Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért szokás kötözködni...

Miért szokás kötözködni azoknak, akik észreveszik itt a Gyakorikérdésekben, hogy egyesek helyesírása nem tökéletes?

Figyelt kérdés

Ugyanís ha igy is értellmezni túdja a mondattomat akor míértt kel kőtösszkőddní?


Ez is egy újabb emberi butaság. Érti,hogy miről szól a mondat,de azért belerúg a kérdezőbe,vagy a válaszadóba. Magyarul lenézi az ilyen azt,aki gyengébb a helyesírásban.

Ha olyan bölcs ember lenne,akkor hallgatna az ilyen kötöszködni vágyó és tudó ember. Ez itt nem nyelvtanóra,hogy itt élje ki magát az,aki előszeretettel élje ki a tanító szerepét.

Ide tudtommal bárki beírhat! Akár a legfelsőbb iskolázottságú és tudású ember,vagy akár az iskolázatlan és kevés tudással rendelkező ember is kiírhatja kérdését,illetve véleményét,tanácsát,hiszen ez az oldal mindenkié. NE azt nézze itt egyes emberke,hogy kinek milyen a helyesírása! Kötöszködni ért a Magyar azt már látom. Gyönyörű mondhatom! Én sem vagyok képes hejesen irní akor én sem vaggyok tökélettes ember? SENKI SEM TÖKÉLETES!


2009. jan. 22. 19:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Az hagyján , hogy valakinek nem tökéletes a helyesírása. Nem is azzal van baj, a helyesírás készségtárgy végül is, ami gyakorlással javítható. A férjem egyetemet végzett mérnök, de a helyesírása borzalmas.

Az olyan kérdésekkel van baj, amik abszolút olvashatatlanok, mer se ékezet, se vessző se mondatbeli tagolás, betűkihagyás, amitől maga a szó, mondat válik értelmezhetetlenné. Ilyenekbe szoktam belekötni. Amúgy ha valaki betűkettőzést vét el, vagy mondjul j vagy ly-t,azért nem annyira durva mint pl ez: Ugyanís ha igy is értellmezni túdja a mondattomat akor míértt kel kőtösszkőddní? Ez azért minősíthetetlen és igénytelen, ennyi tudással a 8. osztályt sem lehet elvégezni.

2009. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

az még "hagyján",hogy ez az elsődleges műveltség hiányzik sok emberből.de már ne is haragudj,ha ilyen "trendi" szlenggel írkálnak(vok,sztem,am,és társai!),na ott már kinyílik a zsebemben a bicska,úgymond.ez nem telefon,itt nem kell karaktereket spórolni,ergo nem lesznek szegényebbek!amikor egy 3-os alsós gyerek tud helyesen írni,joggal várhatjuk el egy (többségben) felnőttől,hogy ezt a minimumot nyújtsa egy közösségi oldalon.megmondom őszintén,döbbenettel látom,mennyi ember van aki nem tud helyesen írni,ezt nem gondoltam volna.mint akik nem jártak iskolába,és nekik áll feljebb.ez nem tökéletesség kérdése,én sem vagyok az,pedig megtanultam helyesen írni :)

...és még most se látják miközben írnak,hogy tele vannak piros aláhúzással a mondataik,pedig segítene a gép is utólag megtanulni,de most már minek?nem igaz?... XD

2009. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
A "hejesen" szót így írják: "helyesen"... :P Na jó, csak vicceltem... Igazad van, amíg apróbb hibák vannak... De azért itt elég durva írások is szoktak lenni... Nem csak itt, máshol is... :)
2009. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha az oldarla "bárki beírhat" akkor a kötözködőknek ezt miért akarod megtiltani? A véleménynyilvánítás szabadsága csak téged illet meg?

"Ne azt nézze"? miren alapon akarod megtiltani mit nézzen?

Ha valaki magyarnak tartja magát, tanuljon meg magyarul írni.

2009. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
De tdjoplnapkéeun így is íkránátnhlak, mret egy kldlfüöi kttaáus seirznt így is ovsatahló a szveög aimt benruík. A lnyeég, hogy a szó kzdeő- és zráó hnajga a mlelefgeő hlyeen lgyeen, mret az augynk nem bteűekt étlmerez.
2009. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Látom bejött amire számítottam. Szándékosan írtam a kérdésben,kommentben helytelenül,hogy így is rávilágítsak a lényegre. Az utolsó válaszadónak üzenem,hogy szálljon le a Földre könyörgöm! Nagyon rosszul lát mindent ami körül veszi! Hüjén írtam?
2009. jan. 22. 20:26
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
nem hüjén írtad,hanem hülyén írtad XD
2009. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Milyen utolsó válaszadó? Aki összekeverte a betűket? Ugye nem ő? Mert neki igaza van (legalábbis részben biztosan).


No de, engem akkor is zavar, ha hemzsegnek az érthetetlenül rosszul írt szavak, viszont ezért nem szoktam szólni, mivel úgysincs sok értelme. Ettől nem lesz valaki se kevesebb, se rosszabb. De talán az, hogy kijavítjuk az illetőt egyszer-kétszer, még nem hiba. Ebből tanulhat is, de lehordani persze nem kell!

2009. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

szerintem a kérdező nem ilyenekröl beszélt.

én például többször láttam h olyanokért belekötnek a másikba mikor egy darab BETŰ-t kihagy.

bocs én is gyorsan írok van h beragadnak a billentyűk, ilyenekbe nem kéne belekötni. ha a mondat teljesen értelmetlen akkor igen jogos, de ey betűjért.

ide az emberek azért jönnek hogy tanácsot kérjenek a problémájikra, ha arra lennének kiváncsiak hogy jó e a helyesírásuk akkor abba a témakörbe mennének be és ott m megkérdeznék.

2009. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
a 20:21 es válaszolónak nagyon igaza van!
2009. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!