Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerinted ez a válasz hasznos?

Szerinted ez a válasz hasznos?

Figyelt kérdés

A kérdés kiválló,mivel nem támogatja,provokálja a vitatkozást,de gyakorlatilag a válaszolók 99%-a nem a

"Szerinted ez a válasz hasznos."-kérdés szerint minősít,hanem mintha ez állna:"Te egyetértesz ezzel a válasszal?"

Sok olyan válasszal találkozok,amelyek hasznosak,hisz egy idegen kultúra válaszai,melyet hasznos ismerni,de semmiképpen sem érthetek egyet azzal.Talán jó volna a minősítés okán változtatni a gyakorlat követésével.



2016. dec. 6. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez így igaz.
2016. dec. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Te honnan vetted ezt az idézetet: „Szerinted ez a válasz hasznos."?

A válaszok alján ez a kérdés áll: „Hasznos számodra ez a válasz?”. Ezt látom én is, és mások is ezt látják, milliószámra.


És ez hatalmas különbség.


Például, valaki, egy házi feladat kérdésre válaszolva, nagyon okos magyarázattal, szép, érthető formában megold egy trapézzal kapcsolatos feladatot.

Ez, számomra, nem hasznos, hiszen bő ötven éve bármikor én is meg tudom oldani. Akár én is írhattam volna a választ, ha hamarabb lelek a kérdésre.

Tehát, a válasz alján álló kérdésre azt válaszolhatnám az értékelő szimbólumok közül választva, hogy SZÁMOMRA NEM HASZNOS.

Ha az lenne a kérdés a jelek előtt, amit te írtál, akkor azt a jelet választanám, hogy SZERINTEM HASZNOS.


Ugyanez a helyzet, ha olyan témában ad valaki remek választ, ami engem sem közvetlenül, sem közvetve – családtagjaim vonatkozásában – nem érint; csaknem kizárható, hogy érinteni fog. SZÁMOMRA az ilyen válasz sem hasznos, bár SZERINTEM hasznos.


Csakhogy, a GYK – nem tudom honnan vett idézetedtől eltérően - nem azt kérdezi, hogy szerinted hasznos e a válasz, hanem azt, hogy számodra hasznos e? Mármint az értékelő számára.


Az más kérdés, hogy nem tartom jónak az értékelésre vonatkozó kérdést, és így nem értékelek. De, nem ítélek meg másokat azért, ha megteszik. Te is csak azért tehetted, mert téves idézetre alapoztad.

Ha az idézőjelek közt nem tényleges idézet van, hanem a te értelmezésed, akkor sem róhatod fel másoknak, ha ők is sajátosan értelmezik azt, ami oda van írva. Hiszen, te is ezt teszed.

2016. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy a programozó számára ez a kettő szinoníma - ugyanis, ha kipipálod, akkor viszont a kérdés címe jelenik meg.
2016. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2.Hsz!


A válaszod számomra nem hasznos,pedig helytálló.

Azért haszontalan,mert nem a problémáról szól a válasz,hanem kötekedés.


Ha értelmesen elolvastad volna a problémát,és nem csípőből tüzeltél volna,nem találtad volna el szarva közt a bak tőgyét.


A probléma arról szól,hogy elenyésző kissebbség minősít a kiírt kérdés szerint.

Szinte mindenki arra válaszol,hogy"Egyetértesz-e ezzel a válasszal?"

2016. dec. 7. 04:20
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az értékeléssel kapcsolatban nem következetes a GYK.

A lap alján a GYIK-ben ’ Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!’ » válaszról vélemény = étékelés

A válasz értékelésénél azt kérdezi ami a 2-es válaszban van. De, ha kézre kattint valaki, akkor már az jelenik meg, hogy ’Szerinted a válasz hasznos’ vagy nem hasznos stb. » számodra hasznos? → igen → szerintd hasznos lesz belőle.

A válasz értékelésénél az jelenik meg ’A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik.’ » annak tűnik = nem objektív az értékelés

A válasznál ez jelenik meg ’A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.’ » a tüneményekből határozott érték lesz

2016. dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!