Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerinted hogy lehetne jobbá...

Szerinted hogy lehetne jobbá tenni a GYIK pontozási rendszerét?

Figyelt kérdés

Egyre több esetben tapasztalom, hogy olyan válaszadók tűnnek el az oldalról, akik régen aktívak voltak és sok hasznos tanácsot köszönhetünk nekik, sok esetben azért, mert belefásultak abba, hogy a legjobb szándékkal írt hozzászólásait is állandóan lepontozza valaki. Elég csak annyit beírni a keresőbe, hogy "lepontoz", látszik a válaszokon, hogy ez igencsak bosszantja és elkeseríti a többséget. Persze vannak, akik azt írják, nem érdeklik őket a pontozások, de azért ez szerintem valahol minden jó szándékú emberben benne van.


Elgondolkodtam azon, hogy lehetne javítani ezen, de örülnék, ha mások is segítenének ötletekkel, talán tudnánk hatni az adminra...


Szerintem például a frissen regisztráltaknak egyáltalán nem kéne pontozási jogot kapniuk, legalább 1-2 hónapig, kivéve talán a saját kérdéseinél, hiszen azt sem tudják, mi ennek a lényege, azt hihetik, egyenlő a like-gombbal. Ezzel máris ki lehetne szűrni azokat a trollkodókat, akik regisztrálás után nekiállnak pontozgatni (a hozzászólást, kérdéskiírást ugyanezért mondjuk X óra után engedném, addig nézelődjön, használja a keresőt, sok esetben meg is kapta a választ).


Pontozási jogot büntetésből is el lehetne venni, először rövidebb, majd akár hosszabb ideig. Legfeljebb a zöld kezet használhatják.


A "Jelentem a moderátornak" résznél lehetne jelezni, hogy ennél a kérdésnél indokolatlan sok a lepontozás, máris meg lehetne vonni a pontozást a szórakozótól egy jó ideig. Erre a feladatra lehetne a kategóriákból kijelölni pár aktívabb, hasznos válaszokat adó egyént, nekik részleges moderálási jogot adni, mint "lepontozóvadász". A pontozást megvonják először mondjuk egy-két napra, a gombnyomással pedig menne a felhasználónak egy sablonlevél, hogy hasznosság és ne személyeskedés stb. szerint használja ezt a funkciót. Persze ez eleinte többletmunkát adna, de hamar megszoknák a felhasználók.


Új kérdés kiírója választhasson olyat, hogy csak ő pontozhat, senki más. Az ő pontozása érjen többet.


Ha be lenne vezetve egy nagy reform, kezdetnek mindenkitől töröljék a negatív értékeléseket. A zöld és kék kezeket átgondoltabban adták. Úgyis lehet visszamenőleg értékelni, a tényleg haszontalan válaszok idővel lepontozódnak.


Tudom, vannak "veszélyesebb" kategóriák (pl. Politika, Vallás), de a legtöbben elkélne a reálisabb értékelés. Nem a személyes sértettségből írtam ezt ki, én magas %-on állok. De szeretném, ha az oldal színvonala nőne, ebbe pedig beletartozik a mániákus lepontozók korlátozása.


Te mit változtatnál?



2012. jún. 20. 13:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Az lenne a legegyszerűbb ha teljesen megszűnne a pontozás. Semmi értelme, a kérdező meg úgy is el tudja dönteni, hogy hasznos-e neki a válasz avagy sem.

A pontozás ne legyen kiváltságos jog, egy új regisztrált nem biztos, hogy rosszabb egy régóta "ténykedőnél". Ha megszűnne az egész könnyebb lenne és nem kellene bosszankodni miatta.

2012. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy egy frissen regisztrált "rosszabb" lenne egy réginél, de amíg nem tudja, hogy működik ez a pontozás, addig ne húzza le senki százalékát. Legfeljebb csak a zöld kezet használhatja X ideig, a hobbilepontozók száma is mérsékelődne. Szerintem jó dolog ez a pontozás, csak nem így, ahogy most működik, mert egyáltalán nem reális most, ki ad jó válaszokat a sok lepontozó miatt. És a jó szándékú válaszoló lelkesedése, segítő szándéka eléggé csorbát szenved, egyre kevesebbet ír, ha állandóan lehúzzák, és persze érvek nélkül, "csak".

De valóban, a jelenlegi pontozásdinál még az is jobb lenne, ha megszűnne. De azért az emberek többsége örül, ha jóra értékelik a válaszait, motiválja a továbbiakra.

2012. jún. 20. 13:56
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg ha rákattintasz a kis kezecskére akármilyen irányban, megnyílna egy kis ablak és kötelező lenne megindokolni a le, illetve felértékelést. Ez egy lenyíló ablakot eredményezne, ahol (anélkül, hogy zavarná a válaszokat) meglehetne tudni, ugyan miért is lett valaki lepontozva. Így akik szórakozásból mennek végig az embereken hamar megunják, hogy legalább 1 mondatos válasz kell indoklásnak - a "csak" ide nem megfelelő - és nem lenne értelmetlen lehúzás. Aki viszont ténylegesen haszontalan választ adott, megtudja miért volt az. A moderátori szabályok pedig itt is érvényesek lennének.
2012. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%
És természetesen az indoklásnál szerepelne a nickneve az adott értékelőnek.
2012. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, tényleg, ezt is bele akartam írni :) Mondjuk felpontozásnál nem kellene ilyen (pont azért, mert fáradtságos), csak a kék és piros kéznél. De legalább a pirosnál. Olyasmi ablak kéne, mint mikor a moderátornak jelentesz valamit, de úgy, hogy minimum 10 karaktert írni kell. Máris kevesebb lenne a lepontozás :)
2012. jún. 20. 14:10
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
De ezzel megszűnne a pontozás értelme, mert mondjuk akkor egy rossz válaszra inkább nem pontozok egyáltalán, mint, hogy nicknévvel indokolni kéne...tehát ha ilyen zavaró sokaknak a lepontozás csak azt tudom mondani, hogy a legjobb, ha megszűnik.
2012. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mert a hobbilepontozók lusták lennének megindokolni. Ha pedig az indok 10 értelmetlen karakter, vagy olyan hogy "csakazért mert" akkor szintén lehetne jelenteni a moderátornak, amit esetleg simán lehetne warnnal honorálni. Nem árt nekik, ha egy kicsit pihennek, nem kell mindig gyakorizni :)
2012. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tudod megindokolni a lepontozást inkább tényleg ne is pontozz szerintem. Én vállalom nick névvel, hogy a személyes véleményem - ugyebár az, hogy rossz a válasza annak akit lepontozok - megosztom. Szerintem pont az értelmetlen lepontozást lehetne kiiktatni ezzel.
2012. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
Aki értelmetlenül pontoz másokat annak szépen fagyasszák le a regisztrációját. Az értelmetlen pontozást lehetne jelenteni, de azt is ha valaki egyértelműen úgy teszi fel a kérdését h nem is a véleményekre kiváncsi, csak megerősítésre. Mert ezek az emberek is csak lepontozzák azt ha valaki más véleménnyel válaszol mint ami nekik tetszik.
2012. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Na jó, de mondjuk azért pontozod le, mert nem a kérdésre adta a választ vagy mert eltérő a véleménye a tiéddel. Sokszor ezért pontozzák le az embert. Sokszor nem lehet megítélni, hogy mi a hasznos és mi nem, mert annyira kényes a téma...szóval szerintem ez hülyeség. Inkább ne legyen, engem tökre nem motivál vagy vet vissza, hogy az adott kérdésre a válaszom 100%-os vagy 25% ez a véleményem a százalékok ellenére.

De ha annyira vállalod a véleményed akkor miért nem nicknévvel válaszolsz a kérdésekre :) Nem kötekedésből csak azért kérdezem, mert komolyan érdekel.

2012. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!