Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mire ügyeljek a megfogalmazás...

Mire ügyeljek a megfogalmazás során tartamilag?

Figyelt kérdés

Törölték kérdésemet, ami kulturált volt, és teljesen ártatlan, még így is, hogy a szexualitás szekcióban jelentettem meg.


Csupán érdeklődöm, hogy értsem a moderátorok logikáját, mire ügyeljek, nehogy ismét nekik nem tetsző kérdést tegyek fel.


Ehhez engedjétek meg, hogy hasonlat gyanánt az én, pár napja törölt kérdésemhez hasonló, más valaki által (fogalmam sincs, ki által) feltett kérdést linkeljek, érzékeltetésül, hogy ehhez nagyon hasonló volt az én kérdésem, mely utóbbi viszont törlésre került, elvileg szabályellenesség miatt; nos, íme egy a másvalaki által feltett, nem törölt kérdés, és szerintem is rendjén való:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__egyeb-kerdesek__8..


A link szavai nem tartalmaznak korhatáros tartalmat, ezért idézem, de persze 18 alattiak NE kattintsanak rá, biztos, ami biztos.


Az én törölt kérdésem csak annyiban volt enyhén eltérő ehhez képest -mégsem utánoztam az itt linkelt kérdést, melyről addig egyébként nem is tudtam-, hogy rákérdeztem a bizonyos hártyára, hogy "vajon van, akinél a későbbiekben is megmarad, ha természetes úton megmaradt?". Persze ennél logikusabban fogalmaztam meg, teljesebben, csak itt most nem akarom ennél pontosabban idézni, hátha a 18 alattiak miatt nem szabadna.


Ennyi volt részemről azon kérdésem lényege, jellege. Jó szándékból tettem fel, körültekintően.


Utána ismét átolvastam a szabályzatot, lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de nem találtam benne a "vétségem" okát. Kérem tisztelettel rávilágítani. Köszönöm.



2016. nov. 16. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van: ha beleírtad a korod és az 18-nál kisebb szám volt, törlik. Tartalomtól függetlenül, nem kérdezhet bevallottan 18 éven aluli.


A másik lehetőség, hogy eldöntendő kérdést tettél fel. Emberfüggő, elvileg nem lehet feltenni, van hogy meghagyják, van hogy nem. Ne tegyél fel költői vagy eldöntendő kérdést, vagy bármilyen olyan kérdést amire egymással ellentétes választ lehet adni. A kérdés nem konkrét, nem lehet rá hasznosan válaszolni, így törölhetik.

2016. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tartalom és stílus egyezésnél fennállhat a gyanú hogy korábban megkérdezte ugyanezt. A moderátor látja ugyan, de ez nem tesz semmit.

Ha a kereső kidob rá több találatot, akkor mehet a levesbe.

2016. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


Hogyan tudom ellenőrizni, hogy regisztrációkor véletlen nem adtam-e meg téves születési évet?


Engedélyezett olyan kérdést feltenni, amelyre különböző emberek értelemszerűen különböző választ fognak adni, mert személyes élményről szól? Pl rendszeresen látok itt olyan kérdéseket, hogy "Te hogyan élted meg azt, hogy...?".


"Ne tegyél fel költői vagy eldöntendő kérdést, vagy bármilyen olyan kérdést amire egymással ellentétes választ lehet adni."


Olyan kérdést feltenni nem ajánlott tehát, hogy "X szobabicikli gyártását visszavonták, vagy engedélyezték?", ha aggódik efelől a kérdező (mert az eldöntendő kérdés)?


Vagy pl nem ajánlott ilyen típusú kérdést feltenni, hogy "Az mp4 lejátszómon letört X bizonyos gomb, ennek ellenére Y funkció még működik rajta?"

2016. nov. 16. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem adtál meg regisztrációkor életkori adatokat, sem máskor. Csak a kérdésben, opcionálisan leírod a korodat. A Szexualitás témakörben viszont törlik a kérdést ha nem múltál el 18 a bevallásod alapján.


Az oldalon az elmúlt 10 évben rengetegszer változott a szabályzat, így nem annyira érdemes más kérdésekkel példálózni, mert lehet abban az időszakban amikor feltették még engedélyezett volt az a típusú megfogalmazás vagy tartalom, most pedig nem.


Az eldöntendő kérdés moderátorfüggő, hogy törlésre kerül-e. A téma körülírása helyett jobb lenne tudni hogy mi volt a konkrét kérdés, és akkor nem tippeket kapsz hanem valami konkrétabb választ.

2016. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értelek és köszi a választ, azonban ha egyszer törölték a kérdésem, és itt megjelentetném újra a tartalmát, az szabályellenes volna. Legalábbis kockázatot vállalnék evvel, ha már van szubjektivitás is az adminítélekek rsézéről, ahogy fogalmazol. (Ráadásul csak nagyjából, fejből tudnám újraírni).


A példa link egyébként friss.

2016. nov. 16. 19:52
 6/7 anonim válasza:
Teljesen random, hogy mit törölnek és mit nem. Semmi köze a szabályzathoz.
2016. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ennél a kérdésnél utólag valószínűsítem, hogy már hasonlót megkérdezett korábban valaki, talán ez okból történt.
2016. dec. 7. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!