Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi alapján pontozol fel vagy...

Mi alapján pontozol fel vagy le egy kommentet?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy vannak kérdések, ahol az összes igenes válasz fel van pontozva, a nemek le. Vagy fordítva. Meg több helyen, ha vki saját tapasztalatát írta le, lepontozták.

Csak kíváncsiságból: Te mi alapján pontozol válaszokat?


2011. febr. 3. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

hogy megegyezik-e vagy sem az értékrendemmel:D

(lehet lepontozni:D)

2011. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én totál az alapján, hogy lehet-e hasznos, még akkor is, ha az nekem nem tetszik. Független, hogy a kérdésre válaszolt-e, csak az a lényeg hogy szélesítse a látókörömet a témában.
2011. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Milyen megfontolásból írod ezt a családi kapcsolatok témakörbe?
2011. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Én egyszerűen megoldom: nem pontozom sem azt, amit hasznosnak találok, sem azt, amit nem :) Mivel a kérdezőnek van joga eldönteni, hogy számára mi hasznos és mi nem, másnak szerintem nincs. Ráadásul a legtöbbször nem is a józan ész alapján megy a pontozás, mint ahogy te is írtad. Ha mégis pontoznék, akkor az alapján tenném, hogy ha én lennék ilyen helyzetben, hasznosnak találnám-e, vagy egyáltalán odaillik-e a válasz.

Sokan csak hülyeségeket írogatnak be, direkt...

2011. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
A válasz hasznosságától függően. És nyilván bene van az én értékrendem is.
2011. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pontozok le, ha

1. valaki ok nelkul sertegeti a kerdezot vagy a tobbi valaszolot

2. valaki helytelen valaszt ir egy objektiv kerdesre es ez felrevezetne a kerdezot (ezt pl. jogi kerdeseknel latom...)


Akkor pontozok fel, ha

1. latom, hogy valaki kielegito valaszt ir egy objektiv kerdesre es akkor mar valaszt irni sem kell

2. ha szubjektiv kerdesnel egyet ertek valakivel


Engem az zavar, mikor a kerdezo egy temarol a tobbiek velemenyere kivancsi es ott is megy a lepontozas ("milyen keresztnev tetszik nektek?", "ti hova utaznatok szivesen?" stb). Ilyen esetben nem latom, hogy valaki valasza a masikenal jobb lehetne.


A lepontozas nem hiszem, hogy egyeseknel attol fugg, hogy milyen valaszt adsz. Lehet, hogy el sem olvassak, csak lepontozzak...

2011. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán pontozok, akkor is inkább felfele. Maximum ha nagyon kilóg a kapanyél valaki szájából, akkor nyomok egy-egy piros kezet.


Azt viszont már én is észrevettem, hogy olyanokat is csúnyán lepontoznak, akik csak leírják a saját tapasztalatukat mindenféle bántás, vagy rosszindulatú beszólás nélkül.

Egyszer az egyik kérdés arról szólt, hogy volt-e valakinek ilyen és ilyen problémája? Valaki beírta, hogy neki még nem volt, erre lepontozták. :D

2011. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Én mindenkit felpontozok, aki a kérdésemre ír (kivéve a bunkókat), mert aranyos vagyok. :D Más kérdésnél akkor szoktam, ha úgy gondolom, hogy jó választ adott (amiben nyilván az értékrendem is benne van).


Lepontozni akkor szoktam, ha valaki bunkó, sérteget, stb.

2011. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Cory Rose ***** válasza:
Inkább felfele szoktam pontozni, lefele maximum akkor, mikor nagyon eltérő véleményen vagyok a válaszolóval és épp olyan kedvem is van (mivel általában gyerekesnek tartom csak emiatt a lepontozást, de néha velem is előfordul..).
2011. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor pontozok, ha pontosan tudom a választ. Fel ha a válasz jó, de le csak akkor ha teljesen rossz.
2011. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!