Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem kelén egy új, történelem...

Nem kelén egy új, történelem kategóriát nyitni a gyakori kérdéseken?

Figyelt kérdés
Szerintem elég hülyén jön ki a magyar politika kategóriában az olyan kérdés, hogy pl: Szent István tényleg ezt és azt csinálta? Vagy: Nagy Lajos idejében milyen paraszti viseletek voltak divatban?
2012. máj. 21. 21:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ok észrevettem: KELLENE
2012. máj. 21. 21:26
 2/7 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek. Én is többször voltam zavarban, amikor történelmi kérdést tettem fel. Mert ha szigorúan veszem, a történelem a Tudományok --> Társadalomtudományok kategóriába kellene, hogy tartozzon, mégis a legtöbben a politikához teszik ezeket a kérdéseket, és a moderátorok sem pakolják át. Persze van itt is egy határterület, mert ha a történelem kapcsolódik az aktuálpolitikához, akkor az is lehet logikus, hogy a politikához teszem. De ez nem is igazán politika. Tehát logikailag, és a kérdések mennyiségét tekintve egyaránt indokolt lenne egy külön történelem főkategória.


Egyébként én azt tapasztaltam, hogy ha a politikához teszem a történelmi kérdést, akkor sokkal több válasz jön, mintha a társadalomtudományhoz.

2012. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Aki akarja, az a tudományok kategóriába teszi. De a legtöbb történelmi kérdés egyben politikai is. Szent István például.

Egyébként is, a legtöbb kérdés több helyre is besorolható. A te kérdésed például az Egyéb kérdések -> GYIK kategóriába tartozna alapvetően. Valamiért mégis úgy érezted, hogy itt teszed fel. Miért?

2012. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Figyelem figyelem: Troll riadó!

Felhívjuk az erre járó válaszolók figyelmét, hogy 80% kötekedik. Figyelem: azonnali evakuálás!

2012. máj. 21. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Kötekedik???


Elgondolkoztat. Vagy legalábbis elgondolkoztatni próbál...

2012. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ohhh, jaj ne bánts. NEEE!
2012. máj. 21. 22:04
 7/7 anonim ***** válasza:
A történelmi kérdéseket a legtöbb esetben a Tudományok - Társadalomtudományok, vagy Bölcsészet kategóriába szokták tenni. Végülis ha jobban belegondolok, ezek nagyjából lefedik a történelem kategóriát. Plusz van külön Hadsereg, hadvezetés kateg.
2012. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!