Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem arra használják a...

Miért nem arra használják a pontozást, amire ki lett találva?

Figyelt kérdés
Ugyanis senki nem arra használja, amire való. Erdetileg a kérdés szempontjából való hasznosság értékelésére találták ki, nem arra, hogy a saját ízléséhez közelállót fel, a többit lepontozza. Vagy ennyire nehéz feladat megugrani itt ezt a szövegértési szintet szellemileg?

2018. ápr. 29. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Igenm ennyire nehéz, az emberek hihetetlenül ostobák, bunkók, szabályokat nem tisztelők (ezt nem negatívan írom, én is felpontozom a poénos válaszokat, ha hasznos, ha nem :D) ésatöbbi.

Ez van. Tényleg elég szörnyű, hogy ha az a kérdés, mi a kedvenc színed s azt írod, piros, lepontoznak, ahogy hasznos, részletes válaszokat is, de ilyenek az emberek, nincs mit csodálkozni ezen. Lopnak, csalnak, hazudnak és megsértődnek, ha valaki nem pontosan azt gondolja a vallás, táplálkozás, politika vagy más témában, mint ők, pedig nyilván az az Egy Igaz Út.

2018. ápr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy ezen miért húzod fel magad? Engem nem is érdekel, hogy hány %-om van, tudom, hogy ahova írok, értelmes választ adok. Ha pedig kiírok egy kérdést, elolvasom azt is, amit egy 28%-os ad, és azt is, amit egy 80%-os, és nem teszek különbséget. Mindenki azt fogja felpontozni, ami az ő szemszögéből tűnik szubjektíven hasznosnak, és ez mindenben így működik. Imdb-től kezdve mindenhol ez van.
2018. ápr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BringaManó ***** válasza:
74%

"Erdetileg a kérdés szempontjából való hasznosság értékelésére találták ki":


Lehet, de akkor elég megtévesztő, amit odaírtak helyette, nézd csak meg (nem lesz nehéz feladat megugrani ezt a szövegértési szintet...):


"Hasznos számodra ez a válasz?"

2018. ápr. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A félrevezető leírás mellett az értékelő ikonok kinézetéből pont a like-dislike reakcióra asszociálsz ami szintén a tetszik-nem tetszik vonalon működik. A harmadik pedig az, hogy az emberek hamarabb ítélik meg más válaszát szubjektíven mint objektíven, ami megint a tetszik-nem tetszik módjára fog működni.


Ez legalább három rendkívül erős tényező ami miatt nem az objektív hasznosság szerint fognak értékelni.

2018. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez mindig is így volt és lesz, kar ezen rágódni. Mondjuk, például a humor rovatban, vagy amikor megkerdezi valaki, hogy ki a kedvenc színészed, politikusod, stb., eleve értelmezhetetlen, hogy melyik válasz "hasznos".
2018. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos ez a pontozás úgy működik itt, mint az elembetegeknél a gumiszoba. Aki oda bemegy, tetszése szerint dühönghet, következmények nélkül.

Na, itt is.

2018. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BringaManó ***** válasza:
17%
és mi ebben a sajnos?
2018. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BringaManó ***** válasza:
45%
"objektív hasznosság": nem, hanem "számodra"
2018. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megértem mindenki álláspontját, de valahogy nekem továbbra is az az érzésem, hogy még a szubjektív hasznosság is inkább relevancia, mint szimpátiafüggő.


Tehát ha pl megkérdezném, hogy "szoktál-e harisnyás lábfejekre gerjedni erotikisan", akkor az is hasznos válasz, ha valaki azt írja, hogy nem, legyek bármekkora lábfetisiszta is, hiszen fel akartam mérni, hogy nagyjából milyen arányban gerjednek vagy sem. Tehát SZÁMOMRA is hasznos még a nemleges válasz is.

Ami haszontalan lenne, ha a kérdésbe beleköt, ítélkezik és véleményt formál mondjuk a harisnyás lábfétisről, holott nem erre kértem a kérdés kiírásával.

2018. ápr. 30. 16:49
 10/10 anonim válasza:
66%

Én összevesztem egy hisztis menyasszonnyal abban a kategóriában, és csutra lepontozott :D

Közben meg a szakmámba vágóan másoknak egy csomó hasznos választ adok, ami időt, pénzt és aggódást spórol meg a kérdezőknek.

Hát ez van.

2018. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!