Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek is hasznos lenne...

Szerintetek is hasznos lenne egy a válaszadók megszűrésére szolgáló funkció itt a weboldalon?

Figyelt kérdés

Konkrétan alig van olyan kérdésem ahol nem jött oda valaki osztani az észt úgy hogy még annyit se tud a témáról mint én magam, vagy éppen teljesen felesleges válaszokat adnak, de ki szeretném emelni hogy azokra gondolok itt amiknél még csak esély sincs hogy közelebb vigyenek egy kérdés válaszához.


Pl. Miért jobb az X dolog mint az Y?

Válasz: Hidd el, jobb!

(szándékosan nem írtam ki mi X és Y, de ez megtörtént eset)

De rengeteg példát előhozhatnék még, és ez az hogy nem csak az én hanem bármely kérdésnél.


Szóval én arra gondoltam milyen lenne ha lenne egy olyan funkció amivel meg lehetne azt szűrni hogy egyáltalán ki adhatna választ. Tegyük fel mondjuk csak 70%-os jóválaszoltsági arány fölött lévők válaszolhatják meg az adott kérdést, és hogy mondjuk a többieket is motiváljuk a jó válaszokra, ezt csak olyanok választhatnák ki(opcionálisan) akiknek szintúgy 70% fölött van az arányuk.


Akár témakörönként is variálható lenne mert vannak olyan válaszok is ahol véleményt kell kifejteni(párkapcsolatok, politika, divat...) és ott nyilván nem lenne annyi értelme hogy mit tekintünk hasznos vagy haszontalan válasznak.


Mit gondoltok mi lenne ennek az előnye/hátránya?



2017. okt. 5. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy eldöntendő főleg véleménykérő kérdésre ki dönti el hogy mi a jó válasz? Magát a kérdést kellene törölni mert nem adható rá konkrét válasz.


Az a megoldási javaslat amit ajánlasz azért nem működőképes, mert egyrészt mi van akkor ha valaki tudja a választ és senki más nem írt, de te kizárod őt a válaszadás lehetőségétől -> magaddal szúrsz ki, másrészt beindulna a lepontozás-biznisz hogy direkt mindenkinek kisebb legyen a hasznossági mutatója mint amit érdemelne és már csak emiatt se tudja használni az oldalt mert az "okos" kérdező kizárja őt. Ez az ötlet nem építi az oldalt hanem rombolja.


Annak több értelme lenne hogy a direkt troll válaszolóktól automatikusan elvegye a rendszer a hozzászólás lehetőségét ha elérnek egy kritikus rossz százalékot. És akkor megint jön az ellenérv, hogy mi van azokkal akiket kifog egy csoport (ez már eleve egy létező jelenség az oldalon) és függetlenül a jó válaszaitól addig támad míg ki nem tiltatja az oldalról...

2017. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvetésed megvalósítása, szerintem, nem lenne hasznos.


1) Te még nem találkoztál – nem csak kivételesen, hanem többször is – olyannal, hogy jóval 70% össz-százalék alatti válaszoló tökéletes választ írt? És, esetleg, ugyanannál a kérdésnél jóval 70% feletti rosszat?


2) Jónéhány éve figyeltem fel egy felhasználónevét megjelenítő válaszolóra, aki engem is érdeklő tárgykörben kifogástalan válaszokat ír.

Jogban jártas. Kioktatás nélkül, tárgyszerűen, nagyon érthetően, tömören megfogalmazva írja válaszait. Ha szükséges, megadja a jogszabályhelyet is.

Soha nem kritizálta a mást írókat, csak tényszerű választ írt. Tehát, még az sem áll, hogy kötekedik, vagy hivalkodik a tudásával.

Sokszor látom, hogy a válaszára alacsony, 30% körüli értékelést kap. Azok, akik – hivatkozás nélkül, hiszen sosem tartalmazott jogszabály olyat, amit írtak – írják, hogy a törvényben (?!) ez meg az van (persze, azt nem írják, hogy saját kitalálásuk szerint), kapnak 2-szer, 3-szor magasabb százalékú értékelést.

Néhány éve még, a leértékelés után újabb „választ” írt, amiben kérte: akik nem fogadták el a válaszát, vitassák, írják meg, mire alapozzák értékelésüket, milyen jogszabályhely alapján? Ilyen nem történt, de erre meg többnyire kapott 0%-ot. Erről aztán régen leszokott, értelmetlen.

Az össz-százaléka, tartósan, ötven-egynéhány százalék.


3) Nem akarok linkelni példát a fenti felhasználótól, nehogy alkalmat adjak további piros kéz nyomkodásra.

Viszont, éppen ma láttam ilyen esetet, a válaszíró nem jeleníti meg felhasználónevét: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

A 6. válaszról van szó.


4) Magam is többször tapasztaltam, hogy ha ellentéteset írok azzal, amit több válaszoló előttem írt, akkor jól leértékelik a válaszom.

Nem véleményes, hanem tényszerű esetben. Ők – be nem vallva – tippelgettek, én pedig indoklással, hivatkozással megírom a választ.

Mivel csak tippelgetnek, azzal jár, hogy eltérőek a válaszaik, aztán egymást keresztbe-kasba lepontozzák.

Én már a kérdés megnyitásakor ezzel találkozom. De, amiatt hogy mindnyájuktól eltérő választ adok, azt gondolhatják, hogy én nyomkodtam válaszaikra piros kezet, így aztán „viszonozzák”. Pedig csak a válaszom tér el, az övéiket nem értékeltem.


5) És mindezt felesleges, következésképpen haszontalan volt megírnom. A haszontalan válasz pedig milyen kéz nyomásával értékelhető?

Azért haszontalan, mert haszontalan kérdésre íródott. Ugyanis, mindegy, kiknek mi a véleményük a kérdéseddel kapcsolatban; semmi sem lesz abból, amit írtál. Nyilván, még csak nem is teszel érte semmi érdemit.

Lehet, válaszolni, hogy nagyszerű lenne. És?

Lehet válaszolni, hogy rossz lenne. És?

És, nem lesz.


Ami van: újabb elképzelés a GYK megváltoztatásáról, nem az üzemeltetőnek javasolva, akinek módja lenne rá. Az más, hogy nem teszi. Miért tenné?

Ha azzal a céllal írtad a kérdést (bár ezt nem említetted), hogy támogatókat szerezz, és úgy fordulj az üzemeltetőhöz, akkor nem olvastad el itt a sok-sok változatást javasló kérdést. Az már sok, ha 3-an támogatják. Bár, többnyire, legalább annyian, nem.

Ebből sem lesz tömegtüntetés, a megvalósítást követelve.

2017. okt. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyit érne, mint szаrnаk a pofon. A százalék nem feltétlenül tükrözi az értelmet és az intelligenciát. Én a hülyéktől is tanulni szeretnék, ne vedd el tőlem ezt a lehetőséget.
2017. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Khm
2017. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!