Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Vétene a szabályok ellen, ha...

Vétene a szabályok ellen, ha minden kérdést és választ visszafelé írnék?

Figyelt kérdés
.tságofik kenleme nelle sárí sűtebygan atzsit a kasC .men nálat ygoh ,ik zén ygú avsavlotá takoylábazs A
2012. júl. 27. 01:54
 1/6 2xSü ***** válasza:
81%
Ez a tipikus esete az „egyéb okból törölt” kérdésnek. Ha valóban kérdezni akarsz, akkor kérdezz úgy, ahogy minden normális ember kérdezne. Ha visszafelé írsz, akkor nem kérdezni, hanem poénkodni akarsz, ebben az esetben viszont nem jó oldalon jársz.
2012. júl. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez igazából fordítva is igaz, lévén, hogy te sem választ írtál, hanem utasítást, tehát akkor nem jó oldalon jársz.
2012. júl. 27. 16:14
 3/6 2xSü ***** válasza:
75%

Nem. A kérdésben kifejtettem, hogy milyen szabályt sértene esetleg – bár ez a moderátorok elbírálásán múlik –, és miért, illetve milyen megítélése lenne a moderátorok szemében.


Ez a bejegyzés az, ami esetleg kilóg a sorból, hiszen nem a kérdésre, hanem egy válaszra válaszol, de mivel a kérdező fűzte hozzá a kérdéséhez, ezért általában nem szokták moderálni. (Legalábbis akkor nem, ha valaki az oldal szellemiségét megtartja.)


A használható válasz nem minden esetben a kérdésre adott válasz. A kérdést minden esetben valamiféle információhiány okozza. Ha valaki hozzájárul, hogy a kérdező az adott információhiányt megszüntesse, azaz megmutat tényeket, nyújt perspektívákat, akkor az releváns válasz. (Még akkor is, ha esetleg a kérdező nem ért vele egyet.)


Lehet szabályokkal szőrszált hasogatni, de a lényeg az, hogy mi a célja az oldalnak. Az eldönti, hogy mi az, ami rendeltetésszerű és mi az, ami nem az.

2012. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az oldal célja az, hogy az üzemeltetők pénzt keressenek vele. Semmi egyéb, a többi csak humbug.
2012. júl. 27. 19:58
 5/6 2xSü ***** válasza:
75%
Az nem az oldal, hanem a készítők célja. (Bár szerintem a kezdeti időben nem feltétlenül volt az.) Az autót is azt a célt szolgálja, hogy eljuss vele A pontból B pontba. Ilyen alapon persze azt mondanád, hogy az autó célja, hogy a készítők pénzt keressenek. Csakhogy ezért nem veszel autót. Az autónak _a_vásárlók_számára_ nem az a célja, hogy gazdaggá tegyék a gyártót. Ahhoz nem kellene autó. Az oldalnak a *felhasználók* irányában deklarált célja az amit fent írtam.
2012. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2xSü ***** válasza:
75%
De azt hiszem elmondtam, amit el akartam. Ha érted, érted, ha nem, akkor úgyis mindegy.
2012. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!