Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az ideírogató embereket nem...

Az ideírogató embereket nem lehet szidni? Az előbb valaki kérdezte, hogy miért vannak itt bunkócska válaszadók, erre törlődött.

Figyelt kérdés

De miért?

Hiszen nem az adminokat jellemzi, nem is lehetne ennyi mindent ellenőrizniük


2015. szept. 1. 11:57
 1/8 A kérdező kommentje:

Ne írj hát ilyet, biztos én is törölve, talán tiltva is leszek ezért a kérdésért is, de nem értem.

Amúgy, ha valaki rossz kategóriába ír, és átteszik, akkor se jóba. Engem ez jobban izgatna, szívesen segítenék nekik, biztos cukkerek amúgy :))

2015. szept. 1. 12:03
 2/8 anonim ***** válasza:
ha le bunkozól vkit akkor már a kérdésedre hasznos volt a válasz? Választ kell adni a kérdezőnek, de sokan bunkóznak-minek van a "neked tetszik"? Én legtöbbet a pirosra teszem a voksomat!p
2015. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jajj, ez a pontozósdi is amúgy mire jó?

Nem igazán értem. Van valami haszna? kap valami díjat az első? :)) De nem az oldalt kritizálom, jó, hogy van amúgy, meg én elnézek ezen hibák mellett, nem fontosak, csak ha már szó van róla...?

2015. szept. 1. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Arra jó, hogy néhány frusztrált ember kiélhesse magát.
2015. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vannak akik azt hiszik csak a 80-90 % válaszolók a tuti!! Én szakmai kérdésekre válaszolok, de ott is lepontoznak! Na nem zavar... :)
2015. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:
100%

> Az ideírogató embereket nem lehet szidni?


A szabályok értelmében nem lehet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/felhasznaloi_szabalyzat

„3. / Tilos


(a) trágár kifejezéseket, sértő szavakat, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezéseket használni;


(b) a személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt),

továbbá mások becsületére, jóhírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan; ”


> De miért?


Az oldal célja, hogy a felhasználók értelmes, valós kérdéseket tegyenek fel, illetve ilyen kérdésekre releváns, a probléma, kérdés megoldásához hozzásegítő választ adjanak. Mások lebunkócskázgatása nem szolgálja ezt a célt, ellenben feszültséget kelt, ami nem jó sem a felhasználóknak, így az oldalnak sem. Ahogy az élet más területén, itt is fontos az alapvető illem betartása.


> Hiszen nem az adminokat jellemzi


Egyrészt a moderátorok kizárólag a szabályok betartására törekszenek. A felhasználók és az oldal értekei egybeesnek. Ha a felhasználókat éri sérelem, ami miatt mondjuk elfordulnak az oldaltól, nem járnak ide többé, az az oldal érdekeit is sérti. Tehát ha egy felhasználót elküldenek a búsba, az nem szolgálja sem az adott felhasználó, sem az oldal érdekeit. Az oldal reklámokból él, számít, hogy az oldalt hányan és milyen rendszerességgel látogatják. Az oldal érdeke, hogy a felhasználók elégedettek legyenek, normális, használható legyen az oldal, így célszerű a közösségbe nem való megnyilvánulásokat visszanyesni.


> nem is lehetne ennyi mindent ellenőrizniük


A moderálás alapja a bejelentés. Ha valaki jelenti az adott kérdést, választ a moderátoroknak, akkor megvizsgálják, hogy a bejelentés jogos-e, és ennek fényében intézkednek. Gondolom jelen esetben is ez történt, valaki jelentette az ominózus választ, lévén az a kérdés megválaszolásához nem visz közelebb, viszont provokatív, veszekedésre sarkalló válasz.


> Jajj, ez a pontozósdi is amúgy mire jó?


Alapvetően arra jó, hogy ne kelljen leírni, hogy „egyetértek az előttem szólóval, szerintem is úgy van, ahogy írja”. Normális esetben egy kérdést egy tényleges probléma szülte. Mondjuk valaki nem tudja a másodfokú egyenlet megoldóképletét. Születhetnek mindenféle válaszok. A kérdező ugye nem tudja mérlegelni, hogy melyik válasz helyes és melyik nem – hiszen pont az a problémája, hogy nem tudja a helyes választ –, de a pontozás itt segíteni tud. Ha egy választ 100%-ban ítéltek hasznosnak, és amúgy a válaszoló is 85%-ban hasznos válaszokat ad, akkor talán annak a válasznak a helyességében jobban lehet bízni, mint egy olyan válaszban, amit 0%-ban tartottak hasznosnak, és a válaszoló is csak 23%-ban ad hasznos válaszokat. Ha az értékelő felhasználók többsége normálisan használja az értékelés funkciót, illetve megvan ehhez a megfelelő tudásuk, akkor a rendszer jól fog működni. Ez az általam látogatott kategóriáknál – pl. tudomány, számítástechnika, de még itt az egyéb kategóriában is – alapvetően így van, ott tényleg jól informál általánosságban a válaszok hasznosságáról ez az értékelési rendszer. Persze lehetnek kategóriák, ahol nincs így, de ott meg úgyis tudja mindenki, hogy mi fán terem a diófa, nem fogja komolyan venni az értékelést.


Alapvetően tehát erre jó. Nem verseny ez, valóban nincs jutalom. A válaszaid értékelése nem neked hasznos, hanem másoknak. Persze vannak, akik versenyeznek ilyen téren, illetve lehet motiváló hatása, hogy lehetőleg minél jobb és pontosabb válaszokat adj, de ez már inkább félrehasználata az oldalnak.

2015. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"„3. / Tilos


(a) trágár kifejezéseket, sértő szavakat, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezéseket használni;


(b) a személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt),

továbbá mások becsületére, jóhírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan; ” "


A másik kérdező által is leszóltak pont ezt teszik. Ők szidhatnak, őket nem lehet? Rendben.


"Egyrészt a moderátorok kizárólag a szabályok betartására törekszenek. A felhasználók és az oldal értekei egybeesnek. Ha a felhasználókat éri sérelem, ami miatt mondjuk elfordulnak az oldaltól, nem járnak ide többé, az az oldal érdekeit is sérti. Tehát ha egy felhasználót elküldenek a búsba, az nem szolgálja sem az adott felhasználó, sem az oldal érdekeit."


Ugyanazt tudom elmondani, mint az előbb. A kérdezőt oltók előbb üldöznek el, mint akik őket szidják havi egy kérdésben.


"

Alapvetően arra jó, hogy ne kelljen leírni, hogy „egyetértek az előttem szólóval, szerintem is úgy van, ahogy írja”. Normális esetben egy kérdést egy tényleges probléma szülte."


Mégse használják erre, sőt a helyes választ lepontozzák, de elismétlik sokszor.

2015. szept. 1. 14:19
 8/8 2xSü ***** válasza:

> A másik kérdező által is leszóltak pont ezt teszik. Ők szidhatnak, őket nem lehet? Rendben.


Ha úgy ítéled meg, hogy egy válasz megszegi a szabályokat, neked is lehetőséged van jelenteni az ominózus választ. Ha nem teszed, nem fog a moderátorok elé kerülni. Ha jelented, és jogos, akkor törölni fogják az adott választ. Ez ennyire egyszerű. Amúgy ha más szabályt szeg, sőt még akkor is, ha a moderátorok átsiklanak felette, neadjisten részrehajlóan nem törlik a választ, az még nem teszi jogossá a viszont szabálysértést. Egyébként simán ignorálni kell, és használni az oldalt arra, amire való: kérdezni, ha kérdésed van, illetve segíteni másoknak, ha úgy érzed, ez neked jó, örömet okoz, és megvan hozzá a megfelelő tudásod, időd, energiád.


> Mégse használják erre, sőt a helyes választ lepontozzák, de elismétlik sokszor.


Természetesen lepontozza a helyes választ az, akinek meggyőződése, hogy nem az a helyes válasz. Ha valaki teszem azt meg van győződve arról, hogy a másodfokú egyenlet megoldóképletének nevezőjében nem 2a van, hanem 2ab, az le fogja pontozni a helyes választ. A kérdés, hogy a többség hogyan cselekszik. Akik mondjuk a tudomány témakörben aktívak, rendszeresen válaszolnak, azok többsége ért is hozzá, így a többség véleménye egyben a helyes véleményt tükrözi.


Persze nem minden kategória ennyire egzakt, mondjuk egy politikai témájú kategóriában nincsenek helyes válaszok, csak vélemények.


Aki ismeri, hogy hogyan működik a válaszok értékelése, az pontosan tudja, hogy mit kell alatta érteni. A hasznosság nem mindig racionális alapon történik megítélésre, de ezzel mindenki tisztában van. Az értékelés a többség véleményét tükrözi, nem egy abszolút helyességet. Pl. ugyanaz a válasz ugyanarra a kérdésre egészen más értékelést fog kapni mondjuk a tudomány kategóriában, mint a vallás vagy az ezoterika kategóriában. De ezekkel mindenki tisztában van, és ez alapján veszi, illetve nem veszi komolyan az értékelést.


Sok témakörben az értékelés hasznos. Ha valamelyik témánál nem, akkor ott sem káros. Meg úgy ösztönző is, hogy lehetőleg jól összeszedetten, tényekre alapozva írd le a mondandódat, ami akár meggyőzheti, vagy legalábbis elbizonytalaníthatja a veled egyet nem értőket. Tényleges hátránya senkinek nincs belőle, és ha csak egy embernél, vagy egy témakörnél hasznos, akkor már jó, hogy van ilyen.


Persze nem tökéletes, de jobbat nehéz lenne kitalálni. Mindenesetre ha nekem kellene megírnom egy a GYK-hoz hasonló oldal kódját, valószínű én is tennék bele valamiféle értékelési rendszert. Lehet módosítanék rajta itt-ott, de összességében tud hasznos lenni ez a funkció. Ha neked nem tetszik, vagy úgy érzed, hogy nem juttat értékes információhoz, akkor egyszerűen ne használd és kész.

2015. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!