Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy olyan...

Miért van az, hogy olyan fatális helyesírási hibával írnak be ide emberek (? ), hogy az már nekem fáj. Szeretnék visszalátni a saját írásukat, vagy mi?

Figyelt kérdés
Nincs ezeknek önértékelésük?
2013. máj. 8. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Sokan telefonról írnak és nem figyelnek erre emiatt. Illetve vannak fiatalabbak is, akik nem tanulták meg rendesen a helyesírást.
2013. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az elő jól érvelt, részben szerintem azért meg van egyesekben az is, hogy erősen megy a nemtörődöm...


De van, akik megpróbálják leírni a gondolataikat, viszont képtelenek azt megfogalmazni.


Én azok közé tartozom, akik próbálnak gyorsan gépelni és előfordul, hogy mellé ütök pár karaktert.

A végén meg át se nézem, csak elküldöm az üzenetet, azt a végén szörnyülködök, mikor visszaolvasom. :)

2013. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
mit számit a helyesírás? ez nem iskola nem erről szól ez az oldal.
2013. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Épp ez az, a hozzá állással van a baj! Nem azért írunk szépen, meg helyesen, mert iskolába járunk, hanem mert ez egy alap dolog. Mint pl az emberek, akik WC-zés után kitörlik a seggüket; vagy este és reggel fogat mosunk.
2013. máj. 8. 12:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Az még mindenkinél alap, hogy WC-zés után kitörlik, de hogy azután kezet is mossanak az már sokkal ritkább!
2013. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én az oktatási rendszert hibáztatom


Nem vagyok helyesírás b*zi de az olyanok nálam is kiverik a biztosítékot mint az "utsza" ami utcát jelentene stb...

2013. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem az oktatási rendszer a hibás, hanem az ember egyéni hozzáállása ahhoz, hogy megtanulja-e vagy sem. Sokan szidják pl a pedagógusokat, hogy tanítsák meg ezt-azt, de a szülő... aki néha jobbára tényleg csak megszülő és semmi több, nem foglalkozik a porontyával. A tanár/tanító vért is izzadhat ha a diák tojik rá magasból... nincs meg az önfejlesztési készség.
2013. máj. 8. 17:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Növelni kéne a nyelvtan órák számát és kihagyni az olyan baromságokat mint például az ének óra...Komolyan annak mi értelme van?


Persze nem csak az oktatási rendszer a hibás,de talán javíthatnának a helyzeten ha a baromságok helyett a fontosabb dolgokra koncetrálnának


Nem az elírásokkal és a rövidítésekkel van a baj,én is sokat hibázok mert gyorsan írok,sőt néha értelmetlen mondatokat is írok és a ragozással is meggyűlik a bajom mert valamilyen oknál fogva keverem a magyart az angol nyelvvel...de én legalább helyesen letudom írni a szavakat mert az én időmben megtanítottak helyesen írni általánosban (kb 10-15 éve) Ha nem vagyok biztos egy szóban akkor megnézem hogy hogyan kell helyesen írni.Ritkán kötok bele másnak a helyesírásába mert tényleg nem érdekel,de azért szerintem egy alap szintet mindenkinek tudnia kéne


Például az ilyenek hogy a muszájt muszállyal írja nem érdekel,de még a "folytogat" sem.Viszont az ilyen hogy "asztán" már szerintem durva.Ez többek között a tanárokat minősíti


Ez még csak a magyar nyelvtan.Sokan olyan alap dolgokat nem tudnak hogy Petőfi Sándor hanyadik században élt...A történelem,matek,irodalom stb se az erősségük a mai gyerekeknek.Az én időmben nagyjából normálisan megtanítottak mindent...

2013. máj. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a tanárokat minősítené, hisz a gyerek ott ült az órán, ha lett volna esze, odafigyelt volna és akkor tudná. Hiába beszélnek pl arról, hogy a tanításban a szegregációt meg kell szüntetni, ha a jobb tanulók a rosszabbak miatt nem fejlődhetnek, a rosszak pedig nem értik a jobb tanulók szintjét. Természetesen én is kihagynék olyan tantárgyakat, mint a Mediáció, heti két testnevelés is bőven elég, ha azok, mondjuk kétnaponta kedden és csütörtökön lennének, de azt intenzíven, hisz az izomnak is kell legalább az egy napos pihenő. A kötelező hittant teljes mértékben eltörölném. A gyerekek akkor foglalkozzanak ezzel, ha már elértek egy szintet agyilag, ahol már el tudják dönteni, hogy hisznek-e benne vagy se. Mondjuk én a kisbabák megkeresztelését is ellenzem, hisz nem az én jogom egy olyan vallás felé térítgetni, amitől talán a későbbiekben teljesen elhatárolódik. Ha elérte a megfelelő életkort, amikor már képes a döntéseit felfogni, akkor azt a vallást választhatja, amit megfelelőnek érez... de kissé most elkanyarodtam a mondandómtól. Az etikát viszont nem tartom feleslegesnek, habár inkább mint töltelék órát tenném be egy órarendbe, néhányszor.
2013. máj. 8. 17:52
 10/12 anonim ***** válasza:

"hozzá állás, letudom írni"


Hát azért itt is vannak hibák... Hozzáállás, le tudom írni, stb.

Ezt a kérdést már számtalanszor feltették itt a Gyakorin. Azt hiszem, a legértelmesebb válasz erre az, hogy a helyesírás - vagy (itt) inkább a helyes írás - azért romlik ilyen mértékben, mert a fiatalok nem olvasnak olyan könyveket, amelyekből akár automatikusan is rájuk ragadnának a szavak pontos leírásának módja. A Facebook és az ócska people-újságok nem segítenek azoknak, akik nem érzik szükségét a magyar nyelv rendes elsajátításának.

Mert szerintem az, aki rosszul kezeli a saját nyelvét, önmagát süllyeszti le arra a nívóra, ahol most állunk. Sajnos...


Természetesen "Akinek nem inge, ne vegye magára!"

2013. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!