Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit lehet itt nyerni?

Mit lehet itt nyerni?

Figyelt kérdés
Árulja már el valaki,hogy mi ez a pontgyűjtés,leszavaznak,nem szavaznak? Valamit lehet nyerni vagy akinek több pontja van,annak holnap ingyen adnak kenyeret? Szinte élet-halál játszmára megy már lassan...mint az óvodában a piros pont gyűjtés! Nevetséges! Ha kérdésre akarok válaszolni,kit érdekel,hogy leszavaznak vagy fel. Megírom a saját véleményemet,a kérdező elolvassa és ennyi. Vagy mégsem?? Naa,engem aztán leszavazhattok,a kutyát nem érdekli...
2014. dec. 6. 22:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Kedves 10! Sztem nincs miért leanyáznia,ha meg megteszi,az a szegénységi bizonyítványa! Gondolom én,azt szokták leanyázni,aki alpári módon viselkedik,vagy a játszadozását túlzásba viszi...! :) Ha valamiért mégis megteszi,Én erre,ilyenekre azt szoktam írni-"Én is szeretlek,puszilom Anyud! " :D :D Lecarom ezt a pontozási módszert...attól egyszerűbb ha jelented vagy tiltod..nem??
2014. dec. 7. 13:21
 12/12 2xSü ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, ha valamire egzakt válasz adható – pl. mi a másodfokú egyenlet megoldóképlete –, és valaki hibás választ ad, azt lepontozom, jelezvén a kérdezőnek, hogy van olyan látogatója a kérdésének, aki az adott választ nem tartja helyesnek. Persze a legtöbbször ki is fejtem, hogy az adott válasz miért hibás, és megpróbálom a helyes választ érvekkel alátámasztani, mondjuk hivatkozok a Wikipédiára, vagy egy online tananyagra.


Akkor is lepontozok valakit, ha abszolút offtopic választ ad, mondjuk ha a kérdés az, hogy „Hogy kell kiszámolni a kör kerületét”, és a válasz az, hogy „Tökmindegy, mert a szemét Orbány/Gyurcsány/akárki úgyis hoz majd egy törvényt, amiben kényük-kedvük szerint fogják ezt is alakítani.”. Itt inkább a válaszolónak szól a lepontozás, illetve a rendszernek, hiszen ha valaki nagyon ilyen offtopic politikai véleményt ír mindenhova, ahol abszolút nem téma, az ilyen ember hajlamos értékelést is a saját véleménye szerint hozni. Viszont ha kellően sokan lepontozzák, akkor a rendszer letiltja nála azt, hogy válaszokat értékelhessen.


Viszont nem pontozok le egy választ, ha a kérdés véleményes, és valaki eltérő véleményen van. Sőt, ha jól érvel, még akár „zöld pacsit” is adok, függetlenül attól, hogy a válasszal nem értek egyet. Hiszen nem arról szól az értékelés, hogy egy válasz tetszik-e, hanem hogy a kérdés szempontjából hasznos-e. Pl. ha valaki egy új aspektust hoz be a vitába, akkor lehet hasznos a válasza az illetőnek úgy, hogy nekem viszont más véleményem van róla.


Szintén nem pontozok le valakit pusztán azért, mert anyázik. Azzal úgyis minősíti magát. Persze ha nagyon messzire megy, akkor szoktam jelezni a moderátor felé, hogy az adott válasz nem civilizált emberhez méltó, és nem egy ilyen közegbe való.

2014. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!