Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az adminok mi alapján válogatn...

Az adminok mi alapján válogatnak, hogy melyik kérdést törlik, melyiket nem? Nekem nem tűnik logikusnak.

Figyelt kérdés

Úgy tűnik például, hogy a legtöbb kérdést, ami linkelt képet tartalmaz, törlik. Persze oké, a fürdőruhás, ne adj isten meztelen képes kérdéseket töröljék, ez rendben. De ha valaki saját magáról posztol egy egész alakos, teljesen normális, felöltözött képet, azt is törölni szokták. Van amelyiket egyből, pár perc után, van amelyiket 1-2 nap múlva, másokat pedig hosszú napok, vagy egy-két hét után, mindegyiket tapasztaltam. Szeretem az ilyen véleménykérő kérdéseket, nagyon sok hoz szoktam hozzászólni, azért is tudom így. Kb. 3 napja pl. egy nagyon szép, fiatal nő kérdezte, hogy kép alapján melyik evszaktípusba tartozik, pár perc után eltűnt a kérdése. Szintén kb. 3 napja egy fiatal férfi kérdezte, hogy mi lehet a gond a külsejével, miért reked meg az ismerkedés mindig az elején. Az ő kérdését kb. egy nap után töröltek, úgy, hogy volt rá már vagy 40 válasz. Egy másik pasi kérdezte, elég-e az edzés, milyen a teste, ez a kérdés sokáig bírta, kb. 3 hétig, de tegnap kiemelte a kérdését, aztán az is eltűnt.

Aztán ott vannak az ismerkedős kérdések, azokat nyilván törölni kell, ez nem ismerkedős oldal. De pl. az erre irányuló kérdéseket, hogy randizott-e már valaki erről az oldalról valakivel, miért kell 5 perc után törölni? Ha adminok is szoktak választ írni, akkor várom :D


2017. szept. 28. 16:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és egy augusztus közepén kiírt kérdés, hogy milyen az arcom, még mindig megvan.
2017. szept. 28. 16:19
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak felhasználók írnak választ. Azért törlik, mert benne van a szabályzatban hogy tilos személyes adatokat megosztani, ebbe beletartozik a képmás is. Azt a kérdést törlik amit jelentenek, ha épp nem jelentette senki (30 napig lehet csak), akkor átcsúszott és megmarad.


Mi alapján válogatnak? Ott a szabályzat a lap alján lévő linkben, az a mérvadó.

2017. szept. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt miből lehet megállapítani, hogy valaki valóban önmagáról készült képet tesz közzé? Abból, hogy azt írja?
2017. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nem értem, akkor az adminok nem is nézegetik a kérdéseket, csak ha egy rosszindulatú felhasználó jelenti valakinek a kérdését, akkor ugranak? Egy mezei felhasználónak miért fáj, ha valaki megoszt magárőól egy egész alakos, ruhás képet?
2017. szept. 28. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Te honnan tudod ilyen rendíthetetlen biztonsággal, hogy valóban magáról osztja meg a képet?
2017. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy naiv vagyok, de mi értelme lenne másról megosztani egy egész alakos, ruhás képet, és véleményt kérni róla?
2017. szept. 28. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a főoldal kiírását: napi 10 ezer válasz a 2000 kérdés mellé. Ezt nem lehet emberi erővel egyesével ellenőrizni, és cenzúra sincs az oldalon (a trágárságszűrőt leszámítva amit azonnal kijátszol ha akarod). Csak azt a tartalmat vizsgálják meg amit te bejelentesz, és akkor törlik ha egyértelműen szabályt szeg és/vagy a moderátor szubjektíven is úgy ítél meg egy lehetségesen szabálysértő tartalmat.


Miután egy anonim oldalon nem lehet hitelt érdemlően bizonyítani hogy te vagy a képen, ezért személyiségi jogot sérthet -> törlik. A törléshez viszont valakinek jelenteni kell. Ez nem gonoszság, szemétség, aljasság kérdése hanem a felhasználók közös érdeke hogy ne legyen káros vagy veszélyes tartalom elérhető (lásd öngyilkosságban való segítségnyújtás, bűncselekmény vagy jogsértés elkövetésében való segítség témaköre).


A maradék kérdéstípus ami ugyanúgy értelmetlen és törlendő: eldöntendő kérdés (nincs rá helyes válasz), apróhirdetés-hirdetés, kérés és véleménykérés - ezekre ugyanúgy nem való az oldal, emberfüggő hogy jelenti-e valaki és tényleg törlik-e.

2017. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a magyarázatot!
2017. szept. 28. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad magánszemélyek képét kirakni. A gyk nem tudhatja, hogy a sajátja a kép. Láttam már kérdést, ami tuti hogy valaki más lejáratására osztott képet.
2017. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ezek mindent törölnek, ami nem tetszik nekik. És hiába próbálod utána bebizonyítani, hogy a kérdésed nem ellenkezett aszabályzatttal, annak teljesen megfelelő és igényes volt... Egy személytelen bunkó alpári válasszal leráznak. Itt is van ám cenzúra, nem is akármilyen. De hát szívük joga, az ő oldaluk, de akkorne hírdessék úgy hogy "amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted". Esetleg "amit máshol nem mertél, itt megkérdezhete. Maximum letiltunk a p1csáb@".
2017. okt. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!