Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A moderátor miért máshogy...

A moderátor miért máshogy írja ki a kérdésem, mint ahogy én leírtam? Miért változtatja meg a kérdést?

Figyelt kérdés
2007. nov. 15. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Kérdésed ne témacím legyen, derüljön ki belőle, hogy mit kérdezel. - Ez a leggyakoribb hiba a helyesírási hibákon kívül, amit a felhasználók elkövetnek. Ahhoz, hogy átláthatóak legyenek a listaszerűen megjelenő kérdések, a kérdéseket eszerint módosítjuk. Ha mindenhol csak ilyen kérdések lennének a listában, hogy "Terhes lehetek?", és a kifejtett kérdésnél lennének leírva a válaszoláshoz szükséges részletek, a kérdéshez tartozó legfontosabb információk, átláthatatlan lenne az oldal.


Ugyanis az oldal célja az, hogy ne csak önmagának írja az ember a kérdéseket, hanem a Gyakorikerdesek.hu oldal többi látogatójának is, akik információt keres valamilyen témában, vagy esetleg már más által feltett kérdésre keresi a választ. Ezért erre szükség van.


Ha pedig olyat kérdez valaki, hogy:

"Ki tudja, hogy ...?"

azt is átírjuk, mivel nyilvánvalóan nem arra kíváncsi a kérdező, hogy ki tudja a választ, hanem hogy mi a válasz.


Szóval a moderátor konkretizálja kicsit a kérdést az átláthatóság kedvéért, illetve hogy tudják a válaszadók, mire is kell válaszolniuk.


Egyébként a kérdés kiírásának szabályai le vannak írva az Új kérdés oldalon, csak sajnos a legtöbben nem veszik a fáradtságot az elolvasására vagy a betartására.


Amennyiben még mindig nem tudod, hogy miért lett átírva a kérdésed, akkor az info(kukac)gyakorikerdesek.hu e-mail címen megkérdezheted. Írd meg, mi volt az eredeti kérdés, és mire írtuk át.

2007. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
A kérdés lényegi volta amúgy nem változik, csak a megfogalmazás lesz konkrétabb.
2007. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
12%
A stilizálás magától értetődő dolog. Sajnos van itt egyéb hiba is: a válasz, (bocs, nem az előttem szólóra célzok), ugyanis a válaszadók többsége is mellébeszél. Talán figyelmetlenségből,de az is lehet, akarattal, és a szegény kérdező bizony sokszor hoppon marad.
2007. nov. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A moderátorok átfogalmazzák a túl személyesre vett kérdéseket is, hogy a kérdésen legyen a lényeg, ne azon, hogy kitől kérdezi az illető. Ez az oldal anoním, szeretnénk, ha az is maradna.
2008. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem lett volna egy olyan kérdésem: "Ha valaki nem tudja a választ, miért kell mindenáron kommentárt fűzni?". Ezt nem engedte a rendszer feltenni azzal a kikötéssel, "Nyilván nem arra vagy kíváncsi, hogy tudja-e valaki a választ a kérdésedre, hanem hogy mi a válasz a kérdésedre." Pedig nem is azt kérdeztem. de valószínűleg vannak olyan kulcsszavak, amikkel ki lehet szűrni az affajta kérdéseket, esetemben a "valaki nem tudja" volt az.


Alig tudtám átfogalmazni, hogy ugyanaz legyen az értelme.

2010. jún. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

>>"Ki tudja, hogy ...?"

azt is átírjuk, mivel nyilvánvalóan nem arra kíváncsi a kérdező, hogy ki tudja a választ, hanem hogy mi a válasz.<<


Nekem lett volna olyan kérdésem, ahol pont arra lettem volna kíváncsi, hogy tudja-e vagy ismeri-e.

2010. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!