadási hajlandóságot csökkenti, hogy tíz profillal próbálják a mondanivalódat lejáratni. Van aki inkább nem válaszol többet, mert ha segíteni próbál akkor hülyét csinálnak belőle, miközben a kötekedés 95-100%-ig fel van húzva, mert 10-20 profilt nem egyenlít ki az a néhány valós felhasználó aki még itt van.

2023. ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Azt hiszem tudom ki lehet ez akiről írsz #2. Amit mondasz róla az mind valós, plusz amit én láttam a válaszok és lepontozások kapcsán tőle, az alapján egy nőről van szó, kifejezetten tenyérbemászó, nagyarcú és provokatív stílussal, tipikusan embergyűlölő és próbál mindenkibe belerúgni akibe tud, betegek, szerhasználók, szegények stb. Ja és a pont az i-n hogy nagy valószínűséggel még fideszes is, mert nagyon őket védte és nagyon hasonló mantrái vannak mint nekik is, ez sokszor felismerhető!

Annyi hogy amikor én láttam akkor még csak 3-4 75%-os pontozó accountal garázdálkodott, azóta szintet léphetett az elmebaja mert sokszor 50% körüli felfarmoltakat is hoz, és a 75%-osaiból is több lett némileg. Szóval itt folyamatos farmolásról van szó nála is, egyre többet fog ártani az oldalon ha így megy tovább. És hát mondhatjuk hogy borzasztóan szánalmas és örömtelen élete lehet ha ebben éli ki magát és itt kompenzál, igaz is lesz, de közben meg az oldalt is vágja szépen tönkre. Valamit tenni kellene már ellene!

2023. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Melyik kategóriákban van ez a felhasználó?
2023. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

A kérdés kapcsán megnéztem az all-time toplistát. Ahhoz képest, hogy a kérdésért és válaszért is többszörös pontot lehet kapni, mint mások válaszainak értékeléséért, a mai all-time toplista első 20 helyezettje közül

2-nél az összpontszám több mint 99%-a értékelésből származik,

3-nál az összpontszám több mint 94%-a értékelésből származik,

6-nál az összpontszám több mint 90%-a értékelésből származik,

8-nál az összpontszám több mint 85%-a értékelésből származik.

A teljes 500-as listán

4-nél az összpontszám 100%-a értékelésből származik,

103-nál az összpontszám több mint 80%-a értékelésből származik.


Nem csak az értékelésért kapott pontarányok magasak, hanem a pontszámok is.

Van, akinél a pontok 99,5%-a származik értékelésből, és ez 883 170 pont.

Összehasonlításul: a gyakorikerdesek indulásától 6 032 nap telt el.

Ez csak akkor jelent 883 170 értékelést, ha az értékelési százaléka 100%.

» Példával: ha valaki 10 választ értékel és 7-et hasznosan (a gyakorikerdesek használati útmutatója szerint: hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak), és 3-at nem hasznosan, akkor az értékelési százaléka 7/10*100=70%.

A 7 hasznosan értékelt válaszért 7*(+1)=7 pontot kap, a 3 nem hasznosan értékelésért 3*(-1)=-3 pontot, azaz, összesen 7+(-3)=4 pontot.

Ebben az esetben két és félszer annyi, tíz értékelést végzett, mint amennyi pontja lett értékelésért. «

Ha valakinek úgy van 883170 pontja, hogy az értékelési százaléka 70%, akkor több mint kétmillió, 2207925 értékelést kellett végeznie, ha pedig nem minden értékelt válasznál jelent meg értékelés, akkor ennél is többet.

80%-os értékelési százalék esetén legalább 1471950-et, 90%-os értékelési százazalék esetén legalább 1103963 értékelést.

Csak ha 100% az értékelési százaléka, akkor lehet elegendő 883170 értékelés.

Emlékeztetőül: a gyakorikerdesek 6032 napos. És nem igen látok 90%, pláne afeletti számokat az értékelők köreiben.


A toplista alapján, megy az iparosított értékelés. Személyesen nem tapasztalom, eszerint olyan kategóriákban mozgok, ahol nem működnek a „sorozatvetők”, mert mások válaszainál sem látom, az enyéimnél sem.

Ez az általam látogatott kategóriák 30 napos toplistáin is látszik: ahogy most szétnéztem, az all-time toplista nagyarányban értékelői nem ott gyűjtik a nagymennyiségű pontjaikat, értékelésért.

2023. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

#4 Az emberek témakörben szoktam néha látni. Van egy 92%os, valószínűleg főaccountja, és egyre több 75%-os mellé. Szóbakerült ő is meg amit csinál már más kérdésekben is. Pár ember azt állította hogy a családi kapcsolatokban is ugyanezt műveli, csak sokkal durvább szinten. Oda nem járok, de elhiszem, az egy kemény hely.

Illetve láttam már hogy máshol is panaszkodtak hasonló jelenségre, mégpedig a számítástechnika témakörben, bár az szerintem nem ő lesz hanem egy másik, hasonlóan élettelen és nyomi ember. Meg az már régebbi történet. Igazából pár klikk az egész művelet, nem "rakétatudomány". És elméletileg tiltva is van a szabályzatban ez a módszer, de gyakorlatban betartatni nem tudom mennyire lehet.

Egyébként én is nézegettem a toplistát, feltűntek az új, gombamódra szaporodó, értelem nélküli véletlen betűkombináció egykaptafa nevek, szinte csak pontozásból származó ponttal, de abból rengeteg. Lehet van azóta egy újabb ember is aki rákapott erre, vagy akár több. Pl ennél a 92%-osnál még sose láttam láncpontozást 75% alatti accounttal. Szóval lehet új versenyző is van azóta.

2023. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Többen is csinálják ezt, nem csak egy ember. Amit az #5-ben írnak, az csak saját célú pontgyűjtés. A kérdés arról szól, mikor csak azért jönnek létre fiókok, hogy másokat lehúzzanak és az értékelésüket-hasznosságukat építse le szándékosan.

Ha akarod és jól esik, úgyis szabadon lepontozhatsz bárkit, az is egy vélemény. De amikor olyan szinten toxikus valaki, hogy sok fiókot beregisztrál, egyesével IP-címeket cserélget, átlép, megnyitja a kérdést és lepontoz mindenkit, majd ezt megismétli még 5-10 alkalommal csak azért, hogy garantáltan 0% legyen egy szerencsétlen válasz egy netes oldalon, az már beteg.

2023. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A toplistás témával kapcsolatban pár éve volt itt egy kérdés. Akkor elég részletesen kitárgyalták a válaszolók a dolgot. Tömören annyi volt a lényeg, hogy ember ennyi értékelést nem tud leadni, vlsz. valamilyen egyedileg írt scriptel csinálhatja az illető.

Amit linkeltem képet az pedig a számítástechnikából származik. De néha az elektronikus eszközök kategóriában is szoktam látni hasonlót.

2023. ápr. 13. 17:45
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

#8 Volt az emberekben is sokáig egy listavezető, kb zéró komment és kérdés, és olyan 6-7000 közötti pont csak értékelésből, úgy volt első helyezett. Róla lenne szó? Vagy régebben is volt már hasonló?

Nála az volt a különösen undorító hogy szisztematikusan az összes 5 pipás választ lepontozta, és tényleg gyakorlatilag az összes, legapróbb kérdésben is megjelent folyamat pontozni, 80%-al. Zöldre zöld, pirosra piros, illetve 5 pipásra instant piros. Egyesek mit meg nem tesznek a toplistáért, hihetetlen... És pont ez volt a durva hogy ennyi ideje kinek lehet, tényleg az összes kérdésnél megjelent.

Aztán végül kivághatták szerencsére mert egyik napról a másikra tűnt el innen a toplistáról is meg a témákból is a folyamat lepontozásával.

2023. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!