Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem a kérdező dönti el,...

Miért nem a kérdező dönti el, hogy egy válasz hasznos-e?

Figyelt kérdés

Tegnap a kérdező teljes mértékben elfogadta a válaszom, 100%-ban hasznos volt. Később valószínű jött néhány nem hasznos válasz jelölés, idegenektől, mert visszanéztem: "A válasz 50%-ban hasznos." lett a végeredmény. Ennek így van értelme?

Más: ha a lefele újjat nyomom, nem lepontozok, hanem a válasz nem segít nekem, nem hasznos! Ha egy véleménnyel nem értek egyet, nem fogok mást nyomni.

Nem irigység, csak ráérek, látom vannak, akik 90-100%-ban hasznos választ adnak. Garantálom, hogy ők kényes témákhoz, pártkérdésekhez nem mernek hozzászólni és csak egy-két választ adtak eddig. Volt, hogy 26%-on voltam, mert az mszp-s válaszolók nem értettek velem egyet. Szerintem ilyenformán az 50% már nagyon jó arány az oldalon!


2009. jún. 19. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 15 oldalnyi a megválaszolt kérdéseim listája, ez azt jelenti, hogy minimum 350 kérdésre válaszoltam már, de a valós szám több, mivel van, hogy többször is írok egy kérdéshez. Vagyis nem egy-két választ adtam eddig, ahogy te gondolnád. Ne légy előítéletes! :)


Ha valakinek nagyon sok válasza van, akkor egy-egy lepontozástól nem fog változni a százaléka. Természetesen pontozták már le sokszor az én válaszomat is, többnyire szubjektív kérdésekben.


Én leginkább a következő rovatokban fordulok elő:

- egészség, nők egészsége

- gyerekek, terhesség

- szex, párkapcsolatok, fogamzásgátlás

- állatok


Hülyeséget ritkán írok, csak akkor válaszolok, ha úgy érzem, hogy érdemben tudok segíteni.


Hogy miért nem csak a kérdező értékelhet? Mert -sajnos- a kérdező is sokszor arrogáns és lepontozza azt, aki nem azt írja, amit ő hallani szeretne. De a többiek ezt korrigálják, így sokkal objektívebb lesz egy válasz értéke.


Remélem, hasznosnak találod a válaszomat! :-)


Üdv!

2009. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

ez nagyon jó kérdés...

én is találkoztam már olyan kérdéssel,hogy írtam rá választ és utána írta a kérdező,hogy köszöni szépen,sokat segítettem neki.A válasz 100%-os.Másnap kíváncsiságból megnéztem ki mit írt,és már a nem hasznos válasz volt...

Hát köszi,de miért kell lepontozni másnak,ha a kérdezőnek segítettem vele?

2009. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert másnak a véleményére is szükség van. Pl.: Ha én megkérdezem, hogy rákos leszek-e a cigitől és jön egy válasz, hogy nem, akkor én hiába pontozok, mert nem tudom, hogy igaz vagy nem. Ha sokan lepontozzák, akkor én is megtudom, hogy igen is rákos leszek. (Nyilván nem, csak ez jutott eszembe.)
2009. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A kérdező épp azért teszi fel a kérdést, mert nem tudja a választ. Akkor honnan tudná, hogy az érkezett válasz hasznos-e??
2009. jún. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Itt már ugymond hobby- bol is lepontozák az embert!
2009. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat én csak fel pontozok.aki bunkó és úgy érzem megsérti a kérdezőt azt általában le.most mindenkit felpontoztam:)
2009. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!