Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért engedik visszajönni az...

Miért engedik visszajönni az ugyanarról az IP-ről különböző címekkel, nevekkel érkező trollokat?

Figyelt kérdés
Aki csak kötözködni, beszólogatni, provokálni járnak fel. Többször kértem már felhasználót, hogy ne zaklasson sem privátban, sem a kérdés alatt, és nem egyszer kaptam már olyan választ, hogy ha kitiltják, úgyis visszajön 5 perc múlva más reggel. Ez miért lehet megtenni?

2017. máj. 2. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert egy IP nem feltétlen egyetlen felhasználót jelent.
2017. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Mert semmiből nem áll sem egy perc alatt IP-t váltani, sem új emailt generálni.


Amíg nem kell - ellenőrzőtt! - személyes adatokkal regisztrálni, addig ez lesz. Jobb ha már most hozzászoksz.

2017. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
10 éve vagyok itt, de ez valóban csak most zavar. Igaz, amit írtok, de egyesek már a stílusuk alapján felismerhetőek, már ha azt stílusnak lehet egyáltalán nevezni.
2017. máj. 2. 16:34
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Az ip címek általában dinamikusak, vagyis változnak elég sűrűn. Nekem pld. digis netem van, az ip cím mindannyiszor megváltozik, ahányszor újra csatlakozik a nethez. Így elég nehéz valakit ip alapján kitiltani bárhonnan is.
2017. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem kizárólag IP alapján történik a tiltás, de minden könnyen kijátszható. Ha lepontozzátok a válaszomat, akkor is. :)
2017. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos egy IP-n van rengeteg ember, és nagy probléma lenne, ha egyszer csak mind kitiltanák.

Inkább valami normális azonosító kellene.

Elég lenne akkor, ha az embert jelentik, hogy problémás (tehát nem csak az írása, hanem már maga az ember is).

2017. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És mégis mit értesz "valami normális azonosító" alatt?
2017. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pl. személyi szám, vagy igazolványszám.

De csak akkor kellene megadni, ha ilyen probléma van.

A Frászbúk így csinálja, és egész jól működik.

2017. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Már javasoltam fentebb, kaptam is érte a piros kezeket. :)


Mellesleg lenne ennek béhány egyéb vonzata:

- Az ilyen szintű adatkezelésnek komoly jogi feltételei vannak, nem biztos, hogy megéri nekik ezzel foglalkozni.

- Ez is kijátszható.

- Csökkenne a forgalom, ami bevételkiesést jelentene.

- Extra munka, miközben a normál napi munkát sem nagyon igyekeznek már elvégezni.

2017. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ezzel problémák.

Félmegoldás lenne a trollok gyors kirugdalása, ami azért valamelyest enyhítené a problémákat.

Vagy lehetne olyat csinálni, hogy a trollok ne tudjanak értékelni, vagy írni, stb.

De ez is munka lenne, amit szintén nem akarnak vállalni.

Amíg eldöcög így is az oldal, addig ez lesz, és nem változik.

2017. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!