Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ti mikor feltesztek itt egy...

Ti mikor feltesztek itt egy kérdést akkor szoktátok nézni azt hogy a válaszadó hány százalékban ad helyes válaszokat vagy csak azt hogy nektek mennyire hasznos a kapott válasz?

Figyelt kérdés
Jómagam nem szoktam a százalékot nézni a válaszoknál mert nagyon sok a lepontozó meg minden és én magát a választ nézem hogy nekem az mennyire jó, mert volt már olyan is hogy egy kérdésnél láttam hogy kérdezett valaki valamit és egy azt hiszem 10%-os válaszadó írta meg neki a tutit... meg én is kaptam már nekem 100%-os választ olyantól akinek szintén nagyon alacsony volt a százaléka...

2014. aug. 26. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozom vele a hasznosság megítélésekor.

Már szimplán ahogy leírja, lehet érezni, hogy ért-e hozzá, vagy félig-meddig fogalmatlanul magyaráz valamit. Elég ritkán írok ki kérdést, de akkor általában olyan 60% körüliek mondják meg a tutit.

2014. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokszor azokat pontozzák le, akik őszinték, szóval nem ez alapján ítélek.
2014. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, mindkettőt megnézem, de megtapasztaltam, hogy a kérdéskategória jellegét ne feledjem, mert a válaszadó hasznos válaszainak százaléka nagyban ettől függ.

Vannak olyan kérdéscsoportok, ahol bízhatok a % helyességében.

Minél többfelé válaszol valaki, annál inkább "kockáztat", mert vannak olyan kérdéscsoportok, ahol bízván-bízhat abban, hogy helyes válaszát akár 0 %-os hasznosságúra is képesek értékelni. Tehát az ilyen válaszadó %-a nem fejezi ki válaszainak helyességét.

Ha csak egy oldalra válaszolsz, akár 90 % hasznosságra is szert tehetsz, mert az azt az oldalt figyelők a kérdéseket, a válaszokat komolyan és jó szándékkal adják vagy fogadják.

2014. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

miota kihagyom a valaszt, barmennyire is tudnam, ha az elottem levok szinte mind 0 ig vannak lehuzva, 36 rol 45 re ugrottam...

foleg a tecik a nev v nem kerdesek kerulendok, mert egymas utan az igen meg nem is 0as sokszor, ez eleg gaz.

nem nagyon torodok a % al, de az idegesito mikor vki beszol, h neki hiszek mert jobb % ba...

bumm hs...

2014. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én csak a választ nézem, nekem is írtak már teljesen értelmes és korrekt válaszokat 50%-okkal.


Leginkább olyankor megy a lepontozás amikor a kérdésben az emberek véleménye van kikérve, pl egy együttes rajongója feltesz egy kérdést hogy jó-e az adott zene, a fanok persze istenítik, aztán jönnek akik szidják, és mindenki pontozza lefele a másikat csak mert eltér az ízlésük. Meg van hogy spontán. Én néha adok egy segítőkész választ amiben biztos vagyok hogy nem írok hülyeséget, másnap ránézek és 0%-ban hasznos. Meg az ilyen szép vagyok-e vagy sem kérdések, aki szépnek találja az nyomja a piros kezet mindenkinek aki szerint csúnya.


De tisztelet a kivételnek, vannak akik értelmesen értékelnek vagy egyeltalán nem is teszik.

2014. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!