Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit lehet itt nyerni?

Mit lehet itt nyerni?

Figyelt kérdés
Árulja már el valaki,hogy mi ez a pontgyűjtés,leszavaznak,nem szavaznak? Valamit lehet nyerni vagy akinek több pontja van,annak holnap ingyen adnak kenyeret? Szinte élet-halál játszmára megy már lassan...mint az óvodában a piros pont gyűjtés! Nevetséges! Ha kérdésre akarok válaszolni,kit érdekel,hogy leszavaznak vagy fel. Megírom a saját véleményemet,a kérdező elolvassa és ennyi. Vagy mégsem?? Naa,engem aztán leszavazhattok,a kutyát nem érdekli...
2014. dec. 6. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos kérdést nem lehet értékelni...
2014. dec. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 2xSü ***** válasza:
100%

A válaszok értékelése egy alapvetően jó dolog. Aki kérdez, az normális esetben azért kérdez, mert nem tudja a választ, így nem tudja megállapítani azt sem, hogy az egymást kizáró eltérő válaszok közül melyik az, amiben jobban érdemes „hinni”. Így viszont, hogy van értékelés, azért lehet tudni, hogy az A válaszadó, aki 11%-ban ad hasznos választ, az valószínű vagy idióta, vagy trollkodik, míg a B válaszadó meg 92%-ban ad hasznos választ, ő valószínű kompetens, tudással rendelkezik abban, amihez hozzászól, helyes válaszokat ad, és képes ezt érvekkel is alátámasztani.


Ez lenne tehát az értékelés lényege, szerepe. Persze ahogy az oldalt, úgy ezt is lehet félrehasználni, lehet versengésre is használni. Vannak azért olyanok, akik tényleg segítő szándékkal jönnek fel, tényleg igyekeznek a témába vágó választ írni, minden tudásukat bevetve. Ha valaki így tesz, és a válaszát lepontozzák, akkor azért érthető, ha visszakérdez, hogy ki és milyen indokkal tette ezt. Mert ugye a lepontozásnak azért mégis csak az a jelentése, hogy „Hülyeséget írsz, nincs igazad.”. Azért ilyenkor az ember mégiscsak várna valamiféle érvelést, hogy ugyan miért gondolja ezt a másik, milyen érvekkel tudja alátámasztani a véleményét, egyáltalán mi az ő véleménye a kérdést illetően.


> Naa,engem aztán leszavazhattok,a kutyát nem érdekli...


Normális esetben – főleg a tematikusabb témakörökben – azok jönnek választ adni, akik valóban segíteni akarnak. Pl. a saját válaszom megvédése, amit én teljesen korrekt, megalapozott válasznak tartok, mondjuk egy nem véleményes jellegű, hanem egzaktul megválaszolható kérdésben, az nem csak az én magánügyem, presztízsem, hanem annak is kérdése, hogy a kérdezőt közelebb visszük-e a helyes válaszhoz, vagy sem.


Én sem vagyok túlságosan sértődékeny ezen a téren, de engem érdekel, hogy hogy értékelik a válaszomat, mert ez visszajelzés nekem is, ha esetleg valamiben tényleg a többség által elfogadhatatlan választ adok, akkor abból tanulhatok. Illetve érdekel, mert ha valaki ellentétes véleményen van, akkor lehetőség van egy jóféle vitára, amiből képes lehet mindkét vitázó fél tanulni.

2014. dec. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2xSü! Köszönöm teljes mértékben érthető válaszodat! :)Ment Neked a zöld kéz. :)

Az 1 válaszolónak nem,mert látom,Ő csak bohóckodik és Én vagy zöld pacsit adok bárkinek is,vagy semmit!

Tehát nem pontozom le a számomra nem érthető,vagy nem elfogadható válaszokat...

Úgy vagyok vele mint némely kajával..ha nem tetszik,nem szeretem,nem eszem meg,de lefújjogni nem fogom.

Igen látom,hogy sok ember csak gúnyolódni,viccelődni jár ide,ami azért szomorú,mert a nagy többség érdekes kérdést tesz fel és segítséget ,jó tanácsot várna.

Na,de ennyi legyen a legnagyobb szórakozása az életben! :)

További szép napot és még1x köszi! :)

2014. dec. 7. 09:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért nevezed bohóckodásnak a válaszomat?

Ezt írod: "Naa,engem aztán leszavazhattok" - amire közöltem veled egy hasznos infót, miszerint ez nem lehetséges.


Megjegyzem, legkevésbé sem érdekel, nyomsz-e kezet és milyet, csak sokszor én sem értem az értékelők logikáját.

2014. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4!! Látod-látod,csak lehetett válaszolni..aki igazán akart,az megtudta tenni! Te meg látom vicces kedvedben vagy,ami nem probléma,elfogadtam,de nem is szavaztalak le! :) Ennyi röviden. Szép napot.
2014. dec. 7. 09:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értelek. Sértődött, gőgös hangnemben kérsz valamit, majd amikor jelzem, hogy ez nem lehetséges, még neked áll feljebb.
2014. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4. Én sem értelek,mert látod-látod,nem ismersz. Se nem sértődött,se nem gőgős nem vagyok. Nem volt az válasz amit Te írtál számomra...mit nem értesz ezen?? Nem bántásnak írtam,nekem nem volt elfogadható,mert igen,bohóckodásnak tűnik az egész. Amúgy sem a feltett kérdésemre írtam,hogy na engem aztán leszavazhattok..hanem ha esetleg valamihez hozzászólok. De értetted Te azt,ebben biztos vagyok! :)
2014. dec. 7. 09:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nem vagyok gondolatolvasó - sok kérdező hitével ellentétben -, de ha szerinted tudom, hát tudom. Erről ne nyissunk vitát. Okos enged, ahogy a nagymamám mondta mindig, úgyhogy legyen neked igazad. 'pot.
2014. dec. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:) :) :)
2014. dec. 7. 10:03
 10/12 anonim ***** válasza:

még hogy nem használsz pirosat!?


ha valaki be anyázik azt biztos hogy le pontozod!

2014. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!