Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem kapnak büntetést a...

Miért nem kapnak büntetést a "duplázók"?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban látok olyat, hogy egy kérdésre ugyanaz az ember válaszol kétszer egymás után. Vagy ugyanazt kétszer küldi el, vagy helyesbít egy-két szót, vagy eszébe jut még valami, és 5 perc múlva megint ír. (Az előző hozzászóló vagyok", stb) Direkt le van írva, hogy olvassa át a választ. Ha pedig átgondolja, mit is akar, nem kell állandóan kiegészítgetni.
2008. ápr. 1. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miféle büntetésre gondolsz, de ha valaki többször válaszol az nem ér annyi pontot, mintha csak egyszer.
2008. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert mondjuk talán utánnajárt valaminek még. ha felháborit, akkor sorry. szerrintem hülyeség lenne "büntetést kapni". azért mert segíteni akarnak? jesszus, ugyan már... HOL ÉLSZ?? ez nem a kőkorszak
2008. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos a legtöbb ilyen beszélgetés és vitatkozás, ami a kérdés megválaszolásának szempontjából tényleg felesleges.
2008. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
engem a vitatkozás idegesít nagyon, meg amikor valaki elgépel egy névelőt, és emiatt ír egy új üzenetet... ugyanakkor vannak hasznos javítások is. szerintem jobb lenne, ha nem több választ lehetne írni, hanem a meglévőhöz hozzátoldani.
2008. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert mondjuk talán utánnajárt valaminek még. ha felháborit, akkor sorry. szerrintem hülyeség lenne "büntetést kapni". azért mert segíteni akarnak? jesszus, ugyan már... HOL ÉLSZ?? ez nem a kőkorszak


Ejj, de nagy a felháborodás ott. Segíteni akar? Azzal nem segít, ha szétoffolja a kérdést. Nekem az a logikus, hogy ha valamihez nem ért valaki, nem beszél vele. Ha pedig utánanéz, azt AZELŐTT teszi, hogy válaszolna, alkalmasint hülyeséget. Szóval jobb volna, hogyha a száj nem járna előbb, mint az agy. Tudod, mint a kőkorszakban... (:

2008. ápr. 2. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy kétszer, háromszor van elküldve egy üzenet (pontosan ugyanaz), az nem biztos, hogy a felhasználó hibája. Leált az explorer, erre nyomot egy frissítést és ment az üzi újra. van ilyen.

Az, hogy utána eszébe jutott valami, az megint nem gond különösebben. Az ember leír egy gondolatot kereken egészben, elküldi, és utána jut eszébe esetleg még egy aspektus. Ez is tök normális. Szerintem.

Akkor is lehet többszöri írás, ha a kérdező visszakérdez, ami szintén előfordul.

Velem is volt már olyan, hogy elsőként leírtam egy teljes korrekt választ. Aztán jött valaki, aki írt egy rövid és egyszerűt. Ami egyébként teljesen szar volt. Ne foglalkozzak vele? Az lenne korrekt?


Mindezeket hogyan akarod kiszűrni? Miként oldod meg, hogy ezek ne kapjanak mínusz pontot? Mert ha nem tudod megoldani, akkor semmivel sem lesz igazságosabb, mint a mostani. Sőt, azokat biztosan büntetnéd, akik lelkiismeretesen csinálják és érdekli őket a válaszuk utóélete is.

2008. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyomon követek minden kérdésemet és válaszomat a regisztrálásom óta.

Gyakran előfordul, hogy még valami eszembe jut, s hasznos információ. Miért kéne tőlem pontot vonni?

És az ember ha hozzáfűz valamihez valamit, akkor nyílván illik ismerni az előzményt is, s a szerint értékelni ( nem a kezekkel ).


Azzal sem értek egyet, hogy a duplázók nem kapnak annyi pontot, mintha egyszer válaszoltak volna. Mert alaposabbak, mint aki ödalök valamilyen választ? Szerintem az első választ lehetne csak értékelni, a többit figyelmen kívül hagyni értékelés szempontjából, az sokkal helyénvalóbb lenne. Ritka varjú az, aki szörfölget órákat azért, hogy válaszolhasson a kérdésre akár a neten, akár az agyában. Arról nem is beszélve, hogy az ember nem tarthat mminden információt naprakészen, abból ami birtokában van.

Másik eset az, hogy kérdezek valamit, s jön rá válasz, s újra kérdezek, hogy pontosítani tudjak. Akkor újra válaszolni fog a válaszolóm, ergo: jót tesz velem, pozitív tettet hajt végre.

Egyébiránt, ha egy laza kérdésre várnak választ, ott egyértelműen lazább is lesz a válaszolás is.

A hülye kérdéseket, pedig inkább nem is minősítem... ( Nekem hülye, másnak nem feltétlen az. )


A duplázás/triplázás szerintem értékeléskívülinek kellene lennie. Esetleg korlátozni kellene 3 alkalomra a válaszolási lehetőséget, annak elegendőnek kellene lennie, s nem lehetne totálisan szétbeszélgetni 1-1 kérdést.

2008. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én éppenséggel akkor szoktam uj választ irni, amikor válaszolok rá, és akkor a kérdező ir, kommenthez még egy kérdést, amit meg kellene magyarázni, mer mondjuk nem értette meg a válaszom, akkor már bocs, de mondjam azt neki, hogy bocs nem irhatok többet, mer nem szabad, inkább várjon 1 másik embert aki megmagyarázza neki, hogy én mit akartam irni. És erre lehet azt mondani, hogy mér nem tudok utánajárni, azért mer pl. van olyan aki azt kérdezi, hogy égő-e ha nincsen pasija??? ÖÖhm 1 kérdés, ezek után hogy jársz, beirod googleba, hogy égő-e......., és akk kijön vmi??? Hát már bocs, de sztem nagyon nagy hülyeséget kérdeztél te is. De még megin 1 kérdés, mér akarsz te büntetést adni nekik??? Látom te is a pontokra mész, hogy legyenek.

Na szia, és légy jó továbbra is. :D

2008. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!