Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Most akkor milyen összefüggés...

Most akkor milyen összefüggés van a kapott zöld mancsok száma, a helyezés illetve a százalékod közt?

Figyelt kérdés
Most vagyok 28...-edik a toplistán.Viszont ma is esett a százalkékom,már csak 64%.Úgy,hogy közben egyetlen kategóriában se megyek visszafelé.(mindegyikben vagy 3 vagy kett,vagy egy felfelé mutató nyíl van,illetve 3 kategóriában stagnálok)Ennek ellenére január környékén lehettem 900-adik és mégis 74%-ban adtam hasznos válaszokat.Ami érdekes,az hogy csak lefelé tud menni a százalék (szerintem).Már volt olyan hogy egy jó hosszú kockulós nap után nagyjából 300 pontot sikerült bezsebelni,de egy százalékot se változtam.Most akkor ennek így mi is a lényege?

2013. jún. 1. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

a toplista alján oda van írva, hogy mire kapod a pontokat:D


egyéb kategória - első helyezet;):D

2013. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most miért keresel logikát, sőt miért keresel akárcsak matematikai összefüggéseket ott, ahol más sem talál, tehát úgy néz ki, hogy a gyakorlatban nincs is!


Nálam pl. az elmúlt napokban: adok választ ide-oda, látom azt is, ha valamelyiket 100-ra értékelik, azt is látom, ha másikat esetleg rögtön lehúznak, és láss csodát: a toplistán az elért pontjaim száma nem változnak. Az értékelés %-a ahogy írod, ha változik, akkor is csak lefelé változik.

Van egy kategória, ahol elég magas helyezési sorszámot értem el = sok jó értékelést kaptam, a %-om ettől függetlenül mégiscsak lefelé mozdult! Ezt add össze!

Már ha tudod összeadni!


Ne törődj azzal, hogy mi van a toplistán!

Légy itt közöttünk, olvass, kérdezz, válaszolj amire tudsz, de hogy a toplistáddal mi van, azt ne nagyon vedd készpénznek, mert sokan vagyunk itt, akik (rajtad kívül) nem tudtuk megfejteni, hogyan is működik, és hogyan alakulnak ott a dolgok.

2013. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem találunk összefüggést a pontok meg a százalékok között, mert nincs.


A pontokat az aktivitásra adják és a passzivitás csökkenti. Lévén az van megírva, hogy az utolsó 30 nap adatai alapján számolják ki. Azaz ha nagyon aktív vagy és huzamosabb ideig, akkor napi lépésekben felkerülhetsz a kategória tetejére. De ehhez elképesztően aktívnak kell lenned, különösen, hogy most is ülnek a csúcson nem kevés aktivitás jutalmaként.


Ellenben a százalék az olvasók és értékelők tetszése. A válaszaidat értékelik zöld-kék-piros manccsal és ezek átlaga. Ami csalóka, mert csak akkor rögzül, ha nem csak elolvassák, de be is minősítik. Ha egy konkrét válaszodat "elég sokan" (nem tudjuk, mi az "elég") értékelik, akkor annak egyedileg is megjelenik a "hasznossági" százaléka. Különben meg a kapott értékelések átlagát látod válaszadói hasznosság címén. Gondolom, ez is csúszóátlag, bár erről nincs szó.

Az értékelési hasznosságod meg olyan, mint a kádári ideológia. Az a jó, aki az eddigi átlagra ül rá. Ha az eddig leminősített válasz neked tetszik és felminősíted, akkor az egyben öngól, mert szembe gyalogolsz a "közízléssel". Maradj a tömegben, ha növelni akarod a besorolásodat.

Összefoglalva; az egész kicsit öncélú és nem egy korrekt mérőszám. Jelzésnek jó, ha azt akarod eldönteni, hogy egy meglepő választ mennyire kell komolyan venni. De számodra a legjobb jelző a saját értékítéleted, arra hallgass.

2014. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!