Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem kellene külön Történelem...

EagleHUN kérdése:

Nem kellene külön Történelem kategória GYIK-re, vagy legalább a Tudományokon belül?

Figyelt kérdés

Csak azért gondolom mert a Történelem legalább annyira politikai vonatkozású, mint Tudományos kérdés, és jelenleg a Tudományok - > Társadalomtudományok kategóriát találtam a leginkább alkalmasnak ilyen kérdés föltevésére. De ez messze nem jelenti azt hogy ezek a kategóriák jól lefedik ezt a kérdéskört, illetve célszerűek -e ilyen jellegű kérdések föltevésére, mondjuk egy inkább politikai jellegű de történelmi vonatkozású kérdésföltevésre. (Tehát olyasmire aminek erősen van köze a jelenkor eseményeire politikájára is. Gondolok itt Trianonra, vagy akár az Öszödi beszédre stb. Ezek már a történelem részét képezik, és lehet kérdezni történelmi vonatkozásban, de ez erőteljesen politikai is lesz!)

Szóval így elég nehéz besorolni, hogy hol válaszolnak majd jobban az adott kérdésre (szerintem).

Szerintetek?



2015. júl. 3. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A társadalomtudományok és bölcsészet kategória teljesen lefedi a történelem témakört. Egyébként meg nem a legnépszerűbb kategória, alig tesznek fel új kérdést.
2015. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy pont azért kevés az ilyen kérdés mert nehezen találják meg a helyét hogy milyen kategóriába tegyék? Lehet hogy inkább Politika kategóriában teszik föl, mert úgy gondolják oda jobban illik.
2015. júl. 6. 15:42
 3/5 A kérdező kommentje:

Plusz sajnos a mai generáció többsége nem biztos hogy ismeri a "társadalomtudomány" szó jelentését, hogy ez fedi a Történelemtudományt is. szóval ez is közrejátszhat ebben.

Sajnos ma már nem elegendő ha a saját "régebbi" korban megszerzett tudásunkból indulunk ki! :(

2015. júl. 6. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
A történelemnek több köze van a politika témakörhöz mint a tudomány témakör többi alkategóriájához.
2015. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam.
2015. júl. 8. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!