Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Véletlen vettem valamit...

Véletlen vettem valamit online, egy igen jelentős összegért, amit nem szerettem volna, és rádaásul nem is a saját bankkártyámmal fizettem paypalon keresztül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval egy játékban vettem virtuális eszközt, de nem direkt. A játékban korábban már vettem dolgot, és megjegyezte a PayPal adataimat, így legközelebb csak 1 gombot kellett megnyomnom hogy fizessek újra, és ráadásul nem az én kártyámmal fizetett a paypal hanem egy másik személyével, nem akartam fizetni, csak az árát megnézni, mert kíváncsi voltam rá. Próbáltam a tranzakciót bezárni, de már nem sikerült, és még csak visszafizetést sem tudok csinálni mert ugye bankkártyán keresztül történt az egész. Mit csináljak?

#pénz #véletlen fizetés
2017. ápr. 15. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

"A játékban korábban már vettem dolgot, és megjegyezte a PayPal adataimat, ... és ráadásul nem az én kártyámmal fizetett a paypal hanem egy másik személyével."



Khmm... Most akkor ha a Te adataidat jegyezte meg a Paypal, akkor hogy fizettél (illetve a Paypal) más kártyájával. Netán csak nem előtte is más kártyáját használtad?

2017. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Olvasd el a játékhoz kapcsolódó fórumokat, pl. téves vásárlások, hátha van ott leírva valami megoldás.

Paypalon keresztül törölni/visszavonni a tranzakciót?


Mennyi az a jelentős összeg ha szabad érdeklődni?

2017. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Figyelmetlenséged ne nevezd 'véletlen'-nek!

Hogyan is van az a bankkártyákkal?

"megjegyezte a PayPal adataimat, így legközelebb csak 1 gombot kellett megnyomnom hogy fizessek újra," megnyomtad a gombot és mégis máséról vonta le?

Túl sok a véletlen...!

2017. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, mert korábban is azzal a bankkártyával fizettem ott, itt egy kép, az egész vásárlás annyi hogy kiválasztod mennyi játékbeli fizetőeszközt szeretnél venni, és utána átirányít erre az oldalra, ahol csak a látható "checkout" gombra kell kattintani. [link] na most én azt hittem hogy az a checkout gomb nem fogja azonnal végrehajtani a tranzakciót, hanem egy ilyen összegző oldalt fog kidobni, ahol mutatja a végleges összeget, áfa és anélküli árat, és én arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyi az áfa amit rárak, egy ilyen "biztos meg akarod venni ezt a dolgot?" véglegesítő oldalra számítottam, nem arra hogy azonnal ki is fizeti az egészet
2017. ápr. 15. 23:37
 5/8 A kérdező kommentje:
És nem más paypaljáról vonta le az összeget, hanem ahhoz a paypalhoz hozzá van csatolva 2 bankkártya, és a rosszról vonta le az összeget, mivel valószínűleg a másikon nem is volt elég pénz
2017. ápr. 15. 23:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt félreértenénk a dolgot, semmiféle bankkártya lopásról nincs szó, a másik bankkártya az egyik családtagomé, és a tulajdonosa tudja hogy én szoktam néha használni, ha épp az enyémen nincs elég pénz, vissza is szoktam fizetni az összeget de jelenleg ennyit nem tudok.
2017. ápr. 15. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez jó tanulópénz volt neked, hogy ezentúl véletlen se jegyeztesd meg a fizetési adataidat semmilyen alkalmazással, és a vásárláshoz megerősítést kérő ablakban se tegyél pipát a "ne mutasd többé ezt az üzenetet" nevű részhez.

Átnézheted a játék szabályzatát, de szerintem ott lesz, hogy az akaratlan vásárlások elkerülésére milyen lehetőségeid vannak, így szerintem pénz visszatérítésre nagyon ne számíts.

Esetleg a banknál lehet kezdeményezni egy chargeback eljárást a kártya tulajdonosának, tekintve, hogy a vásárlást nem ő hajtotta végre, viszont ebben az esetben várható, hogy a játékban az accountodat bannolni fogják.

Ezt különben számomra is elég zavaros, hogy hogyan fizethettél más kártyájával, Paypal-jával.

2017. ápr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Áááá te vagy az a meleg srác, aki 2 hetente véletlen vásárol a testvére adataival :)


A dildós kérdéseden pl. kimondottam röhögtem, "Mi lesz ha anyukám megtudja???" a legviccesebb válasz, mond hogy apád vette karácsonyra :))))

2017. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!