Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A GyakoriKérdések -en miért...

A GyakoriKérdések -en miért nincs olyan kategória, hogy Jog, és olyan sem, hogy Munkaügyek?

Figyelt kérdés
Ezek elég alapvető témák, sok embert érdekelnének, de az ezekbe tartozó kérdéseket különféle irreleváns témák közé kell bepasszírozni, ahol pont nem találja meg őket senki, akit érdekelnének.

2018. jún. 1. 02:29
1 2
 11/14 2*Sü ***** válasza:
Vagy fogalmazzunk akkor úgy, hogy a törvényeknek, illetve más jogszabályoknak – akár azok értelmezéséről, akár azok végrehajtásáról, akár a jogérvényesítéséről van szó – a politikához van közük, nem a politizáláshoz. Az más kérdés, hogy a politikát sokan – és helytelenül – a politizálással azonosítják.
2018. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Még ezek hagyján is, én sokkal jobban hiányolom pl. a történelem kategóriát, de szerintem ha jobban átgondolnám lenne vagy 10 féle amit be lehetne vezetni. Ami pl. jól jönne, az az anime kategória, de nem azért mert annyira érdekel, épp ellenkezőleg: utálom, és rohadtul zavar hogy állandóan azzal van teleszemetelve a filmek, sorozatok kategória.
2018. jún. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 2*Sü ***** válasza:
A tudományok kategóriában van természettudomány, meg társadalomtudomány, bölcsészet, illetve alkalmazott tudomány alkategória. Tovább osztani nem tudom mennyire lenne értelme, annyi kérdés azért nincs. A történelem simán belefér a társadalomtudományos kérdések közé. Tovább osztani azért sincs sok értelme, mert fel kellene hozzá sorolni azt a több száz tudományágat, ami létezik. Egyedül a helyesírás kapott külön alkategóriát, nyilván azért, mert ebben a témában jóval több kérdés jön, mint mondjuk történelem témájában.
2018. jún. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

2xSü:


Abban igazad van, hogy a politikának és a törvényhozásnak köze van egymáshoz, de ez nem egyenértékű azzal, hogy egymásnak alárendelt fogalmak. Megint csak példval élve: attól, hogy ipari formatervezők tervezik az autók karosszériáját, az autókkal kapcsolatos témák nem tartoznak a design, formatervezés témába (tudom, hogy itt nincs ilyen, csak a példa kedvéért). Köznyelvi használatban a "jog" nem a jogalkotást jelenti, hanem a jogszabályok praktikus alkalmazásait.


A Wikipédia szerint:


"A politika szó magyar jelentése közélet, ez értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, tevékeny (aktív) vagy tétlen (passzív) politikát folytat. [...] Általában úgy gondolunk a politikára, mint a hatalomért folytatott küzdelemre, mint ennek színterére, s mint a politikai színtér eseményeire."


Ezalapján a jog nem ide passzol szerintem.

2018. jún. 3. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!