Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan válasz helyett privát üzenetet írnak?

Figyelt kérdés
Nem szeretek azokra válaszolni, mert akkor nem maradok névtelen. Miért kell minden csipp-csupp válasz helyett egyből a priváthoz nyúlni, amihez semmi szükség nincs rá?
2018. febr. 16. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van:


ha valaki nem általánosan elfogadott véleményt ír, akkor "szétszedik" az illetöt


ha a válaszok nagy része elmegy az eredeti témától, akkor a sok hülyeség közt nem veszi észre a kérdezö tényleg a kérdésre adott választ


ha az adott válasz nem direkt a kérdésre ad választ, de kapcsolódik hozzá és a kérdezönek segíthet átgondolni a témát


ha túl sok a válasz és attól tart, az ö válasza levész a sok egyéb közt.


meg még több hasonló dolog.


De van, aki "biztonság kedvéért" a kérdéshez is ír választ, meg privátban is elküldi, ezt nem tudom, mire jó.


Ami meg a névtelenség megörzését illeti: ha az eredeti kérdésnél reagálsz rá, akkor meg van oldva a dolog. Ugyanis csak akkor kerül elö a neved, ha te válaszolsz privátban, amíg más ír neked, addig nem.


Mellesleg ezért (is) okosabb nem felsimerhetö néven regisztrálni - saját név, vagy speciális becenév vagy hasonló -, mert akkor nincs iylen gond. Ha téged itt "tejcsoki"nak vagy hasonlónak hívnak, abból senki nek tud visszaazonosítani.

2018. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem pont tejcsoki vagy hasonló a becenevem, de akkor sem szeretném. sima válaszokról van szó, nem olyanokról, ami miatt bárhol vita keveredne.
2018. febr. 16. 09:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, hogy elkerüljék a válaszukra érkező reakciókat.
2018. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ezt én sem értem, ráadásul sokszor olyanokat írnak, ami simán hozzászólásként is írhatnának. Mindenesetre en sokszor elolvastam, de soha nem válaszoltam. Most meg már többnyire, el sem olvasom ezeket.
2018. febr. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én eleinte úgy gondoltam, ha valaki ír valamit, akkor arra illik válaszolni, de mindig igyekeztem rövidre fogni és gyorsan lezárni a témát. Mostanában viszont már egyáltalán nem érdekel, úgy teszek, mintha nem is létezne ilyen, így leegyszerűsödnek a dolgok...
2018. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!