Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 3 gyerekre 10M Ft CSOK támogat...

3 gyerekre 10M Ft CSOK támogatással vásárolt vagy épített lakásban saját vállalkozást sem lehet működtetni?

Figyelt kérdés
A CSOK szabályok közt van, hogy ott kell lakni, és mást nem szabad befogadni. Ha vállalkozó vagyok, akkor egyedüli tulajdonoban levő vállalkozás sem működhet ott?

2016. jún. 5. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A vállakozásnak mi köze ahhoz, hogy nem költöztethetsz be magadhoz mindenféle embereket lakni?
2016. jún. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy kérdést tettem fel. A kérdés szerintem jogos, mert a vállalkozás nem tartozik a családba. Alkalmazottaim is lehetnek, akik a vállalkozásban dolgoznak.
2016. jún. 6. 08:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alkalmazottaidat bejelented a lakcímedre is?
2016. jún. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem.

A kérdés nem az alkalmazottaknak a lakcímre való bejelentéséről szólt.

2016. jún. 7. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Székhelynek nem kell a cég tulajdonában lennie.

Ha a tulajdonos megengedi lehet ott a cég székhelye.

2016. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de nem ez volt a kérdés.

A kérdés az, hogy működhet-e ott.

Nem egy lakásban, hanem egy olyan lakásban, amit CSOK-ból vesz az ember.

2016. jún. 8. 06:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ev vagyok. A csokban nem vagyok érintett. Az ev-nél a hivatalos adatlapon mikor kitöltöm, nevem, lakcímem, valahogy úgy teszik fel a kérdést (ez lehet az elektronikusban van), hogy székhelye megegyezik-e a lakóhelyével. Mert ugye telephelyet nem vagy köteles működtetni (ha olyan a tevékenységi köröd), nem vagy köteles irodát bérelni valahol, a telephelyedre nem vagy köteles kihelyezni a székhelyedet, tehát ha van egy fateleped, attól te még székhelyként használhatod a lakásod címét, és nem muszáj a fatelep címét használni.

Szóval ezzel a logikával lehet ott működtetni.

Hangsúlyozom, a csokban nem vagyok érintett, minimálisan olvastam el.

2016. jún. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!