Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Igaz ez? Gyilkos a gyakorikerd...

Igaz ez? Gyilkos a gyakorikerdesek.hu-n?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy már bukott le itt egy gyilkos, mert feltett egy gyanús kérdést a hullák bomlási idejéről. Tud erről valaki valamit?


Milyen esetben lehet ezen az oldalon nyomozást indítani valaki ellen? Ha gyanút ébresztő egy kérdés, akkor felkereshetik az adott személyt??? De hogyan? Csak az e-mail címét tudják(és lehet hogy a hétköznapokban nem is azt használja), akkor milyen úton indulnak el???


Egy érdeklödő lány


2009. máj. 9. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy konkrétan ez az oldal milyen adatokat tárol, de a legtöbb weboldalnál azt is meg tudják nézni, melyik regisztráció/beírás milyen ip-címről jött. Vagyis lényegében vissza tudják nyomozni a konkrét számítógépet, ami előtt a tettes ült. Persze az is csak akkor segít, ha otthoni esetleg munkahelyi gépet használ, ha egy netkávézóból netezik, az már bonyolultabb ügy.
2009. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ip cím alapján bármit csinálsz a neten vissza tudnak keresni. Ha meglátogatsz egy honlapot ott is naplózza a server, hogy milyen ip-címről jöttél. Az ip címről pedig meg lehet mondani (én is megmondom, ha tudom az ip címed), hogy hol van a számítógép aminek ez a címe.
2009. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az oldal nem foglalkozik nyomozással, nem is az a dolga. Aki egy ilyen helyen "elszólja" magát, az máshol is azt teszi. Esetleg olyan helyen, ahol éppen kapóra jön az elszólás. Még ha a Kádár rendszerben lennénk, jobban el tudnám képzelni. Bár: a mai viszonyok /tecnika/ között biztos vagyok abban, hogy akiket érdekel, szinte mindent tudnak rólam. Egészségükre!
2009. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Mezei felhasználó IP cím alapján maximum a várost vagy a kerületet találja meg. További információ csak akkor derül ki ha az internet szolgáltató hajlandó kiadni az ügyfele adatait. Rendőrségi kérésre persze megteszi.
2009. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
(a wathismyipaddress.com-on a beírt ip címre utca, házszámra megmondja, hogy hol van az ip cím)
2009. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A [link] on melyik linken tudom megnézni? Én itt is csak annyit találtam, hogy Budapest, Hungary, invitel, adsl és a böngészőm típusát. Hiszek neked csak mond meg melyik linket használjam, mert én nem találom.
2009. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet pontosan bemérni,hogy hova való az ip cím.Legfeljebb a várost,bár sokszor azt is eltéveszti,mert nem a te géped méri be,hanem a szolgáltató szerverét.Pontos tájékoztatást csak a szolgáltató ad ki,persze nem akárkinek.A rendőröknek kiadja,indokolt esetben.De nem hiszem egyébként,hogy egy itt feltett kérdés alapjául szolgálna egy nyomozáshoz.Ide írhat bárki bármit.Szerintem bűnjel lehet,de nem perdöntő bizonyíték.
2009. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Wikipédiát, persze ők is tévedhetnek: [link]


Idéznék belőle egy pár sort: "A gyakorlatban a számítógépek jelentős része az internetszolgáltatójától rendszeresen új IP-címet kap, így azonosítása csak a szolgáltató együttműködésével lehetséges, aki csak rendőri megkeresésre és más jól meghatározott esetekben adhatja ki. Ezzel együtt az IP-cím számos országban, többek között Magyarországon is személyes adatnak számít."

2009. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A válaszadásnál az 5. pont :


"

A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!"


A gyűlöletkeltésért is csak kizárás jár, talán azért, mert nehézkes ( vagy lehetetlen )az illető személyes megkeresése (és feljelentése ).

2009. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy a gyilkos meggyilkolt volna valalkit aztán rohant volna megkérdezni a gyakorikerdesek.hu oldalra hogy mennyi egy hulla bomlási ideje. Biztos rajta van valahol a világhálón.
2009. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!