Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem jelenik meg a...

Miért nem jelenik meg a pontozásnál hogy mennyi like dislike van a válasznál?

Figyelt kérdés
Nem lehet tudni hogy most beleszámította az én likomat meg hogy mennyi ment rá meg semmit. Tehát mellé írni hogy 10/6 like és akkor lehetne tudni az arányt meg hogy mennyit ér egy like meg hogy az megjelenik. Mert ilyenek hogy 57% hogy jöhetnek ki? Szóval hogy kilehessen számolni ne csak elhiggyék hogy az annyi mert ez nagyon hasraütés szerű. Mondjuk én likeoltam egy választ de az értékelése nem változott elvileg azért mert nem jött össze annyi értékelés. Viszont kilehetne számolni arányosan hogy 11/4 az mennyi tehát egy like is számít.
2016. máj. 30. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

11/4 hogy jött ki? Minden kérdés amit nem értékeltek, nincs értékelve = 0.

1 db hasznos azt jelenti, hogy az értékelés 100%. 1 félig-meddig: 50%, 1 nem hasznos = 0%


Egy értékelés nem értékelés ebből a szempontból, azt nem lehet átlagolni/súlyozni, stb...

2016. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem érted a kérdésem. Én most a te válaszodra adok egy piros kezet. Akkor kilenne írtva hogy 0/1 vagyis nulla zöld kéz 1 piros. Ha te kapsz egy zöld kezet akkor 1/1 vagyis 50% ban hasznos. Csak ez kilenne írva. Mert így mi nem látjuk hogy mennyi értékelés érkezett és hogy a mi értékelésünk miért nem jelenik meg.
2016. máj. 30. 10:54
 3/17 anonim ***** válasza:

Jó ötletnek tűnik, de kihasználható. Elterjednének a "na ki szed össze több pozitív/negatív szavazatot ennél a válasznál"-című feltűnési viszketegség.


Eleve nagyon kevesen értékelnek válaszokat, így nem tudsz mennyiségi nyomást gyakorolni senkire. Nincs külön kiírva, de nem kell sokat matekozni ahhoz, hogy egy 50+%-os választ többségében pozitívan, egy 50% alattit többségében negatívan értékeltek.


Teljesen mindegy hogy hányan, mert a százalék egy arányszám. 1/5 ugyanannyi mint 10/50 vagy 2/10.

2016. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azt tudom de így visszalehet élni azzal hogy az én értékelésem nem jelenik meg. Szóval így lehet csalni. Meg most is vannak feltűnési viszketegségei azokanak akik nagyon magas vagy alacsony százalékot akarnak. Vagyis mindig azt írja ami nem tetszik a többségnek vagy azt ami nagyon tetszik. nem látom hogy megjelenik e az értékelésem szóval ezért lehet vele visszaélni. Meg jó lenne ha a kérdés meg válasz kiíráskor egyértelműen meglennének fogalmazva kiírva körvonalakban hogy miket lehet meg miket nem írni nem önhatalmúlag lennének eltávolítva. Meg sokkal egyszerűbben lehetne számonkérni


Tehát pirossal a kérdés kiíráskor kilennének írva hogy ilyeneneket nem lehet kérdezni. Meg válasznál is hogy ilyenek nem szerepelhetnek a válaszban.

2016. máj. 30. 11:06
 5/17 A kérdező kommentje:
Most is likeoltam egy választ de nem változott a százalék.
2016. máj. 30. 11:08
 6/17 anonim ***** válasza:

Van ilyen szűrés, például a káromkodások és egyes letöltőoldalak nevei ki vannak cenzúrázva, és nem engedi beküldeni amíg ki nem veszed.


És ilyenkor mit csinál a szabálykövető, ámde leleményes felhasználó? Ugyanúgy kiírja csak kijátssza a szűrt kifejezést.


Nem írhatod ki hogy "k__urva" (egyben, mert ugye nem engedi), de kiírhatod hogy "k**rva", ugyanúgy mindenki tudni fogja. Nem lehet eldöntendő kérdést feltenni. Ennek egy kérdőszava a "valaki", tehát ez a szó tiltólistán van. De ha azt írod hogy "vala ki", "va laki" és egyéb verziói amit értelmezni tudnak az emberek, az oldalt pedig át lehet verni már kiírásra kerül simán.


Ugyanúgy a kérdések írásánál a szövegdoboz alatt-fölött ki vannak emelve hogy mit nem lehet kérdezni, és úgyis megkérdezik. Egy program csak azt tudja mit beleírnak. Egy kifejezésnek viszont több száz vagy ezer verziója is lehet amit épphogy átalakítva az ember értelmezni képes, és a rendszert megkerüli egyből, amire nem lehet felkészíteni.

2016. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Meg nem tudom hogy miért törölnek kérdéseket. Mert lehet ott van valahol apróbetűvel egy lexikonnyi anyag hogy mit lehet meg nem de hát az elég kacifántos



Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

Ez mondjuk lehetne egyértelműbb mert én se nem offoltam se nem kötöszködtem mégis letiltották a válaszomat

2016. máj. 30. 11:13
 8/17 A kérdező kommentje:
Viszont a likeolós dolog ami idegesít nagyon mert ott tényleg nem lehet tudni mennyien értékelték.
2016. máj. 30. 11:15
 9/17 anonim ***** válasza:

Ott van a lista alatt a link, hogy mennyi minden vonatkozik még a válaszadásra. Nem csak az 4-5 felsorolt dolog, de azok a leggyakoribbak.


Ott a link, át lehet ugrani az oldalra és el lehet olvasni. Ezzel mi a probléma? Minden lehetőség adott, csak élni kell vele.

2016. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerinted elolvassa ezt valaki vagy tök mindegy mert így működik a rendszer már régóta? Mert szertintem totál lefogják sajnálni amúgy XD na mindegy azért kiírtam hátha valaki érdeklődik iránta
2016. máj. 30. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!