Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit tehetünk ezen az oldalon...

Mit tehetünk ezen az oldalon ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Volt egy barátunk, aki még 1 éve körül volt itt az oldalon, és eléggé érdekes dolgokat kérdezett, majd jöttek a trollok, akik megszemélyesítették ők, a felhasználói fiókja korlátzotásra került, de még mindig be tud lépni.


És most itt ez a kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..


Google-ban: gyakorikerdesek.hu "Monolis kérdése" egy csomó kérdés látszik, ami nem az övé, de mégis Monolis írta ki.


Ahogy mi tudjuk az oldalra nem lehet két ugyanaz a névvel regisztrálni.

A probléma az, hogy ha két Monolis névvel rendelkező felhasználó van, akkor ha ír valaki az oldalon neki, kinek fog menni az üzenet. Ezért kéne a megszemélyesítő illetőt törölni. Monolis ezért hagyta el az oldalt, mert csesztették! De még így, 1 éve után, ott a troll gyerek, és a nevében ír ki kérdéseket! Ez tényleg elfogadott?


A kérdésben amit linkeltem, látni lehet 3 másik kérdés linkjét, ott a bizonyíték, a megszemélyesítésre.


Megkérem a moderátorokat, hogy segítsenek, mert a megszemélyesítés nem játék.


2023. aug. 12. 21:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy Monolis, ugye?

Ha tiltották a fiókodat, akkor ne gyere vissza folytatni ugyanazt a drámát, ami miatt egy egész kategória volt szétbarmolva.


Vagy tanulj az esetből, és ha valós kérdésed van amit fel szeretnél tenni, akkor csináld azt egy anonim, rejtett nevű fiókból úgy, hogy nem folytatod ugyanazokkal a trollkérdésekkel, ami miatt beléd kötöttek és tiltottak.


Ha nem akarsz ezeken változtatni, ne is gyere vissza. Tiltott felhasználóként jogokkal dobálózni sem valami okos dolog, hiszen te sem tartottad be az oldal szabályait, most mégis te akarod másokon számonkérni.

2023. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Egy pillanat, nézzétek meg a kérdező nevét elem szerkesztővel.


Kedves moderátorok, szeretnék jelezni egy potencionális veszélyt az oldalon, ami a megszemélyesítés körébe esik:


Monolis

MonoIis


Nézzék meg elem szerkesztővel a kérdező nevét. AZ MonoIis, csak l-nek látszik, ez úgyhiszem nagyon veszélyes, kérem, javítsák.


1-es. Nem én vagyok. Egy barátja vagyok.

2023. aug. 12. 21:43
 3/21 A kérdező kommentje:

Mivel nem látszik nagyon leírom így:


A lényeg, hogy a Nagy i betű Shift+I és az l betű El ugyanannak látszik.


Ez nagyon veszélyes, hangsúlyozom. Minnél előbb javítani kell, mert más is úgy járhat mint a barátunk.

2023. aug. 12. 21:46
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Biztos, hogy nem a barátja vagy. Több, mint 1 éve tiltottak ki, mégis miért akarna bárki is itt lobbizni egy másik random személy tiltott fiókjáért? Ha már megkerülted a tiltást és visszaregisztráltál, legalább ne buktasd le magad ilyen buta módon.

Ha pedig nem Monolis vagy, akkor semmi közöd más felhasználókhoz, sem a nevükben, sem az érdekükben nem nyithatsz ilyen kérdéseket. Ez az ő magánügye, levelezze le a modokkal e-mailben, ne itt.

2023. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Srácok, nem ez a baj. A baj az, hogy tudom a történetet, hogy mi volt. Ezt, el is engedhetjük.


Ami baj, és amire fel kell figyelni, hogy a nagy i betű és az l betű teljesen ugyanúgy néz ki az oldalon! Ez szerintem, egy hatalmas probléma, hol tudom jelezni az oldalnak ezt? Csak, megakarom óvni, a jövőbeli felhasználókat, mivel, velük is megtörténhet ez, hogy így lopják el a nevüket. Sokan itt android-ról vannak fent, ott nincs elemszerkesztő, ha nem nézem meg én se veszem észre.


Ha egy felhasználó itt segíteni szeretne másoknak, és így ellopják a nevét, az igazságos? Szerintem nem.

2023. aug. 12. 21:52
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

1 év alatt sem nőtt be a fejed lágya Monolis, ugyanaz a túlbuzgó, mitugrász, mindenbe beleszólni akaró kölyök vagy, amiért innen kiutáltak. Nem lesz hosszú életű ez a fiókod sem.


Érdekes, hogy ez a névlopás probléma az elmúlt 17 évben nem merült fel esetenként sem, nemhogy tömegesen. Akinek van esze, meg sem jeleníti a nevét. Azt nem lehet megakadályozni, hogy valaki hasonló betűket használjon, mint mások.

2023. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Csak jelezni szeretném a problémát. A többi nem számít. Leírtam, hogy a barátja vagyok.


17 évben, ha nem merült fel több esetben, talán pár esetben felmerült. Vagy, mivel túl kevés, figyelmen kívül kéne hagyni?


Hol érem el az oldal fejlesztői email címét, ha van ilyen?

2023. aug. 12. 22:01
 8/21 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem válaszoltam a második részére amit írtál.


Az oldal szabályzata kimondja, hogy nem lehet jogsértő a választott név.


2. / A Felhasználók szabadon és általuk választott fantázianeveken (nickneveken) írnak, róluk kizárólag olyan személyes információ jelenik meg a Weboldalon, amit saját magukról önkéntesen adtak meg. A választott nicknév nem lehet másokra nézve sértő, jogsértő, reklámtartalmú vagy trágár. Ezekben az esetekben a fiók előzetes figyelmeztetés nélkül törlésre kerülhet. Amennyiben egy regisztrált felhasználó valós személyére vonatkozó bármilyen adatot tesz közzé, tudomásul veszi, hogy azt bárki megnézheti, tárolhatja, felhasználhatja, és az ebből eredő közvetlen vagy közvetett károkért a Szolgáltató nem vállal felelősséget. Felhasználó önként dönthet róla, hogy a választott név publikus vagy rejtett legyen. Felhasználó elfogadja, hogy a rejtett név is ismertté válik azok számára, akiket privát üzenetben megkeres, mivel ez elengedhetetlen a Felhasználók egymás közötti azonosításához.

2023. aug. 12. 22:06
 9/21 A kérdező kommentje:
És mivel a barátom, Monolis, csak korlátozást kapott, nem pedig fiók törlést, így ez bizony jogsértő számára. Még akkor is, ha már nem lépett be az oldalra, és már nem is használja.
2023. aug. 12. 22:08
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogsértő hasonló nevet használni. Ez egy kitalált felhasználónév pont azért, hogy ne lehessen beazonosítani a személyedet. Így nem is sérthet személyiségi jogot, mert az nem személyes adat.
2023. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!