Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi jár a pontokért? Amiket a...

Mi jár a pontokért? Amiket a kérdésért és válaszokért kapunk?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy első helyen virít a neved :) . Egyébként ezt elolvastad? - A toplista az elmúlt 30 napban történtek alapján készült. Naponta egyszer, éjszaka generálódik újra, amikor a 30 nappal ezelőtti dolgok kikerülnek, az előző napi dolgok pedig bele.

- Egy kérdésért 3 pont jár.

- Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.

- Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.

- Az összpontszám ezen három pontszám összegéből keletkezik.

- A Változás oszlopban lévő ikonok az előző napi toplistás helyezéshez képest történt változást szimbolizálják. Ha az egérmutatót az ikon fölé mozgatod, többet megtudhatsz.

- A negatív összpontszámú felhasználók nem látszanak a toplistán (a minél hátrébb kerülésre való törekvést nem tudjuk pártolni).

2011. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Semmi, még csak le se vásárolhatod, hehe.

Menjél el valahova ügyintézőnek, ha felvesznek. Ott munkabér jár érte havonta.

2011. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszi ezt olvastam, csak mondom hátha ér valamit. A helyezés nem mindig a valóságot mutatja, mert az, hogy hasznos volt-e a válasz, saját vélemény.

Második: nem megyek ügyintézőnek, gyermekemmel itthon vagyok. Jobb állásom van annál azért.

2011. jan. 1. 15:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Most dicsekszel? :) Nekem olyan van. De érhetnek még téged is meglepetések, MIUTÁN vissza kell menni a gyedről :D
2011. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem dicsekvés, de szerintem az sem szép dolog azt írni, "ha felvesznek". Ezzel kb. egy tanulatlannak néz?

Egyébként onnan voltam az elsővel is gyeden, vártak vissza. Még a költözés sem volt gond, más városban is megkaptam ugyanazt a beosztást. Ennek ellenére nem akarok visszamenni, saját vállalkozást indítottam.

2011. jan. 1. 15:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja értem, szóval a felvesznek szó volt a probléma. Hát az pedig nem indokolatlan, és úgy általában semmi köze a tanultsághoz. Rengeteg embernek nincs munkája, én is hosszú ideig voltam munkanélküli a diploma után, amíg megtaláltam ezt, ugyanis a legtöbb kedves munkaadó még arra se veszi a fáradságot, hogy visszaírja: köszönjük, nem. Bár erre persze magától is rájön az ember egy idő után, de nagyon elkeserítő tud lenni.

Az meg megint más kérdés, hogy milyen diplomával mit lehet kezdeni. Az enyémmel örülök, ha ezt, pedig nem szabad bölcsész, vagy kommunikáció-néprajz. Egyszerűen telítődött a szakma, meg válság van. Lehet mondani, hogy mentem volna mérnöknek, orvosnak, vagy IT-snek, mert azok után kapkodnak, csupán az a probléma, hogy ezekhez semmi tehetséget nem éreztem soha. Akkor meg úgyse lett volna semmi.

Én amúgy szeretem a mostani munkámat, akkor is, ha túlképzettnek számítok benne, meg a fizu is lehetne több, de egyébként érdekes, meg el is kell kezdeni valahol. Nem látom sötétnek a jövőt, biztos vagyok benne, hogy hasznomra válik az emberekkel foglalkozás, és később váltani is tudok, a végzettségem megvan hozzá.

Amilyen a munkaerőpiac ma az országban, lehetnék akár egy betanított gyári munkás is, hogy ne haljak éhen... Vagy McDonaldsos mindenes.


(Magázódni egyébként nem szoktunk az internetes fórumokban meg chatekben, kivéve néhány szakmait. Itt kortól függetlenül mindenkit alapból letegezünk, így szokás.)

2011. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem tudtam, hogy te írtál másodiknak is. Mert nem volt jelölve. Én azért írtam, hogy néz, mert a másikra utalva. De szerintem mindig jobb inkább magázni, mint letegezni valakit.

Aukciós oldalakon jártas vagyok, és volt már mindkét irányba tapasztalatom ezzel.


Egyébként én nem nézek le senkit ha épp nem vezetői körben van(ide bármit írhattam volna), én is úgy fogadom el az embereket ahogy vannak, ők is engemet így kellene, és mindezt jó szándékból.

2011. jan. 1. 16:18
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ezen az oldalon általában a % alapján lehet beazonosítani a válaszadókat. Az alján írja, hogy "A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad." Na, ez vagyok én.

(Akik frissen regisztráltak, azoknak még nincs százalékuk, mert az első nap végén kalkulálja ki. Ha pontozzák a többiek, majd lesz utána nekik is. Sok értelme nincs ennek amúgy - én a véleményemet mindig a meggyőződésem alapján írom, és nem különösebben érdekel, hogy mások hogyan értékelik, de arra jó, hogy egy témán belül nagyjából nyomon lehessen követni, ki mit írt)

Előfordul persze, hogy bejön két ugyanolyan százalékkal rendelkező, de ez ritka, és még akkor is van rá esély, hogy meg lehessen különböztetni őket. Például ha az egyiknek megvan adva privát email lehetőség, a másiknak meg nincs.

Általában 60-70-80 százalékos sávba szokott beállni egy idő után mindenkinek. Ha valaki egyedit akar, akkor sokat kell írni a politika témakörbe, na ott tökmindegy mit ír, az valakinek nem fog tetszeni, úgyhogy 0-30 százalékokat is el lehet érni ott viszonylag gyorsan :P


Ami a magázódást illeti, a vatera és társait én szakmai oldalnak tekintem. Ott végülis szerződést kötsz a másikkal.

De ez egy kötetlen dumafórum, az ilyeneken nemcsak nem szokás magázódni, de egyenesen furcsa is. Mert hülyén néz ki, mikor a netikett szabályai szerint letegezi a kérdezőt a válaszadó, aztán a kérdező meg ezt nem fogadja el, és magázva ír vissza...

2011. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: én személy szerint istentelen hülyeségnek tartom, ha valaki úgy válaszol, hogy "71%-os". Akkor írja oda a vaálsz időpontját, az egyértelműbb.
2011. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem írtam olyasmit, hogy úgy válaszoljon. Én ha kell, úgy szoktam, hogy első, második, utolsó, vagy ha nagyon régi, akkor az időt.

De az szokott érdekelni, hogy melyik választ ki írta, ezt megsaccolni meg jó a százalék.

2011. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!