Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A véleményed érdekel. Szerinte...

Mark Fifth kérdése:

A véleményed érdekel. Szerinted hogyan kell feltenni itt egy kérdést, mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogyan is kell kérdezni, hogyan kapjuk meg a választ, mert szerény véleményem szerint ettől függ az egész.

Kíváncsi vagyok, TE hogyan látod ezt, minden játszik.



2014. nov. 12. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdés legyen figyelemfelkeltő. Tudod, mint a startlap cikkekben, ahogy kiragadják pár szóban azt a lényegi részt, ami érdekli az embereket. Tehát az ilyen "Mit tegyek?" "Mitől van ez?" és hasonlóak már unalmasak, én rá sem nézek.

Ha a kérés kissé provokatív, mint pl. ha így kezdődik, hogy "miért utál a...." na erre már jobban ugranak egy kis szapulás reményében.

Úgy vettem észre, azt is sokan jobban szeretik, ha a kérdés igényel némi közös aktivitást, tehát úgy értem, hogy nem lehet egy egyszerű válasszal elintézni, hanem lehet rajta spekulálni, nézeteket megosztani. Tehát egy fórumhoz hasonló eszmecsere bontakozik ki a válaszokból.

A megfelelő kategória kiválasztása is nagyon fontos.

2014. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érdekes meglátás, értékes vélemény. Hiszem, hogy igazad van, a provokációval kapcsolatban, azonban a "Mit tegyek?" jellegű kérdésekre is marnak, főleg akkor, ha valami intim témáról van szó.


Várom a többi kedves választ, észrevételt.

2014. nov. 12. 09:59
 3/4 cathilina ***** válasza:

A kérdés legyen viszonylag rövid, egyértelmű, tiszta. A részleteket elég a leírásba betenni, de ez persze nem jelenti azt, hogy a kérdés lehet semmitmondó. Hihetetlenül sokan vannak, akik regényt írnak a leírásba, de sajnos képtelenek megszerkeszteni egy értelmes magyar mondatot. Ha az a kérdés, hogy láttam-e valamilyen filmet és a leírás, hogy milyen volt, a válaszom az, hogy nem láttam. Azt kérdezd, amire kíváncsi vagy!

Ha a véleményemet kérdezed aztán megsértődsz, amikor leírom, akkor azt fogom feltételezni, hogy egy szánalmas emberi lény vagy, aki csak azért tette fel a kérdését, hogy a saját nézeteit másoktól hallja. Ha olyan kérdést teszel fel, amire én google-n kevesebb, mint húsz másodperc alatt megtalálom a választ, akkor simán azt fogom feltételezni, hogy hülye vagy. Ugyanez igaz azokra, akik a címkéket a leírásba teszik.

2014. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdés legyen lényegre törő, és adjon támpontot a témáját illetően. Figyelni pedig arra érdemes, hogy véletlenül se lehessen politikai vonatkozást belekeverni, mert az egymásra acsarkodók széttrollkodják az egészet.
2014. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!