Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt, gyakorikerdesek.hu-n,...

Itt, gyakorikerdesek.hu-n, miért számít akkora bűnnek, ha valaki olyat kérdez, amiben nem mond igazat magáról?

Figyelt kérdés
Nem, én nem szoktam ilyeneket kérdezni, amit eddig kérdeztem, az nem rám vonatkozik, hanem tőlem független kérdés. Például a kultúra és közösség, meg a számítástechnika azok a kategóriák, ahol én általában keresgélek vagy nagyon ritkán kérdezek. De ahol az emberek magukról írnak, mint mondjuk a családi kapcsolatokban, és tanácsot kérnek, ott gyakran felmerül egyes emberekben egyes kérdéseknél annak igazságtartalma, leginkább akkor, ha valami szokatlan, nem mindennapi vagy erkölcstelennek számító dologról írnak. Pedig attól, hogy ehhez nincsenek hozzászokva egyes emberek, attól még lehet igaz, csak azért, mert nem hétköznapi, vagy az ő értékrendjükbe nem fér bele. Van ismerősöm, akinek a magánéletében olyan gondok vannak, amik leírva hihetetlennek és megdöbbentőnek hatnának, és hasonló esetet olvasva, még régebben találtam, oda volt írva, hogy kamu. Pedig lehet, hogy egyesek azért tárják itt fel a kellemetlen helyzetüket, mert név nélkül kikérhetik mások tanácsát és véleményét. Én azt is elhiszem, hogy sokan szórakoznak, és azért írnak ki valótlan dolgokat, mert érdekesnek tartják a témát, és kíváncsiak mások hozzáállására, mert mondjuk máshol a neten nem találtak hasonlót még. Én ezt is meg tudom érteni, és sokszor nem értem, miből szűrik le az emberek, ha egy kérdés nem igaz. (Persze van olyan, amikor egyértelmű, tudom.) Én minden kérdést egyformán kezelek, és ha elolvasok egy ilyet, nem fogok azon filózni, hogy például egy nőnek tényleg hat gyereke van-e, és az elsőt tényleg megszülhette-e 17 évesen. (Ez csak egy példa volt.)

2014. szept. 26. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert senki sem akar hülyét csinálni magából azzal, hogy egy nem létező problémára ad választ.
2014. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is minden kérdést egyenértékűnek kezelek,csak sajna az én esetemben is vannak vannak olyanok,akik olyan hulyék,hogy nem bírják elképzelni,hogy egy tinilány érett is lehet!
2014. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja én még azt bírom nagyon, amikor egyesek direkt azért regisztrálnak, hogy a kérdésekhez beirkálják, hogy kamu. Szerintem ezek trollok, mert én már láttam olyat, akinek látszódott a felhasználóneve, és mindig, amikor találkoztam a válaszaival, azt láttam, hogy csak úgy odaírja a valahová, hogy kamu, és gerjeszti direkt a vitát, mert azt várja, hogy a kérdező majd kikéri magának.
2014. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Első válaszoló! Te amúgy hogy ellenőrzöd le, ha egy kérdésben igazat mondanak-e? :D
2014. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsóval és utolsó előttivel értek egyet, tényleg szánalmas ez a sok hülye, akik kiírják, hogy kamu, és nem lehet tudni, hogy egy információ, amit a kérdező magáról mond, az igaz-e. Például, írja magáról valaki, hogy 25 éves. Honnan tudod te, hogy nem mond igazat? Egyáltalán nem mindegy neked, hogy 25, 15 vagy 55?
2014. szept. 30. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!