Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt miért fontos a pontozás?...

Itt miért fontos a pontozás? És azon egyesek miért sértődnek meg ha lepontozzak őket?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem,mert itt már tapasztaltam ezt..mert mi van ha lepontozzak vagy csak 57 vagy 46%ban hasznos választ adsz...és!!?Ti adtok arra ha a valszolo kevés százalékban hasznos választ ad????
2016. ápr. 14. 21:42
 1/5 anonim válasza:
19%
De most komolyan neked is ez a legnagyobb gondod????
2016. ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen!!mert komolyan nem értem magyarázza el az akinek ez ilyen fontos,hogy ezen beszologat embereknek..mert én nem értem hogy ez valakiknek miért fontos
2016. ápr. 14. 21:47
 3/5 gnoomage ***** válasza:
66%

Az a gond, hogy a pontozásnak nincs értelme, vagy pontosabban nem megvalósítható rendesen...


Az alap az lenne, hogy ez mutatja egy embernek azt, hogy te mennyire megbízható vagy a válaszaid alapján, de itt jön a csavar, vannak olyan kérdések ahol véleményt kérnek és mivel mindenkinek megvan a maga véleménye, így ezt nem lehet ésszerűen pontozni, csak tetszés alapján... Így az egész pontozási rendszer megbukik ott, ha valaki olyan választ ír, amit a kérdező nem akar elfogadni(szépség, vallás, igazság, döntés...).


A sértődést viszont már egy picit jobban értem... Gondolj bele, valaki ír egy pl vallási kérdésre egy 20 soros választ, ami a vallás ellen van, de teljesen értelmes, vagy pont ír egy kemény véleményt egy lány kinézetéről, mindenhogy érthető miért írta, és értelmes is a válasz, mégis sértődés miatt olyan mintha a szemébe mondanák hogy "rohadj meg, nem!" és ezzel a teljes, értelmes válaszát a porig tiporja...

2016. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%

Egyetértek #3-as válaszolóval.

Sajnos az egész pontozásos rendszer nem úgy működik, ahogy kellene. Illetve maga a pontozás az működne, csak az emberek inkább tetszés/nemtetszés kinyilvánítására használják mintsem, hogy egy értelmes választ támogassanak.

Ha valaki leírja a véleményét, akkor (az én meglátásom szerint) az lenne a helyes, hogy ha egyetértünk, akkor értékeljük pozitívan, ha nekünk más véleményünk van, osszuk meg mi is, de ne pontozzuk le a másikat mert más a véleményünk. Pedig a többség pont ezt csinálja.

És én is megértem a sértődést is. Én is ki vagyok akadva, amikor egy olyan válaszomat értékelik 20-25%-ra amiről vagy biztosan tudom, hogy úgy van (és mondjuk akik lepontoztak azok vagy trollok vagy csak hülyék), vagy épp a véleményemet pontozzák le...Nem lehet valakinek véleménye? De. Akkor?

Én csak azokat a válaszokat szoktam lepontozni ami sült baromság, vagy provokatív. A többit, ha egyetértek vele, akkor zöld kéz, ha nem, vagy nem teljesen, akkor általában sehogy nem értékelem.

És engem kifejezetten zavar, hogy ha lemegy a %-om. Ha veszem a fáradtságot, és részletesen kifejtem egy kérdésre a választ, utána meg valami nagyokos lepontoz, mert úgy gondolja, hogy mindent jobban tud, az nagyjából azt jelenti, hogy a belefektetett időt, ameddig megfogalmaztam és leírtam a választ, vagy nem nézi szarba sem (már boccs de így van), vagy csak szimplán annyira hülye, hogy fel sem fogja mit írtam..

2016. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
52%
A válaszíró X%-ban hasznos válaszokat ad --> Értsd: A válaszíróval X%-ban értenek egyet.
2016. ápr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!