Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha indokolatlanul jelentek...

Ha indokolatlanul jelentek egy választ ezen az oldalon, azért kaphatok valamiféle szankciót?

Figyelt kérdés
2016. okt. 14. 17:10
 1/5 A kérdező kommentje:

Fel lett függesztve ezen az oldalon a felhasználói fiókom. Ebben nagy szerepet játszott, hogy az értelmetlen, okoskodó felhasználókkal leálltam vitatkozni. Nem rég az egyik moderátor feloldotta tiltásomat. Nagyon visszafogom magamat azóta, de egy esetben megint törölték a válaszomat. Az egyik válaszoló bemásolta ezt a szöveget



"Figyelem! A szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!

Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt."



Én pedig ezt írtam: "akkor miért vagy itt?", és ezt a válaszomat, törölték. Eddig a pontig óvodás piti árulkodásnak tartottam a jelentgetést, de engem is a felhasználók jelentgetései miatt függesztettek fel. Most már konkrétan elegem van, hogy nem a kérdésre válaszolnak, lenéző válaszokat kapok, okoskodnak, és ez nem csak ritka eset, hanem a válaszok 90%-a ilyen.

2016. okt. 14. 17:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvehetik a jelentés lehetőségét, ez a büntetése. Esetleg külön írásbeli figyelmeztetést is kapsz ha tévesen jelentesz dolgokat.


Próbáld fajsúly szerint kategorizálni a válaszokat, ha jelenteni akarsz. Ha kimondottan szabályt szeg, jó eséllyel törlik. Ha valamennyire is szubjektív a dolog akkor nem valószínű hogy törlik. Például azok a válaszok amik nem a kérdésre válaszolnak, teljesen feleslegesen vannak jelentve ha nem sértenek más szabályt. Arányaiban túl sok van belőlük hogy minden egyes választ megvizsgáljanak a kérdés hasznosságának szempontjából, és leálljanak egyesével törölni közülük.


Kimondottan törlésre ítélt válaszok és kérdések: trágár (provokatív, személyeskedő, rasszista), kérés-hirdetés-apróhirdetés (valaki valamit/valakit keres, kínál), törvény/jogszabályt sért (önbántalmazás, öngyilkosság, erőszaktevés, droghasználat, személyiségi jogok sértése, személyes adatok megosztása). Bármi amire nem adható válasz (egyértelműen kitaláció, spam). Bármi ami letöltéssel kapcsolatos és harmadik fél szerzői jogát érinti.


Szabályt szegő de nem minden esetben törölt kérdések-válaszok: eldöntendő kérdés, véleménykérő kérdés, bármilyen szubjektív kérdés, amikre nem lehet objektíven válaszolni és nem is erre irányul. Spam és flood, főleg ha rövid időn belül sokat küld be valaki, ilyenkor érdemes kivárni amíg 3-5 választ is beír, és együtt jelenteni.


Szabályt szegő és nagy eséllyel nem moderált tartalmak: nem a kérdésre válaszoló tartalom, más jellegű megjegyzés, válaszra adott további válasz, rosszul megítélt öncélú reklám, stb...


_____________


Amúgy ha egy választ törölnek és arra érkezik reagálás akkor azt is értelemszerűen törlik. Hülyén nézne ki hogy a te válaszod ott marad és olyan dologra reflektál amit senki nem lát.

2016. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.: Köszi!


"Amúgy ha egy választ törölnek és arra érkezik reagálás akkor azt is értelemszerűen törlik. Hülyén nézne ki hogy a te válaszod ott marad és olyan dologra reflektál amit senki nem lát."


Egyébként a törölt választ is "megjegyzik"? Amikor feloldotta a moderátor a felfüggesztésemet, azt írta, hogy a válaszok közbejátszottak a felfüggesztésnél. Tehát én akkor most megint büntetőpontot kaptam más miatt?

2016. okt. 14. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, és csak 1db válasz nem mérvadó még semmiben (főleg ha semmi durvát nem írtál, csak reagáltál egy válaszra).
2016. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az biztos ha teljesen normális kommenteket jelentesz akkor kapsz figyelmeztetést,de ha az adott komment személyeskedő,lenéző vagy nem üti meg a normális hangnemet akkor szerintem nem csinálnak veled semmit,még akkor se ha szerintük a komment amit jelentettél még belefér a tűréshatárba és ezért nem törlik a választ,viszont valamilyen szinten megértik hogy miért jelentetted a hozzászólást
2016. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!