Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Melyik időpontban érdemes...

Melyik időpontban érdemes kiírni egy kérdést?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek a nap folyamán melyek azok az időpontok amikor a legtöbb felhasználó van az oldalon?

A nap mely részén jön álltalában a leggyorsabban válasz a kérdésre?

Ha tippelnem kéne akkor én egy este 7 és este 10 óra közé tenném.



2023. szept. 21. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Munka és iskolaidő után vannak a legtöbben otthon vagy van elég szabadidejük netezni, úgyhogy a délutáni kora esti órák a legforgalmasabbak mindenhol (ld. tévés főműsoridő).

Itt ha hamarabb kiírod a kérdést, legfeljebb nem tolja le sok új másik, így később is láthatja akit érdekel. Míg este az egymás után gyakrabban érkező kérdések lehet jobban megosztják a figyelmet, hogy épp mire akar majd valaki válaszolni.

Az éjszakai és reggeli órák a legrosszabbak, mert a délutáni-esti forgalom ezeket már letolja a második oldalra, és nem mindenki lapozgatja a kategóriákat, hanem csak az első oldalakat pörgeti végig.

2023. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól írja.

Viszont én nem szoktam ezt figyelembe venni. Ha érthetően van megfogalmazva a kérdés és nem túl specifikus, amihez kevesen értenek, akkor nincs ezzel mit foglalkozni. Ez esetben: minél hamarabb írod ki, annál nagyobb eséllyel kapsz értelmes és hasznos választ.

Ha túl specifikus, amihez kevesen értenek, akkor pedig szinte mindegy, hogy mikor írod ki, mert akkor se fognak tudni túl sokan hozzászólni.


Továbbá az nagyon fontos, hogy a leginkább megfelelő kategóriába írd ki a kérdésedet. (Érdemes végignézni, hogy milyen kategóriák vannak. Mondom ezt úgy, hogy még engem is érnek meglepetések 2-3 év gyakorizás után, ugyanis sok kategóriát nem használtam és nem mindig figyeltem az alkategóriákat.)


Azt se felejtsd el, hogy amikor többen vannak az oldalon, akkor nemcsak az empatikus és hasznosan válaszolók vannak többen, hanem a kontárokból, trollkodókból, kötekedőkből stb. is többen vannak.

(Időnként van, hogy egyszerre több negatív személy talál rá egy-egy (vagy sok - kategóriafüggő) kérdésre és ott aztán rongálkodnak.

2023. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Függ a kérdéstől is.

Ha valami általános baromság, akkor úgyis hamar jön valami nagyonokos aki böfög hozzá valamit még éjjel fél 3-kor is.

Ha meg valami spéci kérdés, akkor lehet hogy évek múlva sem. Nekem pl van olyan kérdésem amit 18:19-kor tettem fel 2020 nyarán és senki rá se bagózott.

2023. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi volt a kérdésed 2020 nyarán?
2023. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hétköznap 16-22 Hétvégén meg kb Ebéd utántól egészen éjfélig.
2023. szept. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azt se felejtsd el, hogy amikor többen vannak az oldalon, akkor nemcsak az empatikus és hasznosan válaszolók vannak többen, hanem a kontárokból, trollkodókból, kötekedőkből stb. is többen vannak."


Igen, ez is nagyon fontos tényező, nem szabad lebecsülni. Szerintem a hétvége a legjobb példa erre. Kérdések amiket hétvégén tettem fel, sokkal inkább lettek elvíve kötekedős, lepontozós, anyázós irányokba. A sok unatkozó és frusztrált ember rászabadul olyankor.


Szóval én is inkább azt mondanám hogy a csúcsidő nem feltétlen jó megoldás. A közteseket jobban preferálom, a nyugis délelötti meg koradélutáni órákat. És akkor az még pont rácsúszik a hazaérős csúcsidőre, sok jó válasz jön be olyankor. És úgy láttam a frusztráltabb unatkozó kötekedő tömegek is inkább estére szoktak megérkezni, ha napi bontásban nézzük.

2023. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzátoldok 2-es válaszomhoz.


A kategória sem mindegy. A legtöbb kategóriában tömérdek a nem empatikus [Mi a megfelelő szó erre?] és tapintatlan válaszoló.

Egy időben csak a Tudományok kategóriát látogattam, nagyon jó érzés volt. Egyrészt azért, mert ez a kategória vonz leginkább, minden más alig (bár voltak aktív időszakaim amikor az Emberek, Otthon, Egészség, Üzlet, illetve itt az Egyéb kategóriákban voltam igen aktív). Másrészt pedig arányban itt lehet találni a legtöbb értelmes és empatikus válaszolót. (Ennek oka az, hogy a kötekedők többsége nem igen tud hozzászólni a tudományok kategóriában lévő kérdésekhez, túl távol állnak tőlük azok az ismeretek - és én ennek Roppantul Örülök!!! De nem vagyok egyedül ezzel.)


Én azon csodálkozom, hogy idáig ennyien válaszoltunk értelmesen erre a kérdésre. Ez máskor nem így szokott történni az Egyéb kategóriában (lehet, hogy a GYIK alkategóriában ez normális). Bár nem tudom, hogy miben tudnának hibát találni (((azon kívül, hogy hiányzik egy vessző az utolsó mondatban lévő "akkor" szó elől))).

2023. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!