Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A GyakoriKérdések -en miért...

A GyakoriKérdések -en miért nincs olyan kategória, hogy Jog, és olyan sem, hogy Munkaügyek?

Figyelt kérdés
Ezek elég alapvető témák, sok embert érdekelnének, de az ezekbe tartozó kérdéseket különféle irreleváns témák közé kell bepasszírozni, ahol pont nem találja meg őket senki, akit érdekelnének.

2018. jún. 1. 02:29
1 2
 1/14 2*Sü ***** válasza:
100%

Jog alkategória van a politika kategórián belül:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog


Munkahellyel, kollégákkal kapcsolatos kategóriák is vannak itt-ott. Nyilván ha munkajogi kérdésről van szó, akkor a törvények, jog kategóriában teljesen jó helyen van. Ha mondjuk GYED-ről van szó, akkor a gyerekvállalás, nevelés kategórián belül van ilyen alkategória. Ha vállalkozásról van szó, akkor az üzlet és pénzügyek kategória Saját vállalkozások alkategóriája is ott van.

2018. jún. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A politika kategória alkategóriája a "jog, törvenyek", az emberek kategóriában pedig van "munkahely, kollégák" alkategória.
2018. jún. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
Európában jogok, LOL jó vicc
2018. jún. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A politikának miért alkategóriája a jog? Ez kb. olyan, mintha a "Számítástechnika" alá tették volna a pénzügyeket.


Ha pl. egy szerzői joggal kapcsolatos kérdésem van, vagy büntetőjogi, annak az égvilágon semmi köze a politikához. Mondjuk elloptam egy rúd szalámit a TESCO -ból, és ennek a lehetséges jogi következményei érdekelnek. Igaz, ezt egy politikus megtette, de ettől még nem politikai ügy. :)


A munkaügyi kérdések, pl. az álláskeresés se igazán logikus az "Emberek" rovatban, még ha általában emberek szoktak is dolgozni. De ennyi erővel mindegyik téma az emberekkel kapcsolatos, mégsem ott vannak. De oké, van egy "Üzlet, pénzügyek" rovat, abban "Karrier", az még úgy ahogy elmegy.


Szerintem kicsit illogikus némelyik osztályozás.

2018. jún. 1. 04:37
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem politikus, hanem egy libsi újságíró lopta a szalámit.
2018. jún. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jaa, igen, már nem tudom, csak halványan derengett a hír valami ismert figuráról, aki elcsent egy felvágottat. :)
2018. jún. 1. 04:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kulcsszavak.

A GYK keresője elsősorban kulcsszavakra keres. (A kulcsszavak nem csak egy szóból állnak.)

Akik adott témában tudnak, szoktak válaszolni, beállíthatnak kulcsszavakat. Kulcsszavak alapján pedig megtalálja a GYK a kérdést, bárhol van is.


Például a „szerzői jog” már meglévő, használható kulcsszó. Akárcsak a „szerzői jog megsértése”, vagy a „szerzői jogvédelem”: [link]

Nem jelöltem be egyiket sem, mindegyikre keresett; mint írja, kulcsszóra és szövegben (nyilván a kérdés szövegében) egyaránt keres.

És „büntetőjog”, „büntetőjogi felelősség”, „álláskeresés” kulcsszavak is vannak.


Egyébként, mit reméltél attól, hogy felhasználó társaidnak teszel fel kérdésbe bújtatott módosítási javaslatot, vitatkozol kommentben? Ahogy te sem, felhasználó társaid sem tudnak változtatni. Nem is tisztünk megvédeni a GYK kialakítását, legfeljebb segíteni tudunk, hogy mi, hol, hogyan található meg. Kommentedből kiderült, hogy neked nem segítség kell, hanem módosítást akarsz. Ehhez nem itt kéne javasolnod, érvelned, hanem az üzemeltetőnél. Ő érdemi indoklást adhat, hogy miért így van; illetve, ha meggyőzöd, akkor ő képes változtatni.


Ha csak vitatkozni szeretnél, akkor kis ideig még van itt rá lehetőséged, aztán hátrasorolódik a kérdésed, és eltűnik; senki sem fogja olvasni, senki sem fog válaszolni rá.

Ha érdemi indoklást, illetve elvárásod szerinti módosítást szeretnél elérni, akkor ide már nem érdemes egy betűt sem írnod.

Abból, hogy írsz-e még ide kommentet, kiderül, hogy melyik a célod.

2018. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7:


Bevallom, az volt a titkolt célom, hogy a kérdésemmel módosítást érjek el a kategórialistában, bár sejtettem, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Régebben írtam ugyanerről a fejlesztőknek, de nem is reagáltak. Ezt kicsit amolyan nyílt levélnek szántam, talán így elolvassák, de persze ha nem, akkor sem dőlök kardomba.


Van bennem egy olyan (tudom, idealista és gyermeteg) törekvés, hogy igyekszem jobbá tenni a dolgokat, konstruktív javaslatokat tenni, akkor is, ha személyesen nem is feltétlenül szorulok rá a megcélzott állapotra. Én vagyok az a hülye, aki egy boltban néha felveszek a földről egy más által levert és otthagyott árut, és visszateszem a polcra, mert jól esik, ha rend van, és ha tehetek valami apróságot érte.


A GYK -t alapvetően az egyik leghasznosabb magyar oldalnak tartom, még akkor is, ha az ostoba és minden valós tudást nélkülöző válaszok nagy aránya miatt sokan a hiteltelen információforrások metafórájaként emlegetik. Ha pedig valamit jónak találok, azt igyekszem a saját lehetőségeimen belül még jobbá tenni. Szerintem ebben nincs semmi elítélendő.

2018. jún. 1. 10:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Én is próbáltam már sokszor ilyet.

Pár éve még volt rá esély, hogy megcsinálják... ma már esélytelen.

Nem fognak itt semmin változtatni, vagy dolgozni vele, mert így is működik az oldal.

2018. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 2*Sü ***** válasza:
76%

> A politikának miért alkategóriája a jog?


A parlament hozza meg a jogszabályokat. Ez a feladata. A politikai rendszer része a három fő hatalmi ág:

- a törvényhozás (parlament, helyi önkormányzatok),

- a igazságszolgáltatás (bíróságok, ügyészség, alkotmánybíróság),

- és a végrehajtás (a kormány, illetve a kormány alá tartozó intézményrendszer, a rendőrségtől a katonaságon át a NAV-ig, de akár az oktatási intézmények is ide sorolhatóak).


> Ha pl. egy szerzői joggal kapcsolatos kérdésem van, vagy büntetőjogi, annak az égvilágon semmi köze a politikához.


A jognak máshoz sincs köze, mint a politikához. A jog, a törvények a politika részei, sőt a politikai hatalom kizárólag törvényhozás útján működik. Az bulvárpolitikához, az aktuálpolitikai csatározásokhoz, a választásokhoz, politikai irányzatokhoz valóban nincs köze, de ez csak egy vékony, bár annál hangosabb szelete a politikának magának.


A szerzői vagy büntetőjogi viszonyokat jogszabályok határozzák meg, amit a parlament hoz meg, a kormány és az által működtetett intézmények hajtanak végre, és a bíróság tesz igazságot vitás ügyek esetén. Mihez van akkor köze mindennek, ha nem a politikához?


Az alkategória teljesen jó helyen van. Az más kérdés, hogy az, hogy mi a politika, annak benned egészen más jelentése van, mint kellene. Részben tehát a te ismereteid azok, amik „problémásak”, hiányosak, ezért gondolod, hogy rossz főkategóriában van. (Persze ez is a politikai csatározások része, így érthető, ha a kép hibás benned, mint sok más emberben is. Nyilván van előnye annak egy aktuális hatalom számára, ha a tömegközlekedés minőségét nem a kormány, vagy az önkormányzatok számlájára írják, így nem reklámozzák addig, amíg nem sikertörténetről van szó. Márpedig ők rendelik meg a szolgáltatást a közlekedési társaságoktól, ők hoznak költségvetési törvényt az erre fordított összeg nagyságáról, és ők gondoskodnak ennek a törvénynek a végrehajtásáról.)

2018. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!