Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A képfeltöltés.hu megszűnésébő...

A képfeltöltés.hu megszűnéséből adódó problémákat megpróbálják kiküszöbölni akár itt, akár más oldalon?

Figyelt kérdés

Eléggé problémás dolog, mert éveken át működött az oldal, sokan használták és linkeltek képeket más oldalakra, és egyszer csak azok a képek többet nem jelennek meg.


Pl. itt értelmét veszti sok kérdés, mert a képpel együtt volt értelmezhető.


Idővel más linkek is elavulhatnak, megszűnhetnek belinkelt oldalak sok év múlva.



2017. márc. 30. 21:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene itt vagy máshol orvosolni? A gyakori tulajdonosának mi köze van ehhez? Miért tenne bele pénzt, miért kötne le energiát ezért? Más oldalakkal ugyanez a helyzet.
2017. márc. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mostanában ritkán látok linkes kérdéseket, de biztos rengeteg van, és értelmetlenné teszik a kérdéseket a nem működő linkek, ront az oldal minőségén, színvonalán.
2017. márc. 30. 22:58
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak más képfeltöltő oldalak.
2017. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen, de attól a régi (már nem működő) linkek és a hozzájuk tartozó kérdések nem tűnnek el.
2017. márc. 30. 23:56
 5/24 2*Sü ***** válasza:

> Igen, de attól a régi (már nem működő) linkek és a hozzájuk tartozó kérdések nem tűnnek el.


Nem, de a felhasználók 98-99%-a nem is nagyon olvassa ezeket. Aki kérdez, az akkor kíváncsi egy válaszra, amikor kérdez. Egy hónap után már általában válaszok sem jönnek, ha addig kapott segítséget, akkor azért nem érdekli egy régi kérdése, ha nem kapott, akkor valószínű már rég aktualitását vesztette a dolog. A válaszolók is az új kérdésekre szoktak válaszolni. Nekem is a lehető legritkább esetben van szükségem arra, hogy egy hónapokkal ezelőtti választ, kérdést megkeressek.


Maximum egy-egy Google keresés vezethet egy olyan kérdéshez, vagy válaszhoz, ami a kép nélkül értelmezhetetlen lenne. De bizonyára nem ez az oldal minden bölcsesség alfája és omegája, így máshol is meg lehet találni egy adott problémára a megoldást, egy adott kérdésre egy választ. Ha nem, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy az illető feltegye újra a kérdést.


Ez a „probléma” nagyon kevés kérdést érint (nincs egy ezrelék sem), és még kevesebb embernek jelent igazán problémát. És nem is lehetetleníti el az oldal használatát még ezen embereknek sem. Ez egy meg nem oldandó probléma.

2017. márc. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ezzel nem igazán értek egyet. Ott vannak ez alatt a kérdés alatt is a kapcsolódó kérdések (6 darab) és más kérdések alatt is. Ott van a keresés funkció is az oldalon.

Nem mindenki csak a saját kérdését olvasgatja és szerez belőle információt. Direkt vannak kulcsszavak is az oldalon, én ezek alapján is szoktam időnként keresgélni. Nem egyszer találtam rá egy fél évvel azelőtt feltett kérdésre, ami pont engem is érdekelt.

Eleve maga a kulcsszó, keresés funkció, figyelők beállítása sem arra utal, hogy a régi kérdésekkel úgy gondolják, senki sem foglalkozik már.

2017. márc. 31. 12:34
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan kellene megoldania a gyakori munkatársainak a feladatot?

Többek között honlapok gondozásával is foglalkozom. Ez a munkám.

Én nem tudok rá megoldást.

Valaki feltöltött valahová egy képet, amit belinkelt ide.

Idővel az a kép onnan már eltűnt.


A gyakori embere naponta nézze végig az összes hibás linket, s keresse meg az okát?

Nem gondolod komolyan!

Ha képről van szó, akkor guglizza ki, hátha más még megvan?

És ha nincs? Rajzolja le? Vagy mégis hogyan?


Teljes képtelenség az, amit szeretnél.

2017. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ott vannak ez alatt a kérdés alatt is a kapcsolódó kérdések (6 darab) és más kérdések alatt is.


Amit a felhasználók legalább 99%-a meg sem lát.


> Ott van a keresés funkció is az oldalon.


Amit a felhasználók legalább 99%-a nem használ.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


De nézzünk egy kis statisztikát.


A gyakorikerdesek.hu oldalon a te kérdésed a 8 525 635. kérdés. (Persze egy csomót közben töröltek, tehát nem ennyi kérdés van.)


A gyakorikerdesek.hu főoldalán is ez áll:

„8 123 555 kérdés

naponta 2 000 új kérdés

46 397 758 válasz

naponta 11 500 új válasz”


A „kepfeltoltes.hu”-ra rákeresve – a gyakorikerdesek.hu oldalán belül – 5 960 találat van, amiből jó pár ráadásul nem linkel semmilyen képet, csak magát a weboldalt említi. Lásd: [link]


Ergo a kérdések maximum 0,073%-a érintett. És biztos vagyok benne, hogy ezek legalább fele amúgy egy Google kereséssel első találattal megválaszolható kérdések.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


A gyakorikerdesek.hu oldalnak megvan a maga üzleti terve. Vannak költségei – domain, tárhely fenntartása, moderátorok, programozók munkabére, stb… –, meg vannak bevételei, alapvetően reklámokból. A programozót csak olyan feladatra eresztik rá, ami valamilyen szempontból megtérül, több felhasználót vonz be, illetve növeli a látogatottságot. Az oldalnak nincs konkurenciája. Aki próbál az lenni, az sem él sokáig, mert az oldal használhatóságát pont az ismertsége adja, hogy sokan járnak ide. Ezért van az, hogy bár az oldal csapnivaló, nem felel meg egy 2010-es évek honlapjával támasztott alapvető elvárásoknak, mégis mindenki ezt használja. Nincs ok a fejlesztésre úgy alapvetően. Miért pont ennek a problémának a megoldására lenne ok?


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


De tegyük fel, hogy valamiért itt és most úgy döntenének, hogy mégis meg akarnák oldani a problémát. Hogyan? A kepfeltoltes.hu oldal megszűnt. A szervert lekapcsolták. Jó eséllyel azok a merevlemezek, amelyek a képeket tárolták már máshol vannak használatban, más oldalak tartalma van rajtuk. A képek örökre elvesztek. Nem csak indok nincs a „probléma” ellen tenni, de mód sincs rá.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Nota bene kismillió egyéb honlap, szolgáltatás volt, amit belinkeltek ide, de időközben megszűntek, csak hogy nagyobb példákat felhozzak: IWIW, Myspace, Megaupload, stb… Meg egy raklap honlap, blog, társkereső oldal, fájlmegosztó, facebook oldal, stb… Azokat sem kellett megoldani. Megszűntek. Ez van.

2017. ápr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Hogyan kellene megoldania a gyakori munkatársainak a feladatot?"

Ez nem az én dolgom, de talán nem is a tied.

Ott kezdődik az egész, hogy valamirevaló fórumokon eleve felkérik a tagokat, ne linkeljenek máshonnan képeket, mert a linkek később megszűnhetnek. Ehelyett a fórum képfeltöltés funkciójának használatát javasolják, ami jobb helyeken van, itt nincs. Mivel eleve nem készültek egy ilyen funkcióval, sem azzal, hogy ezt a problémát már az elejétől kezdve (!) kezeljék valahogy, természetesen megoldhatatlan a probléma, de ennek az okai nyilvánvalóak, ezeket most írtam le.

Hozzá vagyok szokva a rendhez. "Sajnos" olyan fórumnak vagyok tagja, ahol az elejétől kezdve kérték, ne linkeljünk képeket, pont ezért. Tehát már előre lehetett tudni mindezt. Azon a fórumon vannak jogaim is, így sokszor feltöltöttem már képet oda, amit mások csak belinkeltek.

Megoldás lehet ettől függetlenül az érintett, értelmetlenné vált kérdések végleges törlése, esetleg elkülönítése egy pl. archívum nevű részlegbe.

Nem a moderátorokat, nem is a gyakorikérdések munkatársait hibáztatnám emiatt. Eleve van az egész oldalnak egy tulajdonosa, aki kijelöli a munkaköröket és hogy mihez vesz fel embereket és hányat.


"A gyakori embere naponta nézze végig az összes hibás linket...?"

Nos, ha valaki úgy döntött, létrehoz egy hatalmas portált, akkor a vele járó tennivalókat is vagy megoldja, vagy nem, ez utóbbi is őt minősíti.



"> Ott vannak ez alatt a kérdés alatt is a kapcsolódó kérdések (6 darab) és más kérdések alatt is.


Amit a felhasználók legalább 99%-a meg sem lát.


> Ott van a keresés funkció is az oldalon.


Amit a felhasználók legalább 99%-a nem használ."


Ezt honnan veszed? Sokan válnak függővé az oldaltól, de ettől függetlenül is nagyszerű terep, ha valakit érdekel egy adott téma, azzal kapcsolatban rákeresni, mások mit mondanak róla. Itt nem csak arról van szó, hogy a guglival is meg lehet találni adott információt, hanem emberek véleményéről, amit itt fejtenek ki. Egyébként a sok google fanatikusnak aki itt örjöng, nincs igazuk, mert google-lal megtalálható információt is beírhat ide valaki, amit másvalaki megtalálhat, akinek pont szüksége van rá, de mondjuk rákeresni pont nem is akart volna, csak véletlenül itt belebotlik egy információba, amire, sokszor nem is tudatosan, kíváncsi volt. De ez más téma már.

A lényeg, nem tudom, már másodszor milyen alapon hivatkozol a 99%-okra, nem támasztod alá. Én nagyon nem tartozom a 99%-ba.

2017. ápr. 1. 13:58
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig, csak arra reagálok, hogy ide miért nem lehet közvetlenül képet feltölteni.

Rengeteg tárhelyet igényel. Tegyük fel, a jelenlegi kapacitást ma éjjel megdupláznák, s holnaptól szabadna képet tölteni.

Állítom neked, három nap sem kellene hozzá, s megtelne. Akkor tárhelyet használva, amin több év szöveges tartalma lazán elfér.

Meg kellene azt is oldani, hogy ne lehessen bármekkora képet feltölteni, mint ahogyan a képfeltöltésen sem.

Sok ember nem tudja, hogyan tudja lekicsinyíteni. Megoldás? Túl nagy kép visszautasítása, vagy automatikus kicsinyítése. Ez utóbbi is leköti a szervert, mert ott történik meg a számolásigényes művelet.

De a három napból így is csak 4-5 lenne. Vagy nagyon-nagyon le kellene redukálni a méretet.


Ha itt tárolódnak a képek, az üzemeltető nyakába veszi a kép jogi vonzatait. Aki eredeti helyén lévő képet linkel, az - ritka kivételtől eltekintve - nem sért szerzői jogot, nem károsul az ottani cég/ember, mert az ő oldalát fogod megnézni.

A különféle képfeltöltőkre elvileg saját képet illik feltölteni, annak jogáról meg te rendelkezel. A netről leszedést, majd képfeltöltőbe feltöltés sokan csinálják, nem tudom, miért. De az az ő baja, ha elő veszik érte.

A gyakorit ez jogilag nem érinti.

2017. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!