Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek is rosszul szelekt...

Szerintetek is rosszul szelektál a szövegszűrő a gyk-n?

Figyelt kérdés
Sok esetben nem lehet elküldeni a kérdést akárhogy javítom a szavakat. Végül elvisz egy olyan megfogalmazásba, amire szerintem jóval kevesebb esély van értelmes válaszra. Kénytelen kelletlen végül teljesen mást írok le, mint amint amit akartam eredetileg.
2014. aug. 27. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
rosszul hát
2014. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kérdést és kérést feltenni sem eldöntendő kérdést megfogalmazni, ennek megfelelően a "tud valaki" és ezek kombinációi tiltottak, ha erre gondoltál.


Bármelyikkel kezded a mondatot vagy beleteszed, nem tudsz szabályos kérdést feltenni. Az, hogy valaki tud-e valamit, már eleve eldöntendő kérdés, így arra nem kaphatsz hasznos és konkrét választ, még akkor sem ha olyan körülményesen fogalmazol hogy amúgy értelmezhető kérdést hozol ki belőle.


(ha erre gondoltál, ez a kérdés sem konkrét)

2014. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de ennyi idő után az oldal szerkesztőinek is idomulnia illene a felhasználók stílusához. El kéne dönteni, hogy magukért vannak, vagy a felhasználókért, mert ez utóbbiak akaratlanul is irányítják az igényeket.

A szerkesztőség szerint a "Van-e" kezdetű mondat pl. eldöntendő, ergo arra apellálna, hogy valaki csak úgy válaszol, hogy "van". De ez a gyakorlatban nem így van, mert ha a válaszolót érdekli a kérdés, bizony kifejti.

Ma pl. azt próbáltam elküldeni családi kapcsolatok kategóriában, hogy "van a családotokban olyan aki..."

Ezt nem sikerült. Javítottam: "akad olyan.." "él olyan..", "Veletek is már megesett.... stb. végül teljesen átfogalmaztam, végül úgy tettem fel a kérdést, hogy nem is azt kérdeztem meg amit akartam.

Mindeközben találok ilyen kérdéseket, hogy: "Van köztetek rocker?"

Na most ez hogy lehet? Erre válaszolnak egy szóval, hogy Van. Nos akkor az én kérdésemet miért nem tudtam elküldeni?

2014. aug. 27. 15:07
 4/4 Csicsky ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a problémát többé-kevésbé meg tudod oldani azzal, hogy aztán a magyarázatban részletesen kifejted, hogy hogyan is gondoltad a kérdést.
2014. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!