Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A saját feltett és megválaszol...

EagleHUN kérdése:

A saját feltett és megválaszolt kérdések közti keresést megkönnyítené a GYIK a keresőbe épített szűkítési funkcióval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A probléma hogy ha a kérdésre amire válaszoltam vagy épp a feltett már nem emlékszik pontosan valaki akkor nem tud külön csak arra keresni.

Ha beírunk a keresőbe egy szót akkor az összes valaha volt kérdés között keres.

És mivel egy egy szó akár több ezer kérdésben is szerepelhet, ennél fogva a kereső jelenlegi formájában egy régóta GYIK-re járónak egyre kevésbé segít.

Szóval szerintem lenne értelme kitenni 2db check boxot/ vagy "rádiógombot" tenni a kereső mellé.

1. "Csak a saját kérdésekben keres"-sen.

2. "Csak az általunk megválaszoltak közt keres"-sen.


Szerintem ennek a fejlesztésnek lenne értelme.

Remélem meg tudjátok ezt lépni, és meg van a szándék és a források is ehhez.



2017. máj. 27. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés-kiegészítés utolsó mondata alapján, nyilvánvaló, hogy ezt nem kérdésnek szántad, hanem az üzemeltető felé tett javaslatnak. Nos, ez is az marad, ami: egy, a többi kérdés közt; ami elsüllyed, elfelejtődik.

A sok-sok itt megjelent GYK-módosító ötlet alapján biztosan lehet tudni, hogy

• ha egyáltalán olvassa olyan, aki megvalósíthatná, akkor sem lesz belőle, semmi.

• Ha azért nem az üzemeltető címére írtál, hogy itt támogatókat szerezz, abból sem lesz, semmi. Ugyanis, 3-5 válasznál több nem érkezik az itteni kérdésekre, és azok sem mind szoktak egyetértők lenni.


Ha a keresések gondot jelentenek számodra, és a GYK-tól vársz megoldást, akkor továbbra is megmarad a gondod.


Viszont, lehetőséged van, hogy megoldd, magadnak. Ahogyan, én is tettem.

Nyitsz egy saját kérdés-, válasz nyilvántartó Excel fájlt.

Minta:

[link]

• Az A-oszlop mezőibe bemásolod a megnyitott kérdés linkjét, a böngésző kereső mezőjéből; Ctrl+C majd Ctrl+V.

Így, ha az Excelben történő keresés alapján kiválasztod, rákattintva, meg is nyílik a kérdés az interneten.

• A B-oszlop mezőiben k-val jelölöd a saját kérdésed, v-vel azt a kérdést, amihez választ írtál.

A saját kérdések és a saját válaszok kérdései írhatók más-más füzetlapra is, akkor nem szükséges ez a jelölő-oszlop.

• A C-oszlop mezőiben vannak a kimásolt kérdések: Ctrl+C majd Ctrl+V.

Azért, mert a kérdés linkjében nincsenek ékezetes betűk.

• A D-oszlop mezőiben vannak a kérdéshez írt kulcsszavak.

• Én, további oszlopba írom a dátumot, hogy akár ennek alapján is lehessen, például

- adott dátum utáni időszakra,

- adott dátum előtti időszakra, vagy

- adott időközre is keresni.

• Igény szerint lehet még megjegyzés, és más oszlopokat is használni.

Makrót készítve, igen bonyolult, többes feltételű keresések is kényelmesen megvalósíthatók.

Nem ír az ember annyi kérdést, választ, hogy érdemi időt vigyen el a saját nyilvántartásba vételük. Nem is kell azonnal beírni a fájlba. Maradhat a GYK-n a „Saját kérdéseid”, illetve a „Megválaszoltjaid” közt, ahova automatikusan kerül. Azután törlöm onnan, ha bekerült a saját nyilvántartásba.


Te tudod, hogy ez valóban jelentős dolog e a számodra, és készítesz ilyen egyszerű nyilvántartást; vagy nem ér ennyit sem, még neked sem.

2017. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Érdekes megoldás, lehet annyira nem is rossz.

Bár gáz hogy ezt így külön kell kimutyizni és nem autómatikus.

Ráadásul már akinél több száz megválaszolt kérdés van és a sajátokból is elég sok, utólag igen nagy munka lenne ezt megcsinálni.

Ettől függetlenül elképzelhető hogy kísérletet teszek rá hogy kivitelezzem.

2017. máj. 28. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!