Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes kérdés feltevők, ha nem nekik tetsző választ kapnak, akkor lepontoznak?

Figyelt kérdés
Kezd egy kicsit elegem lenni abból, hogy megkérdezik a véleményem és ha nem tetszik, mert máshogy látunk dolgokat, akkor lepontoznak. Miért nem lehet elfogadni más véleményét? Hiszen nem pont ez a lényege ennek a fórumnak? Voltam már férfi, nem gyerekes, lelki sérült és bunkó, amiért saját véleményt mondtam. Ezek után miért próbáljak meg segíteni másokon?
2011. jún. 21. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszer se biztos, hogy a kérdező pontoz le, bár sajnos sokszor megesik, hogy feltesz egy kérdést valaki, de neki határozott véleménye van a témában... aztán, ha valaki ellenkező véleményt merészel írni, akkor megkapja a magáét. Engem igazán már hidegen hagy a pontozósdi! Igyekszem segíteni, ha tudok, aztán ennyi. Néha nem is a kérdező akar nekem esni, hanem más válaszolók... Olyankor fogom magam és arrébb ugrom a kérdéseken. Ja! És vannak ollyan kérdések, amiről rögtön tudom, hogy vitát szít, így azt is átugrom...

Ne foglalkozz a pontokkal, ha tudsz segíts, adj tanácsot, lehet, hogy épp a tiéd lesz a kérdező számára a leghasznosíthatóbb :)

2011. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix válasza:
100%

Nem kell segíteni másokon, ha te nem akarsz. Ez egy nyilvános fórum, ahol az ember önszántából ad választ, ha fontosnak tartja. De úgy, ahogy szabadon mi is elmondjuk a véleményünket, más is értékelhet (pontozhat) minket. Adok-kapok megy, ez így fair. A lehúzó pontok pedig szerintem nem elsősorban személy elleni támadások, hanem egyszerűen csak a másik oldal meglátása. Én mondjuk adott céllal vagyok itt, de pl. nekem a saját alacsony százalékaim azt jelzik, hogy a többiek arányaiban mennyire (nem) értenek egyet az én felfogásommal. Én ezt ma már statisztikaként nézem, nem személyes sértésként élem meg, mint az elején.

Nem tudom, te mióta netezel, de idővel lehet, hogy te is meg fogod látni, hogy a fórumok márcsak így működnek. Ez egy személytelen világ, ahol bárki bármit megtehet; épp ezért az a jobb hozzáállás, ha nem veszünk mindent (annyira) magunkra.

Ha én is abból indultam volna ki, hogy hányan reagáltak rám durván, már régen nem lennék itt - de vagyok és már jópár anyukának tudtam segíteni. Engem ez motivál, erre figyelek. A kritikákra pedig csak annyiban, hogy mit tudok belőle tanulni. De a személyeskedést nem veszem fel, mert akkor úgyis csak a sárdobálásról szólna a vita, annak meg nincs értelme.

2011. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A legnagyobb baj az, hogy nem akkor pontoznak le, ha hülyeséget írsz, hanem ha szimpi a véleményed... Ami attól még lehet hasznos, és igaz is.
2011. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű: bunkó/szórakozik/unatkozik/az övét lepontozták(nem biztos,hogy igazságtalanul),és ezért ő is le akarja másét pontozni.....
2011. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt figyeltem meg, hogy kevésbé kötnek bele azokba a kérdésekbe, amik komolyabban, választékosabban vannak megfogalmazva. Érdemes jobban odafigyelni a kérdés kiírásakor a szövegezésre és nem csak úgy „kapásból“ kiírni. Jó, tudom hogy tovább tart, de szerintem megéri.

Én mindig így csinálom, sőt a válaszok túlnyomó többségét is először egy Word dokumentumban írom meg (ezt is), csiszolok rajta, aztán felteszem.

2011. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szórakozásból,játszanak a gyerekek.
2011. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
...mert 1-ek ilyenek.
2011. júl. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sztem ez hülyeség, én nem mindig trollkodok, csak néha.
2011. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!