Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy a GYIK-en...

Miért van az, hogy a GYIK-en a válaszadók egy jelentős része nem a kérdésre válaszol, hanem a saját véleményét írja le?

Figyelt kérdés

Így teljesen elveszti a funkcióját az oldal. Persze vannak véleményre kíváncsi kérdések, mint ez is, de gyakorlatilag minden kérdésnél látok hatalmas megmondó embereket. pl.: most nézem, egy kis srác megkérdezte, milyen büntetésre számíthat laptop lopásért. Erre a válaszadók többsége leírja, hogy milyen csúnya dolog lopni :DDD ez kész. :D és elvétve egy-két rendes válasz.

ez komolyan foglalkoztat. Miért lehet ez? Szerintem baromi idegesítő, és tényleg elveszti a funkcióját ez az oldal ettől a sok szeméttől



2017. jún. 1. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert csevegős lehetőségnek tekintik az oldalt, és részt kívánnak venni a „beszélgetésben”. Ugyanakkor, tárgyismeretük nincs az adott témában.


Ilyenek az olyan „válaszok” is, hogy „Erre én is kíváncsi vagyok.”, „Ez engem is érdekelne.”, stb.


Az sem különb, ha tényszerű válasznak tűnik, amit adnak (kinyilatkoztatnak), pedig köze nincs hozzá. „Törvényben van, hogy…”. És, nincs, sosem volt. Netán, más jogszabályban sincs. Vagy, igen, csak az majdnem teljesen az ellenkezőjét tartalmazza.


Vagy, az is tárgyszerű válasznak tűnhet, ha valaki, bizonyítékul, egy online újságcikket linkel. Ami, például, 2009-ben íródott, nem frissítették, és azóta gyökeresen más jogszabály, más szabályozás lépett életbe.


Utóbbiak – szerintem - még rosszabbak, mint a kivilágló, nem a kérdésre adott „válaszok”.

2017. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na én meg alákérdezek. (Nem a pontozás maga a gond, hanem a hatása, oka.)


Van egy egzakt kérdés. Mondjuk egy jogi. Hasonlót említesz te is.

Valaki beidézi a vonatkozó paragrafust. Van hasznosabb válasz? Szerintem nincs.

Értékelés: nulla százalék. A ki nem sz*rja le pedig 100%. Na?


Egyébként én is szoktam kifogásolt módon választ adni. Nem a kérdésre válaszolok, de felhívom a figyelmét az illetőnek, hogy jogsértő dologra készül.

Gyakran még önveszélyes módon is. Pl. hol rendelhetne valamit, ami nálunk be van tiltva, s halálos veszedelmet jelent a fogyasztása.

Igazad van, vagy ne írjak semmit, vagy adjam meg a vásárlás módját.

De az én lelkiismeretem azt diktálja, ha már olvastam a kérdést, akkor legalább tudatom, hogy amit tenni készül, az életébe is kerülne.

Ha ez zavar valakit, nem érdekel. Majd a moderátor kiszedi, ha szerinte sem kellett volna.

2017. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és eszembe jutott még olyan, amikor a kérdéstől eltérő választ adok. Szerintem hasznos, de mások szerint nem.


Van, aki megelégszik egy nemmel, én felvázolok lehetőségeket.

Nem kioktató, ne beszólogatós, semmi ilyen. Szeretnék az illetőnek segíteni, mert amit kérdez, az nem megoldható, de vannak alternatívák.


És olyan is van, amikor küzdeni kell a kérdezővel, mert túl kevés infót ad, nem lehet megválaszolni.

Visszakérdezek pontosításért, erre elküld a fenébe.

2017. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Azért számtalan esetben, már maga a kérdés is olyan, hogy csak véleményt lehet megfogalmazni a témával kapcsolatban.
2017. jún. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, látom, ezt te is írod. Az mondjuk, jó kèrdés, hogy például joggal kapcsolatos kérdésre, míért válaszol.valaki,ha "nincs ķépben".
2017. jún. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert beszélgethetnékje van.
2017. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!