Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Akarnak -e változtatni az...

Akarnak -e változtatni az oldal szabályain?

Figyelt kérdés

Hol lehet javaslatot tenni?

Véleményem szerint a kérdező ítélheti meg, hogy egy válasz számára hasznos volt -e. Rengeteg válaszoló visszaél ezzel a pontozási rendszerrel és vagy szórakozásból, vagy akkori hangulata szerint ítéli meg a választ.

Vegyük pl. a már-már közhelyet súroló történetet Semmelweis Ignácról, akit az azért hívhatunk az anyák megmentőjének, mert rájött, hogy csupán egy kézmosással (fertőtlenítéssel) nem fertőzi meg a gyermekágyas anyákat. Akkor persze kinevették, megbélyegezték. Ha akkor létezett volna ez a fórum, és beír akkor mindenki lepontozta volna, pedig a válasza HASZNOS lett volna, sőt életmentő.

A lényeg a jelenlegi pontrendszer nem tükrözi a válasz és a válaszadó hasznosságát, és lehetőséget ad az interneten való "meglincselésre", amiből mások tévesen azt a következtetést vonhatják le, hogy a tömegnek van igaza.



2012. febr. 10. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Ez valóban értelmes változtatás lenne.
2012. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: Igazad is van, meg nem is.

Ha a gyík hű lenne nevéhez, minden kérdést egy válasz követne, amelyet szakember ad.

2012. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Itt.


Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

2012. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Adom. Régen 84%-os voltam.
2012. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nagy butaság lenne. Gondolj bele: akármekkora orbitális baromságot is írna ki egy kérdező, mégis csak az lenne a hasznos válasz, ami neki tetszik.

Egyébként nem kell a pontszámot olyan véresen komolyan venni. Valaki itt lejjebb: jobban aludtál, amikor 84 százalékod volt? Vagy olcsóbban kaptad a sört? Naugye.

2012. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Nekem igenis erkölcsileg sokat számított a százalékom.
2012. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%
én régen 100%-os voltam
2012. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát vagyunk egy páran, akiket konkrétan tudom, hogy zavar.

Van, hogy szakmailag is én tudom, és esetleg más már le is nyom. És hiteltelenné válok. Számomra ez azért fontos, mert nem trécselni jövök ide, hanem véleményt formálni, sokszor kifejezetten segítő szándékkal.

Itt én most senkit nem fogok lepontozni.

2012. febr. 10. 21:34
 9/20 anonim ***** válasza:

ha a kérdező tudná mi a hasznos válasz,akkor nem kérdezne,ergo nem tudja értékelni melyik választ hogy értékeljen.

Szerintem nagyon is tükrözi a százalékolás a valóságot,pl ha megnézed 70 felett ritka a troll válasz,ide is válaszolt 80 feletti ő nyilván nem válaszolgat hülyeségeket,én 63as vagyok ez kb annyit jelent hogy szoktam trollkodni is de hasznos választ adni is,és ez maximálisan igaz.

Mellesleg megjegyzem hogy aki ellenkezőleg értékel saját magának is zuhan a százaléka.

2012. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
na jó 64 :D tegnap még 63 voltam
2012. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!