Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A képfeltöltés.hu megszűnésébő...

A képfeltöltés.hu megszűnéséből adódó problémákat megpróbálják kiküszöbölni akár itt, akár más oldalon?

Figyelt kérdés

Eléggé problémás dolog, mert éveken át működött az oldal, sokan használták és linkeltek képeket más oldalakra, és egyszer csak azok a képek többet nem jelennek meg.


Pl. itt értelmét veszti sok kérdés, mert a képpel együtt volt értelmezhető.


Idővel más linkek is elavulhatnak, megszűnhetnek belinkelt oldalak sok év múlva.



2017. márc. 30. 21:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagy tárhelyet igényel a kép, ilyen alapvető dolgokkal tisztában vagyok. Viszont ezt már az oldal indulásakor lehetett tudni, és a következményeket is.

A gyakorikérdések oldal vagy annak szabályzata egyébként sehol nem hívja fel a figyelmet (amennyire emlékszem), hogy a képek linkelésével óvatosan kell bánni, és csak indokolt esetben linkeljünk képet lehetőleg, az említett okok miatt. Ez hanyagság, lezserség, nemtörődömség.

Elhiszem, hogy úgyis sokan látogatják az oldalt, emiatt nem érdemes fejleszteniük, csak a bevételt bekaszálni a reklámokból.


Én csak feltettem egy kérdést itt, akarnak-e ezzel a problémával bármit is kezdeni. Nem mondtam, hogy az a megoldás, ha képeket feltöltenek, vagy ha utánanéznek, mi volt a kép, ami már nem érhető el, és felrakják valahogy.


Egyébként már az is egyfajta megoldás lenne, ha az összes [link] vagy ilyesmi kezdetű szövegeket lecserélnék pl. "sajnáljuk, elavult oldal" vagy valami szövegre. Ehhez képest a magát hozzáértő informatikusnak nevező is, aki itt válaszolt, a lehető legbonyolultabb végéről közelített meg a dolgot, és hogy nincs megoldás. Nem tudom, ha még a hozzáértőkben sincs, ennyi minimális kreativitás, akkor mégis ... mit várjunk.


Kicsit úgy érzem, mindenki letámadott itt, pedig egy szóval nem mondtam, hogy a bonyolult megoldást kell választani.

Más megoldásra is lenne ötletem, de ezért nekem úgyse fizet senki, nem osztom meg. De úgysincs kapacitása az oldalnak semmilyen megoldást megvalósítani, mert minek.


Egyébként, nagyon zavaró lehet, ha valaki megnyit egy kérdést, mert érdekli, és egy hiányzó kép miatt nem tud mit kezdeni vele. De az üzemeltetőnek, mint tudjuk, ez sem érdeke.

2017. ápr. 1. 15:22
 12/24 2*Sü ***** válasza:

> Ott kezdődik az egész, hogy valamirevaló fórumokon eleve felkérik a tagokat, ne linkeljenek máshonnan képeket, mert a linkek később megszűnhetnek.


Ilyen alapon egyáltalán ne linkeljenek semmit – nem csak képet, honlapot, blogot, facebook oldalt se –, mert az megszűnhet. Sőt magát a fórumot se használják, mert az ugyanúgy megszűnhet.


> Ehelyett a fórum képfeltöltés funkciójának használatát javasolják, ami jobb helyeken van


Ez egy kisebb fórumokon könnyedén megoldható, ahol van pár száz user. Egy napi 370 000 látogatót idevonzó oldal esetén nem, vagy nagyon költségesen. Elég nagy tárterületet igényelne – ha csak minden ezredik kérdésnél és válasznál tölt fel valaki egyetlen képet, akkor is több terabájtnyi adatot jelent –, nem beszélve vagy egy tucat rosszindulatú felhasználásról, adatvédelmi, szerzői jogi problémákról.


Egy képfeltöltést alapszinten leprogramozni nem nagy dolog. Max. egy óra alatt megoldható lenne. Visszaélésmentes módon leprogramozni viszont kvázi lehetetlen. Nem azért nem csinálják meg, mert nem tudják, vagy mert lusták. Azért, mert nagyon problémás az ügy. Nota bene szerintem a GYK-nak nincs nagy fejlesztőrészlege. Moderátorok vannak jópáran, ők amúgy főállásban dolgoznak. A reklámokból befolyó bevételből ezen felül nem hiszem, hogy nagyon futná egy nagyobb fejlesztői csapat fenntartására. Ezért is néz ki az oldal úgy, mintha a 2000-es években készült volna, mert akkortájt készült, és azóta nem sok változás volt. Olyan ma joggal elvárt funkciók hiányoznak, minthogy kapj email értesítőt, ha valaki válaszol egy kérdésedre, vagy valaki privát üzenetet küld. Az asztali értesítőkről már ne is beszéljünk. Ma már azért szokás egy Facebook fiókkal történő regisztrációt is alkalmazni. Nincs mobil alkalmazás az oldalhoz. Mobil nézet sincs olyan nagyon régen, és az is eléggé gagyi.


> Megoldás lehet ettől függetlenül az érintett, értelmetlenné vált kérdések végleges törlése, esetleg elkülönítése egy pl. archívum nevű részlegbe.


Aki rátalál egy ilyen kérdésre, annak le fog esni, hogy a linkelt kép nem működik. Minek törölni? Lehet, hogy a képen kívül van olyan szöveges információ, ami viszont érdekes, releváns lehet. Ha mégsem, a törölt, így el nem érhető kérdés és válasz semmivel nem jobb, mint a halott linket tartalmazó kérdés és válasz.


> Eleve van az egész oldalnak egy tulajdonosa

> Nos, ha valaki úgy döntött, létrehoz egy hatalmas portált, akkor a vele járó tennivalókat is vagy megoldja, vagy nem, ez utóbbi is őt minősíti.


Valahol itt a lényeg. Az oldalnak van egy tulajdonosa. Ő dönti el, hogy az oldalán, tárhelyén mi szerepelhet és mi nem. Ő dönti el, hogy az oldalához kinek ad hozzáférést és milyen feltételekkel. Ha valaki azt a feltételt szabja, hogy a felhasználóknak kizárólag hexameterekben lehet írni, akkor azt a szabályt hozza. Ha valaki megtiltja, hogy „s” betűt használj a fórumán, akkor azt a szabályt hozza. Ha valaki biztosít képfeltöltést, akkor biztosít, ha nem biztosít, akkor nem biztosít.


Neked, mind felhasználónak két lehetőséged van. Vagy elfogadod a szabályokat és akkor használod az oldalt, vagy keresel más alternatívát. Ajánlhatsz persze az oldal tulajdonosának funkciókat, amivel jobbá teheti az oldalát, de kötelessége a tulajdonosnak nincs, neki nem kell semmilyen elvárásnak megfelelnie.


Igen, a felhasználó minősíti a működés, a funkciók, a kinézet alapján a honlapot. Ha neki így is jó, akkor használja. Ha nem jó, akkor használ helyette mást.


> Ezt honnan veszed?


Tapasztalat alapján hozott becslés. Lehet, hogy nem 99%, csak 98, esetleg 95%, de már ezt a 95%-ot is kevésnek tartom. Az elmúlt 5-6 évben több, mint 5000 kérdésre válaszoltam már itt. Érdemes megnézni, hogy a nem aktuális indíttatású kérdéseket hányszor tettek már fel. Pl. a „Hogyan tudom törölni magam a Facebookról” kérdést ha háromezerszer nem tették fel, akkor egyszer sem. A „Hogyan tudok írni a moderátornak” kérdést is feltették párszázszor. A „Hogyan tudok kérdést törölni?” kérdést is vagy tízezerszer feltették. (Nem túlzok:

[link]

[link]

)


(Nota bene ott a GYIK-ben a kérdésre a válasz, amit kvázi ugyanúgy nem képesek megtalálni az emberek, mint a keresőt.)


A kérdések jelentős része egyszerű Google kereséssel megválaszolható. Részben ezért is szeretek itt válaszolgatni, mert közben én is tanulok. Sokszor van az, hogy valaki feltesz egy kérdést. Nem tudom rá a választ, de felkelti a kérdés az érdeklődésemet, így rákeresek. 5 perc után már tudok válaszolni a kérdésre, így a kérdező is jól járt, én is tanultam valamit.


Információs társadalomban élünk. Viszont annyira alánk tolják az információt, hogy nagyon sok embernek eszébe se jut, hogy maga keresse az információt. Annyira eltolódott a web a személyes kommunikációra, hogy inkább kérdez valaki egy hús-vér embertől, minthogy utánajárjon valaminek. Persze ennek van pozitív oldala is, de sokkal több negatívuma is van. Információs társadalomban élünk, az emberek jókora többsége mégsem képes használni ennek a lehetőségeit.


Kicsit olyan ez, mint a szoftvereknél – mondjuk egy Word, vagy Excel, Photoshop – a közgazdaságtanból átvett „Pareto-elv”, ami szerint az emberek 80%-a a szoftverek lehetőségeinek mindössze 20%-át ismerik és használják. Ez az arány a mai nagyobb szoftvereknél inkább tolódott el a 90/10-es arány felé, azaz az emberek 90%-a a szoftverek képességeinek mindösszesen 10%-át ismerik és használják. És ez igaz például a mobiltelefonra is. Ezt nem én mondom, hanem ezzel foglalkozó szakemberek. Most konkrét hivatkozásokat ne várj tőlem, évekkel ezelőtt olvastam erről cikkeket.


Ebből gondolom, hogy az internettel sincs ez másképpen. Nem is olyan régen még rendszergazdai feladatokat is elláttam. De voltam a saját fejlesztésű szoftverem supportja is. Tudom néha milyen „problémákba” futnak bele a felhasználók. Pedig ők még az intelligensebb rétegbe tartoznak, akiknek a gépeit felügyeltem, vagy akiknek technikai segítségnyújtást adtam. Pl. valakinek az volt a problémája, hogy kifogyott az elem a számológépéből. Eszébe nem jutott, hogy a Windowsban is van számológép. Az Excellel is lehet szorozni, osztani, összeadni, kivonni. Vannak online számológépek is, de akár a Google is ki tud számolni akár komplexebb dolgokat is.


De úgy hétköznapokon is nagyon durva dolgok jönnek velem szemben. Nem is olyan régen a McDonald's-ban ült egy srác, és Facebookon csevegett valakivel. Erre hozzánk fordult, és megkérdezte, hogy mennyi az idő… Majd utána, hogy hányadika van… (A telefonon van óra, naptár, amit internet közelében a telefon szinkronizál, tehát az pontos. De ha Facebookon csevegett, akkor ezzel az erővel használhatta volna a Google-t is, ha más nem, akkor beírja, hogy „pontos idő”.)


Meg még vagy egy tucat sztorit tudnék mesélni, mennyire meredek dolgok történnek. Régebben azt hittem az ilyen – [link] – jellegű írásokat csak kitalálják, de tapasztalatból mondom, hogy nem. Az emberek kb. ennyire tudnak hülyék lenni, sőt…


Hidd el, ez a 99% – mint becslés – nagyjából megállja a helyét.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


>Itt nem csak arról van szó, hogy a guglival is meg lehet találni adott információt, hanem emberek véleményéről, amit itt fejtenek ki.


Egyébként – mint a fenti példa mutatja – a Google keresője is megtalálja a GYK-s kérdéseket, ugyanúgy, mint bármelyik oldalét. Csak a Google keresője jóval cizelláltabb, a GYK keresője nagyon buta. Ha problémát kellene megoldani, akkor inkább a keresőn kellene finomítani, mintsem a pár ezer már nem élő linket tartalmazó kérdést törölni. De tudok még vagy egy tucat olyan dolgot, amit érdemes lenne itt fejleszteni, valóban a felhasználók elégedettségére szolgálna, és sokkal fontosabb, mint néhány ezer nem élő link kérdése.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Nota bene – és ezzel ki is szállnék a beszélgetésből – a halott linkek „problémáját” más, sokkal nagyobb, látogatottabb, érintettebb szolgáltatók sem szokták „megoldani”. Se a Facebook, se a Twitter, se a Blogspot, se a Youtube (mondjuk a videók leírásánál), se a Stackoverflow, de hogy magyar példákat is felhozzak, se az Index.hu, se az Origo.hu, se a Blog.hu, se az NLCafe, se a Startlap.hu, stb… Ezek is linkelnek – akár a felhasználók által, akár az oldal szerkesztői, tulajdonosai által – mindenféle oldalt, amelyek később akár meg is szűnhetnek, vagy úgy alakulnak át, hogy az adott link már nem lesz értelmezhető. Ezekkel senki nem törődik, mert felesleges szélmalomharc lenne, jelentős időt és/vagy számítási kapacitást venne el, cserébe meg kvázi nem adna semmit. A nem létező cikk, bejegyzés, kérdés semmivel nem jobb, mint a létező cikk, bejegyzés, kérdés, ami egy nem létező tartalomra utal. A törlése nem ad egyetlen felhasználónak sem semmit.

2017. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Némi kioktatást érzek a válaszokban. Én nem mondtam, hogy csinálják meg vagy meg kellett volna csinálni, hogy lehessen képet feltölteni ide, csak említettem, hogy valahol ezt megcsinálják és nincs az említett probléma. Mintha én lennék a hibás, amiért megemlítem, hogy van egy elhanyagolt, az elejétől kezdve nem megfelelően (sehogy se) kezelt dolog.


"Olyan ma joggal elvárt funkciók hiányoznak, minthogy kapj email értesítőt, ha valaki válaszol egy kérdésedre, vagy valaki privát üzenetet küld."

Ez a funkció létezik itt.


"a nem aktuális indíttatású kérdéseket hányszor tettek már fel"

Ez nem feltétlen függ össze azzal, mennyire használják a keresés funkciót. Van, amikor én se keresgélek (nem szép, de ez van), csak felteszek egy kérdést, de ettől függetlenül másfajta kulcsszavakra rendszeresen rákeresek, néha újabbakra is. Valószínűleg nem vagyok egyedül vele.


"Most konkrét hivatkozásokat ne várj tőlem, évekkel ezelőtt olvastam erről cikkeket."

Elhiszem, nem fontosak a linkek. Egyébként más kérdés, hogy egy adott szoftver/eszköz funkcióinak 80%-ára egy adott embernek talán nincs is szüksége. Én kizárólag 1-1 fajta feladatra használom a Word-öt, Excelt is, én az Excel kb. 2%-át használom ki, de nincs is többre szükségem belőle.


Igen, lehetne még sok mást is fejleszteni az oldalon. Bár a kereső szerintem nem rossz. Talán annyi a hátránya, hogy a kérdések szövegében nem keres. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy baj lenne, ha a nem elérhető képekre hivatkozásokkal valamit csinálni. De értem, nem érdeke ez senkinek, és sok más dolgot is jó lenne megcsinálni, ami szintén nem érdeke senkinek.


Amiket említesz oldalakat a holt linkekkel kapcsolatban: Ezeken a felhasználó felelőssége, hogy frissen tartsa a saját blogbejegyzését vagy a videói alatt a linkeket. Ha valamelyik oldalon pedig olyan cikket látok, amiben egy törölt videó van belinkelve, akkor az adott oldalról megvan a véleményem. Holt linket is találtam valahol, az is bosszantó volt és azt minősíti, aki azóta nem ellenőrzi. Egyébként a startlapon tudtommal bizonyos automatikus ellenőrzést tartanak időnként a meglévő linkekkel kapcsolatban.


Úgy gondolom, a saját weboldalát mindenki maga tartsa karban, saját linkjeit saját maga ellenőrizze, ha azt akarja, hogy ne alakuljon ki róla rossz vélemény. Itt a gyakorikérdéseken a felhasználók nem tudják utólag módosítani, amit írták, ezért ez a probléma nem a felhasználókra tartozna.

Megértem, hogy erre nincs kapacitás, nem érdeke senkinek, de ez az oldalt minősíti.


Egyébként nem 2000 körül indult ez az oldal, hanem 2006-ban.

2017. ápr. 1. 21:34
 14/24 anonim ***** válasza:

Nos, vagy troll vagy, aki semmi választ nem fogadsz el, de újabb és újabb kifejtő választ generálsz, anélkül, hogy egy picit is előrelépnénk.

Mint írtam, magam is webes ember vagyok. Írod, hogy van olyan, ahol ezt megoldják. Mutass egyetlen egyet is! Kérlek szépen!

2017. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 2*Sü ***** válasza:

> Némi kioktatást érzek a válaszokban.


Az kioktatásnak számít, ha valaki a többség által helyesnek, általánosnak tartott véleményt fogalmazza meg? Nagyon markánsan fogalmazol meg – így informatikusként ránézve eléggé ésszerűtlen – elvárást. Így mi is markánsan próbáljuk láttatni, mi a képtelenség ezzel az elvárással.


> "Olyan ma joggal elvárt funkciók hiányoznak, minthogy kapj email értesítőt, ha valaki válaszol egy kérdésedre, vagy valaki privát üzenetet küld."

> Ez a funkció létezik itt.


Privát üzenetről akkor küld emailt, ha két napig nem lépsz be. Nem lehet beállítani, hogy azonnal küldjön levelet. Kérdéseknél sem lehet azt beállítani, hogy úgy általában küldjön üzenetet minden kérdésed esetén, csak ha külön bejelölöd. Ha jól rémlik, akkor sem azonnal. Ez így nem igazán felhasználóbarát a mai internetezési szokások mellett. Ha új privát üzeneted érkezik, akkor arról kizárólag csak úgy tudsz értesülni, hogy belépsz ide és megnézed. Emailben csak akkor, ha két napja nem léptél be ide.


> Bár a kereső szerintem nem rossz. Talán annyi a hátránya, hogy a kérdések szövegében nem keres.


A kérdések szövegében még keres. Viszont a válaszokban már nem. A találatoknak nincs súlyozása. (Pl. ha két keresőszót írsz be, akkor előbb jöjjenek azok a találatok, ahol a két szó egymás mellett áll.) Az ékezetek egyezőségére sem súlyozz. Keress rá a „tévé” szóra, mindenféle kérdést listáz a TEVÉkenységtől a TEVEclubon át a TÉVEdésig. Több szavas pontos egyezésre nem tudsz keresni. Rendezési sorrendet nem tudsz beállítani. Vagy mondjuk keresnél arra, hogy „áfa fizetés”. Érdemes összevetni a kettőt, hogy mennyire relevánsak a találatok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=%E1fa+fizet..

vs.

[link]


> Amiket említesz oldalakat a holt linkekkel kapcsolatban: Ezeken a felhasználó felelőssége, hogy frissen tartsa a saját blogbejegyzését vagy a videói alatt a linkeket.


Értem. Mondjuk egy Facebook komment esetén akkor kinek a felelőssége – azaz nem csak lehetősége, de erkölcsi kötelessége, amit azzal vállalt, hogy a kommentet elküldte – hogy korrigálja a halott linkeket, különben egy felelőtlen ember, akiről megvan a véleményed?


1. A Facebooké? Mert akkor nincs különbség a Facebook és a GYK között.

2. A bejegyzés írójáé, aki alá valaki kommentet írt? Ergo akkor te legalább havonta, kéthavonta végignézed az összes Facebook bejegyzésed, hogy nem írt-e valaki valamelyik alá olyan kommentet, amiben halott link van. Hiszen ez neked felelősséged, és ha nem teszed meg, másoknak joggal lesz meg a véleményük rólad.

3. A kommentelőé? Ergo akkor te legalább havonta, kéthavonta végignézed az összes általad írt kommentet, hogy nem linkeltél-e be valamit, ami azóta már elérhetetlen. Hiszen ez neked felelősséged, és ha nem teszed meg, másoknak joggal lesz meg a véleményük rólad.


Vagy? Kinek a felelőssége? Esetleg a szerverterem tulajáé, ahol a GYK szervere el van helyezve? Vagy az internet szolgáltatódé? Vagy a böngésző fejlesztőké? Vagy a tűzfal fejlesztőké? Vagy Orbán Viktoré? Vagy a dalai lámáé?


Az igazság az, hogy senkié. Senki nem vállalta, senki nem ígérte meg, hogy egy link a világ végezetéig elérhető lesz, ha nem, akkor a linket, vagy a link nélkül már értelmetlenné vált egyéb tartalmat eltünteti.


Vagy az írásodból kiderül, hogy szoktál fórumozni. Soha nem linkeltél még be semmit egy fórumba? Ha a fórumbejegyzés szerkeszthető, akkor azokat is végig szoktad nézni havonta? Vagy ez a fórum üzemeltetőjének a felelőssége? Miért is? Miért is lenne felelős olyan tartalomért, amit egy felhasználó hozott létre? Ő biztosít egy kommunikációs felületet, hogy a felhasználók mire használják az – a jogszabályokban nevesített tartalmakat leszámítva – nem az ő felelőssége. Akkor sem, ha a felhasználók nem módosíthatják a tartalmat.


Ha üzemeltetnél egy napi több ezer másoktól befogadott honlapot, fórumot, blogot, vagy olyan oldalt, ahol pont a mások által készített tartalomból áll elő a lényegi tartalom, akkor te sem vállalnál ilyen felelősséget. De ez nem téged minősít, te létrehoztad az oldalt, ahol ezek a tartalmak megszülethettek.


Vagy miért pont a halott linkekért kellene felelősséget vállalni? Miért nincs ilyen felelősség a hibás számításokért, a helyesírási hibákért, a valótlan állításokért?


> Itt a gyakorikérdéseken a felhasználók nem tudják utólag módosítani, amit írták, ezért ez a probléma nem a felhasználókra tartozna.


De ha tudnák szerkeszteni, akkor az ő felelősségük lenne? Elég sajátos elvárás. Ha nem, akkor a Facebookon, Youtube-on, index.hu-n, origo.hu-n sem az ő felelősségük lenne, hanem a szolgáltatóé?


> Egyébként nem 2000 körül indult ez az oldal, hanem 2006-ban.


Nem azt írtam, hogy 2000 körül, hanem hogy a 2000-es években, vagy a tévedés jogát fenntartva hozzátettem, hogy legalábbis akkortájt. (2000-es éveknek hívjuk a 21. század első évtizedét. Lásd: [link] )

2017. ápr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, nem egy teljesen jogtalan kérdéssel jöttem elő itt. Nyilván van fontosabb is, de attól még jól mutat a nem működő képfeltöltések link valahol? Nem. Ezt bárki elismerte volna a válaszaiban? Nem.


Egy webfejlesztő mindent jobban akar tudni nálam, és azt akarja, hogy övé legyen az utolsó szó. Rendben, de az én kérdésem sem teljes egészében hülyeség, nem teljesen alaptalan. Ha az eredeti kérdésemet megnézzük, az mindössze arról szól, hogy próbálják-e akár itt, akár máshol ezt a problémát kiküszöbölni. Nem írtam, hogy ha nem, akkor mit képzelnek magukról. Sőt, én is ezzel kezdem: "Eléggé problémás dolog"


"Pl. itt értelmét veszti sok kérdés, mert a képpel együtt volt értelmezhető. " Ebben az állításomban van igazság? Van. Bárki elismerte ezt a válaszolók közül? nem. Tényleg vannak olyan kérdések, amiknek csak a képpel együtt van értelmük, mert a képen látható dologra hivatkozva kérdez valamit.


Én magam írtam az elején, hogy nem csak a képfeltöltés oldal lehet problémás: "Idővel más linkek is elavulhatnak, megszűnhetnek belinkelt oldalak sok év múlva." Utána megkaptam, hogy akkor a többi oldallal mi lesz.


A lényeget rögtön megértettem volna, hogy nincs rá kapacitás, és hogy vannak más fontos dolgok is.


Kinek a felelőssége? Nem felelősségről beszélnék. Inkább csak minősíti azt, aki után ott marad a szemét. Ennél persze összetettebb: Zsuzsika 5 éve feltett egy kérdést, hogy szerintünk nagyon vastag-e a combja, és linkelt egy képet. Zsuzsika azóta el is felejtette talán a kérdést. Ilyenkor mi van? Nyilván nem egyszerű, és a legegyszerűbb, hogy egyáltalán nem foglalkozunk vele. Ettől függetlenül pl. a zsuzsikás kérdést simán lehetne törölni, erről értesíteni neadjisten Zsuzsikát. De eleve fel se készítették a felhasználókat sem az ilyen esetre, kapacitás pedig végképp nincs erre. Értem. De ettől még igazam van, hogy nem mutat túl szépen az a kérdés ott, akkor sem, ha az összes kérdésnek a 0.000001%-át teszi ki.


Facebook: ott nem cél, hogy komplett oldalakat hozzunk létre, csupán beszélgetnek az emberek többnyire. Annak akkor van aktualitása, lényegében a szóbeli beszélgetést helyettesíti jellegéből adódóan. Nem gondolom, hogy a Facebookot egy fórummal egy szinten lehet említeni, mert teljesen más jellegű.


Arról van szó, hogy az embernek rossz lesz a szájíze, ha egy jónak tűnő linkre rákattint, és nincs ott. Szívesebben látogat mindenki olyan oldalt, ahol ilyen nem fordul elő. És igen, a helyesírási hibákat is lehetne említeni, annak megint nem lenne nagy sikere.


"Ha üzemeltetnél egy napi több ezer másoktól befogadott honlapot..." Hát ez az, hogy nem üzemeltetek, és pont ezért nem is akarok üzemeltetni. Nem is elsősorban a halott linkek miatt, de egyéb okok miatt sem engedném, hogy bárkihez eljusson akármilyen információ. Bocsánat, hogy úgy érzem, hogy felelősséggel tartozom másokért ott, ahol hatalmam van!


"De ha tudnák szerkeszteni, akkor az ő felelősségük lenne? Elég sajátos elvárás." Valószínű nem érdekelné őket. És nem szólt előre soha senki, hogy ha linket helyezel el, amennyire módod van rá, később is nézz rá. Én egyébként szeretem rendbe rakni magam után a linkeket is, amennyire van rá lehetőségem. De ha valaki rumliban szeret élni, és fel sem merül benne, hogy rendet rakjon idővel maga után, tegye, és bocsánat, hogy egy ilyen dolgot egyáltalán meg mertem fogalmazni a kérdésemben.

2017. ápr. 2. 00:21
 17/24 A kérdező kommentje:
Egyébként a legzavaróbb ez a Wikipédián (nem tudom már, ezt az oldalt említetted-e, inkább csak a személyeskedésben), ahol még szerkeszteni is lehetne. Más kérdés, hogy ott célszerű-e egy régi hivatkozást kivenni, ez nem ide tartozik. De én már szerkesztettem át a Wikin is nem működő linket működőre, mert áthelyezték az oldalt. Nyilván hiba volt.
2017. ápr. 2. 00:25
 18/24 A kérdező kommentje:

"Vagy miért pont a halott linkekért kellene felelősséget vállalni? Miért nincs ilyen felelősség a hibás számításokért, a helyesírási hibákért, a valótlan állításokért?"

Mert jobb esetben az internetező tudja, hogy hibás számítások, valótlan állítások bárhol előfordulhatnak, mert az Interneten mindenki azt ír, amit akar. A halott link pedig bosszantó lehet nagyon is. A helyesírási hibától még (jobb esetben) érthető a mondanivaló.

2017. ápr. 2. 00:40
 19/24 A kérdező kommentje:
Facebook: annyit tennék hozzá, tisztában van vele a Facebookon az ember, hogy aktuális témákról szólnak a posztok, kommentek. Így jóval megértőbb is a nem működő linkekkel kapcsolatban, bár ott sem örül neki. De nyilván adatlapon, csoportban már más a helyzet, ott nem baj, hogy ha valaki talál egy ilyet és pl. szól az adminnak, aki módosítja a bejegyzést.
2017. ápr. 2. 00:50
 20/24 A kérdező kommentje:
Még azt írtad, rengetegszer tették fel itt pl. a "Hogyan tudom törölni a regisztrációmat?" kérdést. Javaslom, ha hasonlót találsz, küldd el róla a linkeket a gyk-nak, és törlik. Vagy jelentsd.
2017. ápr. 2. 00:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!