Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy is működik ez a pontozás...

Hogy is működik ez a pontozás itt Gyakorikérdések.hu-n?

Figyelt kérdés
Igazából nem annyira érdekel,hogy hány %-on állok,de egy ideje feltűnt,hogy rohamosan elkezdett csökkenni a százalékom.Kicsit furcsának találom ezt,mert ha visszanézem a megválaszolt kérdéseimet akkor azt látom,hogy van 1-2 olyan válaszom,ahol le lettem pontozva,de mellette van legalább 10 ahol 100%-ban hasznosnak találták a válaszomat.Nem értem,hogy működik ez,ha egy válaszomat lepontozzák akkor rögtön csökken a százalék,de ha többet is 100%-osnak ítélnek meg,akkor egy fikarcnyit sem növekszik.Hogy működik ez a dolog?
2012. febr. 13. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Itt van bal oldalon a "Kategória toplista"menü.Annak az alján le van írva.
2012. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,el is olvastam.Lehet,hogy én vagyok hülye,de nekem még így sem világod,hogy ha hasznosak a válaszaim,akkor miért csökken a százalékom...Na mindegy,ez legyen a legnagyobb problémám!:)
2012. febr. 13. 09:47
 3/10 anonim válasza:
76%

Engem a % is érdekel, és nem szeretem, hogy anonim módon kórusban pontoznak le, és tényleg rohamosan lecsökkent nekem is a %-om. Én is úgy látom, akkor felgyorsul a dolog, mert nem tudni, hányan kattintottak rád, másrészt, ha akár még egyet válaszolsz, azért is levonás jár (ahogy olvastam). Ami azért nem fair, mert tőlem sokszor visszakérdeznek, pontosítást kérnek, ami nem azt jelenti ,hogy rosszul válaszoltam, hanem, hogy ő még mást is meg akar tőlem tudni.

Amúgy is, minek pontozgatni???

Elég lenne esetleg a trágárságért, erkölcstelen magatartásért megnyomni a piros gombot, és a moderátor törölné.

2012. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Az régen volt, hogy az 1+ db válaszért pontlevonás járt, már nem.


Én úgy gondolom, hogy 100%-ot tartani lehetetlen, és 70-80% felett még nagyon jó értéknek számítanak az értékek.


Gondoljatok bele, a félig hasznos értékelés 50%-ot számít az értékelésbe, ami eléggé lefelé húzza a 100%-ot, de valójában az is egy jó értékelés, mert azt jelenti, hogy volt a válaszodban valami jó.

2012. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy sejtem az állhat ennek a hátterében, hogy zöldet alig hajlandóak adni az emberek, viszont ha valami nem tetszőt írsz, mindjárt egy csomóan lepontoznak.
2012. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rám ez nem igaz,mert én rendszeresen szoktam zöld kezecskét adni,persze csak ha hasznosnak találom a választ!
2012. febr. 14. 09:33
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Hogy érthető legyen:


Mondjuk 90%-ban hasznos válaszokat adtál eddig és eddig volt 90 hasznos válaszod és 10 haszontalan, akkor:


90 + 10 = 100


Hasznos válaszok aránya: 90/100 = 0,9 = 90 %


Ha ehhez most hozzájön egy hasznosnak ítélt válasz:


91 + 10 = 101


Hasznos válaszok aránya: 91/101 = 0,90099 ≈ 90,1 %, kerekítve: 90 %, marad az eddigi értékelés


Ha ellenben ehhez nem hasznos, hanem egy leértékelt (haszontalan) válasz jön hozzá, akkor az arány a következő lesz:


90 + 11 = 101


90/101 = 0,8910891 ≈ 89,1 %, kerekítve: 89 %, így leesik a hasznos válaszaidnak az aránya


Na most, ha innen is, onnan is jön hozzá egy-egy:


91 + 11 = 102


91/102 = 0,8921568 ≈ 89,2 %, kerekítve: 89 %, így megint csak leesik le a hasznos válaszaidnak az aránya

2012. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Én már rég letettem róla, hogy növekedjen a százalékom. Az elején 80%körül voltam, azóta lejjebb ment. Én azt vettem észre, hogy például ha olyan helyre írsz, ahol a válaszadók két pártra szakadtak, akkor tuti 50%-körül lesz a válasz, ráadásul ha jó százalékokat akarok, akkor sokszor jobb, ha nem vállalom fel a többiekétől eltérő véleményemet, mert úgyis lepontozás lesz a vége. Ezért én már nem is nagyon válaszolok, csak nézegetem az oldalt.


de van egy jó hírem: mindenkinek aki itt válaszolt, ment a zöld kéz! :)

2012. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is felpontoztam itt mindenkit!

Egyébként tegnap óta 1-el nőtt a százalékom,nem tudom,hogy eshetett meg!:)

Én nagyon sokáig tudtam tartani a 87-88%-ot.az utóbbi időben estem vissza 84-re,most pedig 85%-on állok.

Igazából elégedett vagyok ezzel,csak kicsit furcsának találtam,hogy kb 1 hét leforgása alatt,87-ről lecsósztam 84-re.:)

2012. febr. 15. 11:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsd el, hogy mindössze az utolsó egy hónapot veszi figyelembe. Szóval, ha Előtte szereztél sok pozitív pontot, annak a hatása elmúlt, és azért eshettél vissza hirtelen.
2012. febr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!