Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért csökken 2017 óta az...

Miért csökken 2017 óta az oldal látogatottsága drasztikusan?

Figyelt kérdés

2014 óta folyamatosan csökken az oldal látogatottsága 2017 óta viszont valami elképesztő drasztikusan.

Mi történt 2017ben?



2023. máj. 25. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Kezd megjönni picit talán az emberek esze.


Sokaknak elég lenne tized annyi energia befektetéssel megemelni a telefont és megfelelő embert kérdezni.


Pl könyvelés, adózás, egészségügy stb.


Akit lehet azt bíztatok erre az útra.

2023. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Egyre több a troll, a kérdések 60%-a minimum kitaláció, vagy pontgyűjtési szándékkal íródott ki. Egyre több a kötekedő, bunkó stílusú felhasználó. A normális válaszokat sok esetben lepontozzák, míg a kötekedő és a troll válaszokat fel. Adott témában GYK helyett lehet találni pl Fb csoportokat, vagy más platformokat, ahol segítőkészebb és hozzáértőbb emberek, szakemberek válaszolnak, normális hangnemben. A Gyakori egy lassan 20 éves oldal, nyilván az idő elteltével és a lezüllő légkörével nem olyan felkapott már, mint régen.
2023. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A látogatottsági adatokat nem ismerem.


Amit látok: a kérdések, illetve válaszok sorszáma. Ezekből számolható, hogy adott időszakokban mennyi kérdés, illetve válasz jelent meg; mennyi íródott egységnyi idő (pl. egy nap) alatt.

A kérdés- és válasz darabszámoknál nem látom a 2017. óta tartó drasztikus csökkenést.

[link]

[link]

[link]

2023. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt így hobbi szinten csinálod mint statisztika vagy úgymond " belsős " vagy?
2023. máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nyilvános adatok, akinek van kedve az összerakja rendezett formába.
2023. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami pedig a látogatottságot mutatja inkább, az a kiemelt kérdések mennyisége. Felnőtt kapcsolatok és szexualitás kategóriában járok leginkább, így ott tudom ezeket. Míg korábban előzőben 80 körül, utóbbiban 100-120 körül volt a kiemelt kérdések száma, most a felnőttben 10-30 között mozog, a szexualitásban meg 40-80 között.
2023. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Politika témakörbe szoktam írni kérdéseket, és válaszolni, most ott is nagy a hallhatás. De a szexualitás témakörben is most alig van mozgás.
2023. máj. 25. 19:10
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

#2

Az miért baj ha egy kérdés "kitaláció"? Amíg rossz szándékkal nem vezet félre vele senkit, addig szerintem nem lehet gond. Ha meg üvölt egy kérdésről és a hozzáfűzött kisérőszövegből hogy kamu, akkor lehet skippelni vagy valami irónikusat válaszolni rá.

2023. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

↑4 /17:53/

Amennyit igényel, nem lehet hobbinak nevezni.

Havonta, lehetőleg elsején, Excel táblázat következő sorába beírom az új hónap első kérdésének, válaszának, időpontját és sorszámát. (Pontosabban: bemásolom, mert kényelmes és így, tévedésmentes.) Icinke-picinke időt igényel.

Aztán, mivel megvannak a havi adatok, néhány függvénnyel, néhány egyszerű képlettel, feltételes formázással, azt számoltatok, láttatok, amit akarok. Ezeket jó sok évvel ezelőtt, a kezdetek után nem sokkal, egyszer készítettem el, néhány másodperc alatt több tízezer sorig „lehúztam”; aztán csak „etetni” kell a táblázatot; havonta egyszer szoktam, elenyészően kis időráfordítással.

De, például, ennél a kérdésnél „túlóráztam”, mert nem hónap első napján megjelent első kérdés, így ideiglenesen a kérdés sorszámát és időpontját is bemásoltam, az addig az időpontig utolsó válasz sorszámával és időpontjával együtt. Hat nap múlva majd „rendes” adatokkal felülírom.

2023. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

#8 Szépíthetjük a dolgot, de kitalált történet = a felhasználók félre vezetése. Nincs kiskapu, ha valótlant állítassz, félrevezetsz vele másokat.


1. Szabályzatba ütközik kamu kérdést kiírni.


2. A segítő szándékú válaszadókból csinál hülyét, aki ezzel szórakozik. Gondolj bele, pl sokszor írsz kifejtett, korrekt választ, olyan sztorikra, ami csak valaki képzeletében zajlott le. Neked meló, időt szánsz rá, segíteni szeretnél, akár linkekkel is ellátod, míg a trollkodó kérdező el sem olvassa, írja is ki a következő kitalált történetet. Minél kacifántosabb a sztori, annál nagyobb tömeget vonz, csordaösztön érvényesül, Családi kapcsolatok kategóriára különösen jellemző, ezek akár 100+ válaszos kérdésekké fajulhatnak.


3. Képzeld el ezt hatványozottan, több ember ír ki kamu kérdéseket, fejenként több profilból, több éve.


4. Közben aki valóban valós kérdést ír ki és segítő szándékú választ szeretne a kérdésére, háttérbe kerül, esetleg csak kötekedők reagálnak neki, vagy olyanok akik csak a pontok és a szint miatt írnak válaszokat. Kis számban azok, akik valódi segítséget nyújtanak. Aki meg nem tart a csordaösztönnel, nem, vagy nem úgy reagál a kamu kérdésekre, az szintén háttérbe kerül, még a toplistán is, lepontozzák, mert lett egy "elvárt" felhasználói viselkedés, vagy csak úgy, miért ne. Szóval hiába adsz mindig ténylegesen hasznos választ, kulloghatsz a lista végén, mert a trollok leköröznek.


5. A modik sem ritkítják annyira a trollokat, én nem látom mi a jó abban, hogy lassan csak trollokból, meg kitalált történetekből áll az oldal. Nyilván így nincs értelme időt és energiát fektetni egy válaszra, hacsak nem te is lesüllyedsz troll szintre és zülleszted tovább az oldal színvonalát. Egy-egy ironikus megjegyzés még oké, nem azzal van a gond. Régen is voltak trollok nyilván, de kreatívabbak, viccesebbek, emlékezetesebbek és sokkal kevesebben voltak. Akkor még volt értelme itt lenni, mára már alig.

2023. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!